To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

27. Finał WOŚP w cieniu tragedii w Gdańsku

27. Finał WOŚP w cieniu tragedii w Gdańsku

Jeleniogórski finał 27. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się o godz. 20.00 światełkiem do nieba. Był radosny, bowiem do ludzi nie doszła jeszcze informacja o ataku na Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Szok i niedowierzanie pojawiły się potem, gdy mieszkańcy byli już w domach. Zamiast radosnych relacji z finału WOŚP, była cisza i niedowierzanie. Czuć, że informacja zmroziła jeleniogórzan.

- Panie Prezydencie jesteśmy z Panem – napisał od razu na Facebooku prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. Słowa współczucia i solidarności z rodziną prezydenta Gdańska zamieszczali także inni mieszkańcy.

Jeleniogórzanie spisali się w niedzielę (13 stycznia) znakomicie.  Licytowali zacięcie  gadżety podarowane na aukcję, oklaskiwali zespoły występujące na scenie w JCK, brali udział w harcerskim pikniku na placu Ratuszowym i z ochotą zgłaszali się na przejażdżki wrakami na poligonie przy ul. Sudeckiej.

Liczą pieniądze

Wstępnie wiadomo, że na razie zebrano około 100 tysięcy złotych.

Suma z pewnością będzie większa, gdyż pieniądze są liczone i potrwa to do późnej nocy. Ile dokładnie zebrano, będziemy wiedzieć w poniedziałek, 14 stycznia.

45 tysięcy złotych uzyskał sztab przy Bursie Szkolnej nr 1, który zorganizował zabawę i aukcję WOŚP w Galerii Sudeckiej już 12 stycznia.- Tyle pieniędzy  zebraliśmy z licytacji podarowanych nam maskotek, voucherów i gadżetów – mówi Jakub Thauer ze sztabu.

Zażarte licytacje

Z wyników aukcji może być zadowolony Robert Zapora, komendant Karkonoskiego Hufca ZHP, który szefował drugiemu sztabowi WOŚP. Sprzedano wszystkie dary przekazane na Orkiestrę.

Hitem licytacji było zaproszenie na obiad z prezydentem Jeleniej Góry, które poszło za 1100 złotych. - Zaproszony wybierze sam restaurację. Warunek jest jeden - ma być jeleniogórska – podkreślał prezydent Jerzy Łużniak.

Tysiąc złotych zapłacono za dyrektora i dyrektorową, czyli dwa miśki podarowane na aukcję przez poseł Zofię Czernow. - Rok temu wylicytowałam je podczas finału WOŚP w Zdrojowym Teatrze Animacji – wspomina posłanka. zadowolona była, że para miśków poszła za tak dużą kwotę i to w dobre ręce. Kupiła je wiceprezes jeleniogórskiego MZGK.

Prezydent miasta Jerzy Łużniak wylicytował dres reprezentacji Polski wystawiony na aukcję przez Lucynę Kornobys, utytułowaną zawodniczkę paraolimpijską.

Zażartą walkę stoczyli licytujący dwa torty sporządzone specjalnie na finał WOŚP. Poszły za 670 i 500 złotych. Inne gadżety i vouchery cieszyły się także dużym wzięciem.

Czerwone serca i uśmiechy

- Co roku czekam na ten dzień, by wspomóc Orkiestrę i zebrać, jak najwięcej pieniędzy na pomoc dla chorych dzieci –  potrząsała puszką 14- letnia Ola. - Każdy wrzucał datki bardzo chętnie. Ludzie się uśmiechali i byli przyjaźni – dodała.

- Naszym celem jest zebranie pół miliona złotych – mówi Robert Zapora. Czy się udało? Tego dowiemy się niedługo.

W Jeleniej Górze  w WOŚP wzięło udział 400 wolontariuszy. Dwa sztaby przygotowały wiele atrakcji i zadbały o to, by przez całą niedzielę ciekawie się działo na placu Ratuszowym i w JCK.

Hasłem tegorocznej WOŚP było „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Celem był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla tych szpitali dziecięcych, które specjalizują się w najtrudniejszych diagnozach i udzielaniu pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Finał zakończył się światełkiem do nieba. W tym roku był to pokaz laserowy, zgodnie z hasłem "Jelenia Góra nie strzela".

