To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

"Twoje+Moje=Nasze, czyli kulturalne inicjatywy z Muflonem", Jelenia Góra

Termin: 14 kwiecień, 2018 (Cały dzień)

"Twoje+Moje=Nasze, czyli kulturalne inicjatywy z Muflonem"
MDK "Muflon", sala widowiskowa, ul. Cieplicka 172
W godz. 10:00 - 20:00

 

Ruszamy z zupełnie nowym projektem, otwartym na mieszkańców Sobieszowa, na ich pomysły, marzenia i oczekiwania. Nie bez powodu projekt nosi nazwę „TWOJE + MOJE = NASZE czyli kulturalne inicjatywy z Muflonem”
O co chodzi? Dołączyliśmy do programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018, dzięki któremu chcemy po prostu realizować Wasze pomysły na kulturę. Chcemy dowiedzieć się co możemy dla Was zrobić, jakich wartości w kulturze szukacie, jakie wydarzenie sprawi, że wyjdziecie z domu, co Wam się marzy w Muflonie?
Już w kwietniu rozpoczynamy cykl spotkań połączonych z warsztatami i działaniami animacyjnymi, skierowanych przede wszystkim do osób dorosłych, rodziców z dziećmi oraz seniorów. Spotkania będą zarówno okazją do twórczych działań, jak i do bliższego zapoznania się z projektem, podzielenia się opiniami na temat wydarzeń organizowanych przez MDK „Muflon”, rozmowy na temat kultury w Sobieszowie i naszych oczekiwań, podzielenia się swoimi pomysłami.

Przewidywany program:
14.04. (sobota), godz. 10.00-14.00 - SWAP MUFLONA
23.04. (poniedziałek), godz. 10.00-12.00 - WARSZTATY KREATYWNE DLA SENIORÓW
27.04. (piątek), godz. 17.00-19.00 - KAWIARENKA SPOŁECZNA
30.04. (poniedziałek), godz. 10.00-12.00 - WARSZTATY KREATYWNE DLA SENIORÓW
21.05. (poniedziałek), godz. 18.00-20.00 - WARSZTATY DLA INICJODAWCÓW

SWAP MUFLONA
Przywitaj wiosnę z nowymi ciuchami! Jeśli masz w szafie coś czego nie nosisz, nie lubisz, nie potrzebujesz, a ciągle nadaje się do noszenia, przynieś do „Muflonu” w sobotę 14 kwietnia w godz. 10.00-14.00. Wymień na co chcesz i ile chcesz. Akcja dotyczy również ubranek dla dzieci, dodatków, książek, płyt i gier planszowych.
„SWAP MUFLONA” to pierwsze spotkanie organizowane w ramach projektu „TWOJE+MOJE=NASZE czyli kulturalne inicjatywy z Muflonem”. Zasada jest prosta: przynosimy rzeczy, które już się nam znudziły i wymieniamy na inne, które wpadną nam w oko. Jeśli nie mamy nic na wymianę, to zawsze można dobić targu w inny sposób – np. odkupić wypatrzone rzeczy po symbolicznych cenach.
Podczas wiosennego wietrzenia szaf będzie okazja, aby zapoznać się bliżej z projektem i zasadami programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018. To również okazja, aby porozmawiać o swoich pomysłach na kulturę, oczekiwaniach, marzeniachoraz dowiedzieć się jak wziąć udział w konkursie na inicjatywę lokalną, aby te marzenia spełniać.
Dodatkowo w czasie trwania akcji działać będzie kącik animacyjny dla dzieci, a w nim: sadzenie wiosennych kwiatów, szycie pacynek i literek, malowanie buziek.Na wszystkich uczestników czekać będzie pyszna kawa i herbata, „ kulturalna fotościanka” oraz pozytywna atmosfera. Wstęp bezpłatny.