To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Art & Glass Festival

Art & Glass Festival

W najbliższy weekend jeleniogórski rynek zmieni się w wielką plenerową galerię sztuki. W sobotę i niedzielę (7-8 lipca) odbywać się tu będzie III Art & Glass Festival.

Serce miasta stanie się przede wszystkim królestwem szkła. Doroczna impreza oparta jest bowiem na regionalnych tradycjach sztuki szklarskiej. Wydarzenie rozbudowane zostało także o szereg działań kulturalnych z wielu innych dziedzin sztuki oraz program estradowy. Przez dwa dni pod jeleniogórskim ratuszem trwać będzie artystyczny jarmark z mnóstwem najróżniejszych atrakcji dla szerokiej publiczności.
Uczestnikami festiwalu będą artyści, rzemieślnicy oraz producenci szkła z terenu całej Polski oraz Czech. Targi sztuki i rękodzieła artystycznego dają okazję nie tylko na niecodzienne zakupy  pięknych wyrobów i prac najróżniejszych twórców. Zwiedzający będą mieli też szansę na poznanie tajników wyrobów szkła i ceramiki. Na miejscu prezentowane będą również plenerowe wystawy artystów plastyków tworzących w Karkonoszach. Na ciekawskich czekają pokazy wypalania i obróbki szkła. Dla dzieci i dorosłych, którzy spróbować chcą własnych sił w twórczej pracy, zaplanowano otwarte warsztaty artystyczne. Przez dwa dni działać będą pracownie rzeźbiarskie, malarskie, grafiki, witraży, sitodruku, biżuterii oraz malowania i grawerowania szkła.          
Na plenerowej scenie prezentować będą się jeleniogórskie zespoły  taneczne, muzyczne oraz koncertujący soliści.
Festiwal rozpocznie się w sobotę 7 lipca o godz. 12.00. Pierwszego  dnia impreza trwać będzie do godz. 21.00, a w niedzielę 8 lipca  od 10.00 do 18.00.    
Art & Glass Festival organizuje Miasto Jelenia Góra oraz jeleniogórskie instytucje kultury.