AKTUALIZACJA

Dwa sztaby jeleniogórskie zebrały w sumie 368  tysięcy złotych (w ubiegłym roku 289 tys. zł).  To znakomity wynik.

Sztab przy Bursie Szkolnej Nr 1 zebrał ok. 175 tysięcy złotych. 

Hufiec Karkonoski ZHP - 193 tysiące złotych.

W Bolesławcu już policzono datki z puszek i z licytacji. W tym roku WOŚP zebrała w tym mieście 127 tys. 813 zł.

W Gryfowie Śląskim wolontariusze pod dowództwem Anny Michalkiewicz, szefowej ośrodka kultury zebrali i wylicytowali 36 tys. 155 złotych.

W Świeradowie Zdroju dołożyli do 27. WOŚP 44 tys. 570 złotych.

Na Polanie Jakuszyckiej, gdzie biegano na nartach dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zebrano 21 tys. 957 94 zł.

49 tys. 593 złotych tyle udało się uzbierać wolontariuszom podczas finału 27. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kowarach.

wosp1 13.01 (1).jpg
wosp1 13.01 (2).jpg
wosp1 13.01 (3).jpg
wosp1 13.01 (4).jpg
wosp1 13.01 (5).jpg
wosp1 13.01 (6).jpg
wosp1 13.01 (7).jpg
wosp1 13.01 (8).jpg
wosp1 13.01 (9).jpg
wosp1 13.01 (10).jpg
wosp1 13.01 (11).jpg
wosp1 13.01 (12).jpg
wosp1 13.01 (14).jpg
wosp1 13.01 (16).jpg
wosp1 13.01 (18).jpg
wosp1 13.01 (19).jpg
wosp1 13.01 (20).jpg
wosp1 13.01 (21).jpg
wosp1 13.01 (22).jpg
wosp1 13.01 (24).jpg
wosp1 13.01 (25).jpg
wosp1 13.01 (26).jpg
wosp1 13.01 (27).jpg
wosp1 13.01 (28).jpg
wosp1 13.01 (29).jpg
wosp1 13.01 (30).jpg
wosp1 13.01 (32).jpg
wosp1 13.01 (33).jpg
wosp1 13.01 (34).jpg
wosp1 13.01 (35).jpg
wosp1 13.01 (36).jpg
wosp1 13.01 (37).jpg
wosp1 13.01 (39).jpg
wosp1 13.01 (40).jpg
wosp1 13.01 (41).jpg
wosp_1.jpg

Komentarze (33)

Ja dałem 50 zeta i powiedziałem, że mają sobie coś kupić a nie dawać złodziejowi.

Miałeś chłopie potężne zwarcie w inkubatorze. Skutki widać do dzisiaj.
I usuń te szóstki z nicku, bo wstyd przed Ryśkiem.

O mój Boże! Nie wiem czy zauważyłeś, ale artykuł jest o WOŚP, a ty tu wypisujesz o księdzu! Nie wstyd ci?! Nie wolno, nie wolno, nie wolno tak pisać o księdzu! A biedni ministranci co sobie za to kupią? Snickersy? Przecież dostają od księdza!

Ochrona w Gdańsku najwidoczniej zaspała. W każdym razie powrotu do zdrowia życzę! Fizycznego dla Prezydenta Adamowicza, psychicznego dla napastnika.

Dziś wszyscy są mądrzy.Trzeba spojrzeć na przyczyny tego zdarzenia.
Dopiero zakończyły się wybory.Ile jadu wylało się ze strony pisielców. Kibole,młodzież faszyzująca ,nawoływanie z anteny Toruńskiej,mowy polityczne z ambon.

A ile jadu się z Ciebie wylewa?

Gdzie ty widzisz jad, onanisto?

Sam jesteś piselec ziejącym jadem.Jestem przekonany że nawet nie wiesz co głosi ta rozłośnia a powielasz negatywny przekaz płynacy z lewckich mediów

"Rozłośnia"? Weź już daj odpocząć swojej prawej ręce (no bo przecież lewą nie walisz, co?), bo sobie napletek uszkodzisz! "Płynacy" z "lewckich" to masz przy wytrysku, pryszczu na doopie...

