To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zastój na Polanie Jakuszyckiej?

Zastój na Polanie Jakuszyckiej?

Mieszkaniec Szklarskiej Poręby martwi się, czy zapowiadane inwestycje na Polanie Jakuszyckiej dojdą do skutku, bo od miesięcy nic tam się nie dzieje. - Oczywiście, że dojdą. Tak jak planowaliśmy, ośrodek powinien być gotowy na koniec 2019 roku – zapowiada Sebastian Kącki, prezes spółki odpowiedzialnej za inwestycję. 

Nasz czytelnik jest zaniepokojony tempem inwestycji na Polanie Jakuszyckiej, a właściwie, jak ocenia, ustaniem prac. - Tyle było zapowiedzi, marszałek promuje się przy każdej okazji, kiedy mowa o Jakuszycach, a tam wyburzyli dwa duże baraki i nic się nie dzieje – mówi pan Krzysztof ze Szklarskiej Poręby. Dodaje, że przejeżdża przez Jakuszyce raz, dwa razy na tydzień i śledzi „postępy” na bieżąco. Sebastian Kącki, prezes Dolnośląskiego Parku Nauki i Innowacji, spółki która w imieniu UMWD prowadzi inwestycje na Polanie Jakuszyckiej uspokaja, że wszystko idzie zgodnie z planem. - Jesteśmy na etapie przygotowania badań środowiskowych, a w kwietniu w Jakuszycach zaczniemy już budowę. Termin ukończenia inwestycji na przełomie 2019 i 20 roku jest całkiem realny – wyjaśnia. Wkrótce na Polanie pojawią się toalety i tymczasowy bar do obsługi sportowców i turystów biegających na nartach.

Na razie narciarze nie mają po co do Jakuszyc przyjeżdżać – śniegu, jak widać na załączonych zdjęciach, jest za mało, aby rozpocząć sezon. Za to bardzo przyjemnie się spaceruje. 

DSC_4787.jpg
DSC_4792.jpg
DSC_4795.jpg
DSC_4802.jpg
DSC_4810.jpg
DSC_4843.jpg

Komentarze (23)

Boże jak czytam ,,Narazie narciarze nie maja po co przyjeżdżać bo nie ma śniegu to płakać mi się chce” z dobrodziejstwa jakuszyc nie korzystają tylko narciarze to po 1. Po drugie jak pan zauważył przyjemnie się spaceruje, piesi turyści i kolarze mogą oglądać wielki rozkopany plac budowy i nie mieć dostępu do toalet rozumiem ze jak ośrodek zostanie otworzony to wszystkie szlaki w okresie zimowym zostaną zamknięte dla innych rodzajów turystyki jak biegi narciarskie? Hmmm ciekawe kto wytyczal te szlaki? Chyba piechurzy.

Wszystko idzie zgodnie z planem? Budowa miała się rozpocząć na początku października, ale 9 października zaskarżono do Krajowej Izby Odwoławczej całe postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy robót, być może trzeba będzie je powtórzyć - co oznaczałoby, że następny rok z głowy, na dodatek Pis nie chce wpisać do budżetu na 2019 tej inwestycji- czemu prezes Sebastian K. się o tym wszystkim nie zająknął?... podsumujmy: stare zaplecze dla narciarzy wyburzone, brak umowy z wykonawcą robót, wniesione poważne zastrzeżenia do przetargu, brak zagwarantowanych pieniędzy na inwestycję.
Ale jest super - będzie przecież postawiony kontener barowy i parę toi-tojek - sugeruję, by zamówić jakieś porządne, co przynajmniej siedem lat posłużą.

Na Polanie Jakuszyckiej pracuje były bardzo kiepski dziennikarz Leszek Kosiorowski.
Kosiorowski został kiedyś usunięty ze "Słowa Polskiego". Były częste uzasadnione skargi na niego.

Ta wypowiedź niczego nie wnosi do tekstu. Co ma wspólnego z rozbudową Polany? Jeśli ktoś kogoś oskarża, to niech się chociaż podpisze imieniem i nazwiskiem. Tak anonimowo to każdy bohater...

Do Gosi.
Skargi na bardzo złą pracę Leszka Kosiorowskiego w "Słowie Polskim" do szefostwa we Wrocławiu nie były anonimowe. Teraz "bez fachowiec" Kosiorowski pracuje w Jakuszycach i nie radzi sobie w pracy.

KIO odrzuciła wniesiony protest nawet nie zwołując posiedzenia. Coś ci kolego dzwoni, ale nie wiesz, w którym kościele.
Polana będzie dostępna dla narciarzy, zostaną ustawione ogrzewane toalety w kontenerze oraz bar, podobny do takiego jaki działał w poprzednim sezonie.
Właściwie prace miały się zacząć wiosną 2019 i pewnie wystartują. Niestety jak realizuje się taką inwestycję, pod czujnym okiem ekologów, Lasów, w zgodzie z poszanowaniem środowiska to trzeba liczyć się, że proces przygotowawczy może się wydłużyć. Czy rząd PIS czy PO miałby finansować taką inwestycję - zmagania z materią zawsze będą takie same.

