To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

27. Finał Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy

Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia 27. Finał Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy. Będzie się działo także w Jeleniej Górze. Najwięcej na rynku. W tym roku dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Można będzie wylicytować między innymi lot samolotem lub obiady z prezydentem Jeleniej Góry albo z Robertem Biedroniem.

Jeleniogórski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany jest przez Jeleniogórskie Centrum Kultury, Hufiec ZHP, Telewizję Strimeo, Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych przy wsparciu Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.
Program:

godz. 12.00 – 15.00 - Harcerski Piknik Rodzinny. "Kręcimy kilometry dla WOŚP"- na ustawionych rowerach treningowych mieszkańcy Jeleniej Góry i znane osoby będą „wykręcać” kilometry, które później sponsor zamieni na złotówki jako dar dla WOŚP. Od godz. 15.00 w JCK przy ul. Bankowej zaprezentują się amatorskie zespoły oraz soliści szkoły rozrywkowej „Głosem” Jacka Szreniawy, soliści zajęć wokalnych MDK, Szkoły Tańca „Tierra Flamenco”, a także No Name Dance Studio. Od godz. 19.00 na placu Ratuszowym odbędą się główne licytacje, a o godz. 20.00 – pokaz laser show.

Dodatkowe informacje na plakatach i afiszach, do których odnośniki znajdują się poniżej. 

Dla fanów motoryzacji

W tym roku nie zabraknie atrakcji dla fanów motoryzacji. Moc wrażeń przygotowali przedstawiciele imprezy JelenieWraki „Będzie można usiąść w fotelu pilota i przejechać się z nami po torze. Ustaliliśmy, że minimalna wpłata to 20 zł na rzecz WOŚP - każdy będzie mógł wybrać spośród 20 aut terenowych lub 25 wraków - mówi Kamil Tokarz, współorganizator imprezy.

Na aukcji obiad z prezydentem, lot samolotem i inne atrakcje

Jak co roku wydarzenie wspiera prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, który na aukcję przeznaczył 3 rzeczy:  zaproszenie na obiad z prezydentem Jeleniej Góry, oryginalny papier ozdobny wyprodukowany w JinTan Changzhou (miasto partnerskie w Chinach) oraz obraz artystyczny wykonany w technice grawerki przedstawiający cerkiew w mieście partnerskim Władimir w Rosji, oraz kalendarz PZPn wydany na 100 PZPN.

Wśród przedmiotów na licytację znalazły się m.in.: maskotki, lot samolotem, lot balonem, obiad z Jerzym Łużniakiem oraz obiad z Robertem Biedroniem.

WOŚP 12 stycznia w Galerii Sudeckiej

W dzień poprzedzający finał WOŚP, w Galerii Sudeckiej, sztab Bursy Szkolnej Nr 1 przygotował liczne atrakcje. Będzie fotobudka, rejestracja jako potencjalny dawca szpiku, atrakcyjne licytacje i występy artystyczne.

WOŚP 2019 JG - plakat.jpg
WOŚP 2019 Lwówek Śląski 1.jpg
WOŚP 2019 Lwówek Śląski 2.jpg

Komentarze (10)

A gdzie te rowery treningowe będą stały? adresik proszę

Dobrze byłoby podłączyć te rowery do agregatów prądotwórczych.I wykorzystać energię która powstanie.

Panie i Panowie ,Obywatele i Obywatelki, Towarzysze nie skąpić grosza na zacny cel .
Dobra zmiana nas okłamuje ,patrz NBP+ blendi.

Chyba czas przywdziać żółte kamizelki. Czarne parasolki nie dały rady.

Czy na na obiad z panem Biedroniem trzeba się stawić z własnym lubrifikatorem?

wskazane

A ja nie dam! Wolę przeznaczyć na budowę kościoła i głoszenie Słowa Bożego wśród prawosławnych!

Bo jesteś Bambo!

Ślizgaj się na własnym gownie! ****ie i prostaku! Jak ci nie pasuje Nasza wiara, to zpiepszaj stąd! Nie potrzebujemy tu takich innowierców! Niech cię diabli!

Każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce. Ja każdego miesiąca dokarmiam zwierzaki w schronisku i ludzi bezdomnych i mam gwarancję, że w 100% trafia to do potrzebujących.

A Żółte kamizelki tyż tam bydą ?