@Widzę I jak, ulżyło ci jak dałeś upust swojej frustracji i poplułeś jadem na forum?

Ile jadu się wylało po tym jak zginęło 96 osób w Smoleńsku. Cała lewa strona się cieszyła. Do tej pory ta tragedia jest dla was śmieszna. Stworzyliście szczujnię jakiej świat nie widział. Od czasów katastrofy smoleńskiej w internecie trwa wieczny kabaret ze śmierci wspierany przez media, polityków, aktorów. Doprowadziliście do tego, że wychowuje się pokolenie egoistów i wymytych z empatii stworzeń. Za każdym razem, jak jest artykuł o kimś kto popełnił samobójstwo to mamy wylew "zabawnych" tekstów i pokaz braku współczucia i zrozumienia. To , że Polacy się nienawidzą to wina lewej strony politycznej i sprzyjającym jej mediom. A wszystko przez to , że odebrano tym koryciarzom władzę.

Sebix, ja ciebie proszę... Spie.rdalaj...

Co za głupoty! Kto się cieszył z tej tragedii?! A kabaret zrobili ci, którzy na siłę chcieli udowodnić, że to był zamach, atak terrorystyczny czy kij wie co jeszcze. A ekshumacje? To był dopiero pokaz empatii!

Proszę bardzo;/wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/czy-ojciec-rydzyk-dopuscil-sie-antysemickiej-wypowiedzi/...A sławny ks.prof. OKO.

Powołałes sie na wybitnie obiektywne medium.

"Powołałes sie"? Biedny smarku, po jakiemu ty piszesz? Wróć do słuchania swojego "wybitnie obiektywnego" medium i wysyłaj pieniążki dla tadzia (mała litera zamierzona). Chyba, że jesteś bezdomny, to możesz mu przekazać dwa samochody i umrzeć. To drugie rozwiązanie jest nawet lepsze. Możesz sobie nawet darować te samochody i po prostu umrzyj. Wszyscy odetchną.

antysemicka wypowiedź

"muzeum będzie przedstawiać historię bohaterstwa Polaków ratujących Żydów"

Dziennikarz zwrócił sie do znanego eksperta od mowy nienawiści - to skandal, ta wypowiedź jest przykładem skrajnego antysemityzmu. Przecież wiadomo, że w Polin to nieżydzi ratowali żydów a nie jacyś Polocy.

Ty się chłopie urwałeś z choinki czy ćwiczysz kopiuj-wklej? Jeśli to drugie, to na razie rokowania są słabe. Ćwicz dalej, ale może gdzieś indziej, może na jakimś gejowskim forum? Odnajdziesz się szybko, będziesz wśród swoich.

Stało się. Niestety tacy ludzie się wszędzie znajdą, tylko po co z tego tytułu wylewać pomyje na PiS? Gdyby ta wasza złośliwość zamieniła się w gangrenę to zeżarłaby was w całości. Zero obiektywizmu , ale za to wyuczona przez niebieską telewizję złośliwość . Smutni jesteście i tyle.

ludzie wylewają, jak to okresliłeś, pomyje na PIS, ponieważ jak żadna inna partia wcześniej podzielił społeczeństwo. Sami zakwalifikowali sie do tych "lepszych" , pozostałymi gardzą, opluwają, są pełni pychy, buty i arogancji. Więc się nie dziw, się zastanów.

Zbieramy żniwo które zasiał PIS;zdradzieckie mordy,jazgot,czy Brudzińskiego;"Cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje".Szalony Antoni reż przyłożył się,i cały KCPISu.

Dalej głosujcie na piślaków to Polska zginie .

No tak, co jeszcze tutaj za szczujnię napiszesz? Tylko uważaj żeby ci hemoroidy nie popękały z tych emocji.

Czy jest na tym portalu jakiś moderator?Czy możne coś zrobić z tymi zajadłymi, pełnymi nienawistnego jadu postami!?

Pamiętaj, że tutaj usuwają tylko komentarze niewygodne dla PO.

