To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

WOŚP jeszcze nie gra, a już rozdaje sprzęt

WOŚP jeszcze nie gra, a już rozdaje sprzęt

Choć Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dopiero 13 stycznia, to już do szpitala w Jeleniej Górze dotarły od niej dary. Na oddział pediatrii trafiło 15 rozkładanych łóżek dla rodziców. Nie będą musieli teraz czuwać przy dzieciach, leżąc na podłodze.

Na te łóżka czekali i rodzice, i personel. Oddział peditrii jest zbyt mały, by wydzielić pomieszczenie dla rodziców, którzy chcieli zostać z pociechami w szpitalu. Nie było także gdzie dostawić łóżek dla rodziców. Sytuację opisała w ubiegłym roku jedna z mam, która nocowała w szpitalu, leżąc przy łóżku chorego dziecka w  śpiworze, na podłodze. Natychmiast zareagował Jurek Owsiak i zadeklarował pomoc.

Kilka dni temu na oddział pediatrii Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej trafiły specjalistyczne fotele z logo WOŚP. W nocy są rozkładane i mogą na nich nocować rodzice. - Były nam bardzo potrzebne - mówi Halina Turska, pielęgniarka oddziałowa na pediatrii. Mamy małych pacjentów już z nich korzystają i bardzo sobie je chwalą. Ważne dla personelu jest także, że fotele można myć środkami dezynfekującymi.

To niejedyny medyczny sprzęt, jaki dostali mali pacjenci z Jeleniej Góry. WOŚP podarowała oddziałowi pediatrii cztery pompy infuzyjne, które używane są przy konieczności dłuższego podawania leków.  - Czekamy na kolejny sprzęt, który zostanie zakupiony dla oddziałów pediatrycznych i noworodków za pieniądze zebrane z tegorocznej zbiórki  WOŚP- mówi Halina Turska.  Jest pewna, że będą to urządzenia potrzebne i z całą pewnością dobrze wykorzystane przez medyków.

szpital pediatria (3).jpg
szpital pediatria (4).jpg
szpital pediatria (7).jpg
szpital pediatria (9).jpg

Komentarze (47)

Oj... Orkiestra gra cały rok. 13 stycznia jest finał grania

Tylko ile prowizji Owsiak przytulił?

A ile przytula Caritas? Jest jakieś ( i w ogóle) opublikowane publiczne rozliczenie?

A ile przytula Caritas? Jest jakieś ( i w ogóle) opublikowane publiczne rozliczenie?

Nawet ze złodziejskich ministerialnych premii od Szydłowej, i które ponoć ci "premiobiorcy" przekazali Caritasowi, nie potrafili rozliczyć się do tej pory!!!

WOŚP jeszcze nie gra a już Juras płaci pensję sobie i Dzidzi

Przysięgnij, że nigdy nie będziesz korzystać z urządzeń zakupionych za pieniądze zebrane dzięki ich działalności i że również "bohatersko",jak tu, ogłosisz to publicznie. Oby nigdy nie zdarzyła ci się taka "okazja", sterowana zdalnie, bezrozumna istoto!

@Pojmie ? Ja przysięgnę i nawet będę nosił takie oświadczenie przy sobie jak współorganizowania i współfinansowania tej imprezy zaprzestaną samorządy, które robią to z własnych funduszy, czyli pieniędzy wszystkich podatników.

Nie gadaj tutaj o przysięganiu, tylko szukaj z Jurasem słoika. Jak znajdziecie to wybudujemy kilka szpitali od podstaw.

Przysięgnij , że nigdy nie będziesz korzystał ze sprzętów zakupionych przez NFZ cwaniaku. To co daje Owsik to jest niewielki procent tego co NFZ kupuje. Nalepkę można nakleić wszędzie, nawet na prywatnych komputerach je widuję, ale to nei oznacza że sprzęt został zakupiony przez WOŚP. Nie róbmy z Owsika Boga. Każdy wspiera to co chce .

