To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nagrody za szczepienie. Codziennie pieniądze, w finale samochody

fot.: News4Media

1 lipca rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień. Do wygrania są nawet samochody. Rząd ma też zamiar rozdać spore pieniądze samorządom.

Centrum Informacyjne Rządu właśnie przedstawiło szczegóły zapowiadanej od dawna akcji, którą państwo chce zachęcać do szczepień przeciwko COVID. Będzie to loteria. „Każda pełnoletnia i w pełni zaszczepiona osoba ma szanse wygrać atrakcyjne nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Pieniądze, samochody i hulajnogi czekają na zwycięzców. Zaszczep się przeciw COVID-19 – to szansa na powrót do normalności oraz okazja na wygraną!” – ogłosił CIR.
Ta zabawa rozpocznie się 1 lipca i będzie realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek skarbu państwa. W losowaniu można wziąć udział do 30 września.
Zasady i nagrody
Aby wziąć udział w loterii, trzeba mieć ukończone 18 lat, zarejestrować się na www.pacjent.gov.pl na swoim Internetowym Koncie Pacjenta lub zadzwonić na infolinię 989 i wyrazić zgodę na udział w grze. W przypadku wygranej uczestnik otrzyma taką informację poprzez SMS. Dostanie też wiadomość od PKO BP z kodem umożliwiającym wypłatę nagrody z bankomatu. Pieniądze będzie też można wypłacić w każdym oddziale tego banku. „Przed Tobą aż cztery szanse na nagrody: 1 nagroda natychmiastowa, 1 nagroda tygodniowa, 1 nagroda miesięczna oraz 1 nagroda finałowa.” – dodaje CIR w komunikacie.
Codziennie można wygrać pieniądze: 200 zł (dla co 500 zarejestrowanej osoby) i 500 zł (dla co 2-tysięcznej). W sumie ma być tak rozdane 14 mln zł. Będzie też losowanie co tydzień (w każdą środę), w których jest przewidziane 60 nagród w wysokości 50 000 złotych oraz 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot. Zaplanowano też trzy losowania nagród miesięcznych. To sześć razy po 100 000 złotych i 6 samochodów osobowych Toyota Corolla.
„6 października odbędzie się losowanie nagród finałowych: 2 nagród pieniężnych w wysokości 1 mln zł oraz 2 samochodów osobowych Toyota C-HR.” – podano.
Kasa dla gmin
Jednocześnie rząd chce nagradzać gminy, gdzie zaszczepi się najwięcej mieszkańców. Nazwano to Konkursem na Najbardziej Odporną Gminę. Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker tłumaczy, że dodatkowo gminy, w zależności od wielkości, otrzymają na ten cel od 10 000 do 40 000 złotych na promowanie szczepień. „Te gminy, które uzyskają w tych konkursach nagrody, powinny jak najlepiej dotrzeć już do wszystkich mieszkańców, aby procent zaszczepień był jak najlepszy.” – mówi wiceminister.
Te działania będą podzielone na kilka części. W pierwszej z nich kwotę 100 000 zł otrzyma 500 gmin, których poziom wyszczepienia mieszkańców przekroczy 67 procent najszybciej. Czas jest do 31 grudnia 2021.
Kolejna część przewiduje podział na trzy kategorie:
• dla gmin do 30 tys. mieszkańców,
• dla gmin od 30 tys. do 100 tys. mieszkańców,
• dla gmin powyżej 100 tys. mieszkańców.
Nagrody otrzymają samorządy z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców. Pierwszą kategorię, "Małe gminy" podzielono na 49 regionów, a zwycięzca w każdym z nich otrzyma 1 mln zł. W drugiej kategorii, "Średnie gminy", 1 mln zł otrzymają trzy najlepsze gminy tej wielkości w kraju. W kategorii "Duże gminy" 1 mln złotych trafi do jednej gminy powyżej 100 tys. z najwyższym wskaźnikiem zaszczepionych.
”W ramach tego konkursu jest także szczególna nagroda dla Najbardziej Odpornej Gminy w Polsce. To 2 mln złotych dla gminy z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców.” – dodaje Szefernaker.
Warunkiem przyznania nagrody jest minimum 50 proc. zaszczepionych mieszkańców, a konkurs będzie trwać do 31 października.


 

Komentarze (14)

Powinni zmienić nazwę z ,,Loteria'' na ,,Rosyjska Ruletka'' :)

Czy będzie jak w loterii paragonowej, główną nagrodę wygra ktoś z "rodziny" PiS?

Nie szczepiony zakaz wstępu do kościoła!

Ale wałek. Teraz to się napewno nie zaszczepię !!

Kolejne 2 biszkopty ukarane przez Papę Franciszka za związki z czynami pedofilnymi.

Zielona Góra

Poznań

Odrażające kanalie.

Nie jestem z PiS i żadnej szansy na jakąkolwiek nagrodę.

Zaszczep się na pewno wygrasz szansę na dalsze życie,choć nie jesyeś z PIS.

Informacja o powołaniu Komisji zajmującej się oskarżeniami wobec kard. Stanisława Dziwisza potwierdza Il Sismografo.

Na czele Komisji stoi kard. Bagnasco, a włoskie medium powołując się na http informuje, że o dochodzeniu nie został poinformowany polski Kościół.

To będzie trzęsienie ziemi i odjaniepawlenie kościoła rzymskiego katolickiego.

Smutne, że NJ biorą udział w tej koronaściemie, i ani słowem nie informują, że wstrzykiwanie preparatu, którego badania kliniczne mają być zakończone w 2023 - to branie udziału w eksperymencie medycznym, za który nikt nie bierze odpowiedzialności, i na dodatek tak naprawdę nie udowodniono, że przed czymkolwiek chroni. W Izraelu 40% nowych zakażeń jest u zaszprycowanych, a śmiertelność w Wielkiej Brytanii (swoją drogą, bardzo niska) jest jednak kilka razy większa wśród zaszczepionych... Ale że trefny towar przestał schodzić, same hulajnogi nie pomogły napędzić klientów, to kolesie wymyślili nagrodę główną - równy milion, no i kolejne 'warianty' wirusa - indyjski, delta, lambda, które mają budzić przerażenie.... A zidiociałe media pompują histerię. Żenada.

Niewielu jest biskupów, którzy mają czyste sumienie w kwestii pedofilii. Papież Franciszek nigdy na dobrą sprawę nie zabrał głosu na temat Kościoła polskiego. Dotknięcie polskiego Kościoła mocną ręką mogłoby zakończyć się rozłamem (...) – ocenił Jacek Pałasiński w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

KRK już jest podzielony a dokonał tego wasz św. Wojtyła .Stworzył Łagiewniki i sekciarza Rydzyka.

Szczepcie się chcecie mieć tu drugą Lombardię? Mutanty po was idą. Zobaczcie Pazura, zaszczepił się i już bez maski wychodzi a reszta plebsu na korytarzu w szmatach się dusi.

Zaszczepiony---żyjesz.

Nie zaszczepiony ----wykluczony z rodziny,znajomych --chory --sabotażysta.

Ty się ewidentnie przeciwko chorobie psychicznej powinieneś zaszczepić, bo widać, że ci zagraża.