To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szczepisz się przeciw COVID? Możesz zostać milionerem

fot.: Twitter / #SzczepimySię

Chcąc zachęcić Polaków do udziału w powszechnym szczepieniu, rządzący wpadli na pomysł, aby pacjenci mogli wziąć udział w przedsięwzięciu, które ich do tego zachęci. Ministerstwo Zdrowia podało oficjalnie, że będzie to loteria. Co można wygrać, kto weźmie udział i kiedy wystartuje?

Miliony do rozdania

Podczas wtorkowej konferencji Szef KPRM Michał Dworczyk ogłosił, że Totalizator Sportowy zrealizuje loterię, w której Polacy będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody. Co dwutysięczna osoba otrzyma bezwarunkowo 500 zł, co tydzień odbędzie się losowanie dwóch nagród po 50 tys. zł każda, a dodatkowo wygrać będzie można elektryczne hulajnogi i vouchery. Raz w miesiącu totalizator wylosuje dwie nagrody po 100 tys. zł każda i samochody hybrydowe. W finale loterii wylosowane zostaną dwie osoby, które otrzymają po 1 mln zł oraz samochody. Przedsięwzięcie ma wystartować 1 lipca.

Skorzystają też gminy

Pierwsze 500 gmin, w których zaszczepi się 75 proc. populacji, otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. zł do wykorzystania w dowolnym celu. Ponadto Polska ma zostać dla potrzeb loterii „podzielona” według dawnych granic administracyjnych na 49 byłych województw. Gminy na terenie każdego z nich powalczą o 1 mln zł. (za najwyższy wskaźnik zaszczepionych mieszkańców). Kolejne 2 mln zł otrzyma lider ogólnopolski wśród wszystkich gmin, w tym samym zakresie. „W loterii uczestniczyć będzie mógł KAŻDY kto od początku NPS skorzystał z rejestracji i przyjął pierwszą dawkę.” – czytamy na Twitterze akcji #SzczepimySię.

Szczegóły dotyczące udziału w loterii, czyli np. sposób zgłaszania się do niej, mają zostać ogłoszone wkrótce.

Będą też inne ułatwienia

Aby możliwie przyspieszyć powszechne szczepienia, rząd wprowadzi nowe ułatwienia. Polacy drugą dawkę przyjmą w dowolnym punkcie, a podczas imprez masowych organizowane będą stanowiska umożliwiające przyjęcie preparatu (wzorem akcji „Zaszczep się w majówkę”). Do osób powyżej 70 roku życia przyjadą specjalne zespoły, które wykonają szczepienie bez wychodzenia seniora z domu.

Polacy oceniają system szczepień

„Aż 71% Polaków pozytywnie ocenia działania rządu związane z akcją szczepień przeciw Covid-19 – to wynik najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). "Traktujemy to jako docenienie pracy lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych - wszystkich zaangażowanych osób.” – czytamy na stronie rządowej wypowiedź Michała Dworczyka.

Komentarze (6)

- Jestem rozczarowany słowami prezydenta USA Joe Bidena, że nie będzie sankcji za budowę gazociągu Nord Stream 2 - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak.

Narodowi socjaliści pisbolszewicy wiedzą że w real politics znaczą tyle ile kupa goovna leżąca w rowie.

Oddać w dzierżawę wolske. Może za 100 lat będzie znośnie.

trefny towar coś kiepsko schodzi? więc kolesie z marketingu wymyślili loterię fantową : ) ...swoją drogą chłoptasie mają chyba doświadczenie w dilerce - pierwsza szpryca gratis (lub nawet z bonusem), ale za kolejne będziecie płacić robaczki, dwa razy w roku.

No ciekawe kogo to biznes, skoro takie profity za szczepienia. Komu tak bardzo zależy, aby zaszczepić cała populację. Już prześcigają się w nagrodach, już miliony oferują. No no

To ja zaszczepione nie wezmę udziału w tak wspaniałej loterii:-)

Walcie się już z tymi szczepionkami i covidem! Wszędzie ludziom się to wciska. A NJ jeszcze bierze udział w tej głupiej propagandzie robienia z ludzi posłusznych baranów. Wstyd!

Ale groźny musi być ten wirus. Maskę zdejm niewolniku!.