KIO odrzuciła wniesiony protest nawet nie zwołując posiedzenia. Coś ci kolego dzwoni, ale nie wiesz, w którym kościele.
Polana będzie dostępna dla narciarzy, zostaną ustawione ogrzewane toalety w kontenerze oraz bar, podobny do takiego jaki działał w poprzednim sezonie.
Właściwie prace miały się zacząć wiosną 2019 i pewnie wystartują. Niestety jak realizuje się taką inwestycję, pod czujnym okiem ekologów, Lasów, w zgodzie z poszanowaniem środowiska to trzeba liczyć się, że proces przygotowawczy może się wydłużyć. Czy rząd PIS czy PO miałby finansować taką inwestycję - zmagania z materią zawsze będą takie same.

Najważniejsze że jest prezes czegoś tam, reszta nieważna.

Najważniejsze ze narciarze będą płacić za porkingi i basta.A może w niedalekiej przyszłości za kożystanie z tras biuegowych???

Przetarg wygrała ta sama złodziejska firma co miała remontować pałac w Sobieszowie. I tu i tu prace nie ruszyły, złodzieje chcą odszkodowanie.

Ważne ,że jest spółka,są etaty jest kasiorka ,marszałek jest nadal marszałkiem a frajerzy niech płacą za brak śniegu,parkingi[na drogach krajowych pobór opłat za parkowanie jest zabroniony] i jak na Titaniku , panie marszałku Przybylski jak samopoczucie???

Tak przy okazji ile pieniędzy publicznych na "inwestycje"wydatkowano do tej pory?????? Pan nowy-stary marszałek powinien ujawnić.

Troska mieszkańca o los inwestycji wielce chwalebna. Tylko czy dobra zmiana jest w stanie zaakceptować rozwój infrastruktury sportowej o to jest pytanie ? Póki co nie zbudowali, a rządzą 3 lata żadnego obiektu sportowego w Polsce. Wszystko idzie na 500+, pomniki Lecha, komisje śledcze, ofiary smoleńskie, ofiary losu, ojca R. i długo by wymieniać.

pokazujsesz swoja niewiedze mieszajac w to dobra zmiane. Do tej pory wszystkim zajmowal sie przeciez PO, majace wladzę w sejmiku...

Przecież zgodnie z głoszoną przed wyborami przez PiS teorią wspierane są tylko te sejmiki, które mają właściwe - czytaj pisowskie - barwy. Jest więc nadzieja, że teraz w końcu inwestycja ruszy. Chyba, że jednak nie ruszy, bo zabrakło funduszy na rozdawnictwo, którego celem jest kupowanie głosów wyborców.

Nie słuchajcie się ich bo to są kłamcy nic tam nie powstanie bo jaj z nas robią.

Wszyscy myślą że samo się postawi za pół darmo i podwykonawcy się znajdą tylko po to aby w sądzie dochodzić swoich roszczeń !

Warto przy każdej okazji pytać Obrębalskiego, Papaja i Miedzińskiego o inwestycję w Jakuszycach. Oni to bliscy Przybylskiego

Klamco pomnik Pana Prezydenta Kaczynskiego postawili wdzieczni POLACY ze skladek spolecznych. POLACY. A od ciebie jakos dziwnie jedzie sowieckimi onucami.

Franku, kłamiesz. Pomniki Kaczyńskiego powstają za państwowe pieniądze. Czyli pieniądze z podatków, które większość z nas płaci. Poza tym ja, jako Polak, nie jestem za nic wdzięczny prezydentowi Kaczyńskiemu. Bo naprawdę nie ma za co. O zmarłych albo dobrze, albo wcale. Więc wcale. A twoja zdolność rozpoznawania kraju pochodzenia onucy po zapachu świadczy o tym, że wiele lat musiałeś wąchać sowieckie onuce, pytanie tylko, czy jako całujący sowieckie nogi aparatczyk partyjny, czy jako jeden z nich.

Hmmmm to bardzo interesujące, jakim cudem chcą wybudować taki obiekt w ciągu powiedzmy 10 m-cy? Z kartonu? Pan Kącki to powinien chyba prognozę pogody zapowiadać.

Kicha z tego będzie bo sprawą (czytaj sobą) zajmowali się POwi i ich pochodne. Nowy Projekt nie jest kompletny a budynki wyburzono. Wybudowano tylko dwie wiaty i to też może być problem, bo dojazd do wiat będzie kolidował ze swobodnym wejściem na trasy. POwi nadal trzymają ster tej inwestycji to całość nie dojrzewa bo nie ma osoby, która to firmuje.

O, jeszcze się dobrze budowa nie zaczęła, ale już się zaczyna zwalanie winy na "poprzednią władzę"... Tyle, że akurat w tym wypadku marszałek się nie zmienił. Bo według PiSu jest świetny i można z nim razem "działać dla regionu" czyli poobsadzać stanowiska kolegami. To się towarzysze bolszewicy zdecydujcie, czy ta władza jest dobra czy zła, bo dzięki koalicji w sejmiku teraz to "wasza" władza.
Marszałek w poprzedniej kadencji od dawna rządził sobie wbrew PO. Wczesniej został wyniesiony do władzy przez PO, ale szybko się odkleił od tej partii i działał z własnym gronem popleczników, którzy przesiedli się do Bezpartyjnych. Mamy kontynuację władzy. Co się będzie działo z inwestycją w Jakuszycach to zapisze się w pełni na konto obecnej władzy.