Wydaje mi się że czegoś nie rozumiesz. Sprzęt z NFZ powinien być dostępny, bo płacę podatki i skladki, tylko widocznie brakuje go w szpitalach. Pytanie dlaczego mam podpisać oświadczenie, że nie będę korzystać ze sprzętu NFZ??? Nikt nikogo nie zmusza do pomagania

Wydaje mi się że czegoś nie rozumiesz. Sprzęt z NFZ powinien być dostępny, bo płacę podatki i skladki, tylko widocznie brakuje go w szpitalach. Pytanie dlaczego mam podpisać oświadczenie, że nie będę korzystać ze sprzętu NFZ??? Nikt nikogo nie zmusza do pomagania

ten sprzęt też pochodzi z podatków. Koszty organizacji przekraczają zyski. Na przykład miasto Jelenia Góra włożyło sporo kasy w organizacje i nikt tego nie zwróci a to są pieniądze z podatków. W kosztach partycypuje setki miast i gmin w całej Polsce.

Tak naprawde koszty sprzętu pokrywane są z podatków tylko cwaniak przepuszcza jej przez swoje kieszenie.

[quote=Pojmie ?]Przysięgnij, że nigdy nie będziesz korzystać z urządzeń zakupionych za pieniądze zebrane dzięki ich działalności i że również "bohatersko",jak tu, ogłosisz to publicznie. Oby nigdy nie zdarzyła ci się taka "okazja", sterowana zdalnie, bezrozumna istoto![/quote]Przysięgnij, że będziesz korzystał ze sprzętu ale sam się będziesz leczył, bezrozumna istoto!

Tak, jak zarządy i pracownicy wszystkich fundacji. Ale do Owsiaka fajnie się przyczepić, może pochwałę na egzekutywie, tfu, zebraniu partyjnym dostaniesz :)

A widziałeś listę płac ? Orkiestra cały rok gra i każdy myślący człowiek to wie. Chyba, że nie jest myślący. A jak ktoś napisze Juras Juraj znowu kradnie. Przyjmiesz to na klatę ? Oburzysz się prawda ? No ale opluwanie bezpodstawne Owsiaka przychodzi dziwnie łatwo mały człowieczku....

To człowieczek z pisu. Nie ma co się rozczulać.

A co ma z głodu zdychać, wtedy byłbyś zadowolony. Ciekawe czy Ty za darmo pracujesz?

Wolontariusze zbierają za darmo

Podaj mi fundację, która całość swoich przychodów przeznacza na cele statutowe, a potem opisz, z czego pokrywa koszty działalności. Czekam.

Wkoncu cywilizacja!Niech kazdy zrobi tyle co Owsiak i zabiera z tego nawet połowe kasy!Darmozjady z PISU grabią ten kraj i jest ok!Nawet na leczenie ludzi nie chca dawac kasy!WSTYD!

Ile dał na leczenie rząd PO-PSL? Może pamiętasz to miasteczko namiotowe po Sejmem - tam pielęgniarki siedziały dzień i noc i prosiły o podwyżki . Rząd PO-PSL olał te błagania. Dlaczego wtedy ryja nie darłeś?

Już zapomniałeś, kto faktycznie pielęgniarki przeganiał z namiotu. To tak łatwo niecne sprawki pisiorów przypisywać innym, ale także chwalić się cudzymi sukcesami jako własnymi ? Toż to przecież tak typowe dla właścicieli PiS ! Może lepiej zapytaj lub sprawdź rzetelnie, jak było faktycznie ! Jakoś swego ryja nie dostrzegasz bo pewnie "pincet plus" ci go przysłania .

Ćwoku garbaty nie biorę 500+ , nie korzystam z żadnej pomocy państwowej i wyrażam opinie obiektywnie. Was lewusów strasznie boli 500+, bo nie macie dzieci maminsynki . Jesteście pokoleniem nieudaczników siedzących całe życie przy cycku mamusi. Zdanie byście zmienili gdyby pojawiło się kilkoro dzieci i państwo dałoby 500+. Hipokryzja w wykonaniu lewusów to już tradycja.

Masz rację. Dwunastolatki nie mają jeszcze uprawnień do pobierania 500+.

Całą prawdę napisałeś o sobie !!! A takie bluzganie to po tatulku i mamuśce ci zostało, czy z lekcji katechezy? Wydaje się, że to kara za twoją patologiczną "elokwencję" lub raczej forma zazdrości, że inni potrafią bezinteresownie dzielić się z innymi.

Państwo polskie raz lepiej raz gorzej ale utrzymuje budynki szpitali i administracji płaci za operacje, płaci za leki i jedzenie w szpitalach, za rehabilitację więc taki owsik to jest pikuś on zbiera tylko tak aby też żyć z prowizji śmiechu warte wstawil 15lozek a szum medialny na pół polski

Ale pokolenie w za ciasnych spodniach tego nie rozumie. Oni myślą, że mamy najgorszą służbę zdrowia i że to Owsianka nas zbawia . Jeszcze chwila a zaczną te swoje nalepki przyklejać na budynkach szpitali i udawać , że to wszystko z ich zbiórek. A ciemnota w przyciasnych spodniach uwierzy. Żałosne pokolenie.