To morderstwo to konsekwencja mowy nienawiści, która od 3 lat osiągnęła apogeum. Nastał taki czas, kiedy bezkarnie obraża się ludzi, wiesza portrety na szubienicach. Z mównicy sejmowej, a także z ambon nazywa się zwykłych ludzi ubekami, zdradzieckimi mordami, mordercami... Bez konsekwencji, wręcz przy aprobacie władzy. Pięknie powiedział Owsiak rezygnując z funkcji kapitana WOSP.. -" nikt nie dostał wyroku za mowę nienawiści, poza mną". I wynikiem tej własnie mowy nienawiści jest śmierć Abamowicza. W Polsce depcze się bez konsekwencji niekwestionowane autorytety, ludzi, ktorych podziwia i docenia cały świat. Wałęsa, Mazowiecki, Bartoszewski, Borusewicz i wielu innych wybitnych ludzi, a ostatnio OWSIAK, to zdrajcy, złodzieje, karierowicze.
A mówią to ludzie bez zasług, przeciętni, pozostający w czasach kiedy "ci źli" narażali życie, abyśmy mieli to co mamy, dziś mający władzę, wybrani w legalnych wyborach przez Rodaków, którzy aprobują każdą ludzką krzywdę, deptanie czyichś niekwestionowanych dokonań, jak choćby Abamowicza, Owsiaka....przy aprobacie KOścioła, który patrzy na to i....milczy..czego nie rozumiem.
Czy ten dramat w Gdańsku coś zmieni w myśleniu Polaków ? Nie sądzę.....

Nienawiść zaczęła się w momencie kiedy PO straciła władzę w Polsce. Nie mogli przeboleć innego wyboru Polaków, więc zaczęli tworzyć całą otoczkę nienawiści. Zaczęły się protesty, zaczęły się artykuły nienawiści w zaprzyjaźnionych mediach i telewizji. Politycy lewicowi, artyści i cała ta śmietanka której zabrano salon rozpoczęli najgorszy czas w nowoczesnej historii Polski. Swoim zachowaniem i słowami dali pozwolenie Polakom na wzajemne obrażanie się, lżenie ze śmierci i pokazali że za to nie ma kary. Niedawno zmarła posłanka Szczypińska. Nienawiść jaka wypłynęła pod artykułami o jej śmierci to nienawiść wychowanków PO. I wy teraz oczekujecie, że wyjątkowo będzie traktowany ktokolwiek? Pozwoliliście Polakom na nienawiść to ją teraz zatrzymajcie. Wszelkie przejawy nienawiści , czy to w gazetach, telewizji, czy ulicy powinny być surowo karane i wtedy mógłby nastąpić koniec tej masakry. Ale media i politycy na to nie pozwolą, bo władza jest jak narkotyk i jak się raz tego spróbowało to chce się wrócić i żreć więcej.

Yebłem ze śmiechu...

Żałosne

ta "mowa nienawiści" to jest podstęp by zakazać ludziom wyrażania negatywnych opinii w sieci. Ma być jedno centrum w Wyborczej, które będzie mówiło co jest dobre a co złe. Nikt inny nie będzie miał prawa wyrazić odmiennego zdania.
Ten z Gdańska był krytywany za folksdojczyzm. Gdyby udało spenalizować "mowe nienawiści" to będzie można bez przeszkód zniemczyć Gdańsk, oderwać Śląsk od Polski, wypłacić odszkodowania żydom i co tam jeszcze sobie wymyślą.

Dobrze myślisz, mądrze piszesz...

..A jakieś konkrety, cytaty , fakty, drogi rodem z polski ? Komuniści, złodzieje, zdradzieckie mordy, drugi gorszy sort, mordercy mojego brata, to niby PO ? Krystyna Pawłowicz to też niby od Tuska ?. Piszesz, -"Wszelkie przejawy nienawiści , czy to w gazetach, telewizji, czy ulicy powinny być surowo karane i wtedy mógłby nastąpić koniec tej masakry". Więc dlaczego nie są karane od 3 lat. Kto został ukarany za obelgi, ktore przytoczyłem na wstępie mojego postu ? Oświeć mnie proszę, bo nie słyszałem o żadnym wyroku. Wyrok dostał OWSIAK, ale on tych obelg nie wypowiedział... Więc co jest grane drogi rodem z polski...?

Rozmawiasz z automatem. Pilot do niego leży na stoliku na nowogrodzkiej.

Rodem z Polski jeszcze szuka tych konkretów...