Kilka szczegółów cię zdradza, jejku, dwunastolatku ze stuleją. Zdecyduj się na jeden nick, bo oszalejesz z tego dobrobytu.

Owsik to ci się w miejscu, w którym nirmalninludzie mają mózg, zagnieździł. G***o tam masz, to i z d*** pomylił.

Ha! Gebelsowska propaganda! "...jeszcze nie gra, a już rozdaje sprzęt"
Czyli jak? Kupił za własne i do tego nim zebrał z datków biednych naiwnych? Czy raczej z kasy, która trafiła na konta wośp w zeszłych latach?

niektórych dziwiło, że harcerze angażują sie w WOŚP. Nagle okazało sie, że giejostwo przejeło kontrole na harcerzami. Wychowcami zostali homosie i otwarcie promowany jest homoseksualizm. Mimo, że formalnie harcerze są jeszcze dziećmi.

"- Większość rodziców, których dzieci należą do ZHP, nie zdaje sobie sprawy, jakie treści są tam przekazywane – mówi Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Życia i Rodziny. - Dlatego uruchomiliśmy kampanię wzywającą władze ZHP do zaprzestania promowania homoseksualizmu i innych niemoralnych praktyk"

"dziennikzachodni.pl/harcerze-promuja-homoseksualizm-centrum-zycia-i-rodziny-oskarza-zhp-o-promocje-homoseksualizmu/ar/13509063"

Biedny, przestałeś być druhem? Zabronili ci? Gdzie będziesz teraz szukał młodych i jędrnych? Czekaj, czekaj, to nie o tobie pisali w "fakcie", że zakładasz sobie majtki na głowę drachą do przodu i chodzisz tak po ulicy?

Przerażająca jest ilość nienawiści w Waszych komentarzach

Jeszcze nie gra, a w zeszłym roku grała i zbierała czy nie...?

Następny fiutek, co przeczytał tylko tytuł...

[quote=elegancik z wąsikiem]Następny fiutek, co przeczytał tylko tytuł...[/quote]

I znowu ci się ekskrementy uszami wylewają....
Smacznie ci teraz?

Bujaj się, pisiorku. Napisz coś od siebie, a nie cytuj z paczki od dziadzia z nowogrodzkiej. Za cieniutki jesteś w uszach, matołku.

A myślisz, eleganciku, że ten sprzęt na kredyt wzięli? Tytuł jest po prostu g****.

Dobra, wskaż, gdzie w tekście artykułu jest informacja, że pomoc pochodzi ze środków zebranych w roku ubiegłym czy latach poprzednich. Konkretny cytat, śmiało.

Weź chłopie nie brnij już. Nie rozumiesz artykułu, twoja sprawa. Nie wszyscy muszą o tym wiedzieć.

Okazało sie, że umowa jest tak sprytnie sformułowana, że szpitale nic nie dostają.

W jednym szpitalu zlikwidowano oddział na którym było urządzenie "podarowane" przez WOSP. Szpital myślał, że to jego i może przekazać teraz do innego szpitala.

Wtedy pojawił sie ktoś z WOSP i zabrał sprzęt. Pokazał umowe a tam jest jakiś zapis, że to tylko jest rodzajem wypożyczenia i WOSP może go zabrać jak zechce.

"supernowosci24.pl/porodowka-zlikwidowana-sanocki-szpital-musi-oddac-sprzet-od-wosp/"

Czyli buraki dają kasę do puszek, fundacja kupuje za jakiś tam procent tej kwoty sprzęt i nie jest on dla ludzi ale jest własnością fundacji? A więc buraki dają kasę fundacji , a nie dla potrzebujących. Tragedia

Jejku, serbik, kormik - nie pier.doli ci jeszcze w głowie od tej ilości nicków? Tyle nicków i jeszcze codzienna masturbacja - to może się źle skończyć!

to jest wartościowy sprzęt więc porobili klauzule w umowach dzięki którym przedstawiciel Fundacji może przyjechać i zabrać sprzęt. Czyli faktycznie sprzęt pozostaje w rękach WOSP.

Idź już spać, bo sobie napletek naderwiesz.

Nie swoje to rozdaje :(