Artskwer - Letni Festiwal Sztuki 2015
Skwer Radiowej Trójki
Wstęp wolny
23.07.15 godz. 14:00 – 18:00
Niebanalne Surowce Naturalne
Skwer Radiowej „Trójki”
„Baza Żelaza” - warsztaty odlewnicze w żeliwie oraz pokaz wytopu żeliwa w mobilnym piecu „ŻELIWNIAKU”
prowadzenie Richard Sitkiewicz - Batten, studenci ASP Gdańsk
giełda mineralogiczna - pokaz szlifowania i cięcia kamienia, płukanie minerałów, warsztaty biżuterii z minerałów
prowadzenie Sudeckie Bractwo Walońskie
warsztaty malowania na łupkach
prowadzenie Monika Krakowska
Pokazy tańca nowoczesnego w wykonaniu Grupy FOX
24.07.15 godz. 14:00 – 18:00
„Baza Żelaza” warsztaty „tworzenie małych form” – odlewy w brązie
prowadzenie Richard Sitkiewicz - Batten, studenci ASP Gdańsk
warsztaty i pokazy tradycyjnego garncarstwa na kole, dekorowanie metodą stempelkowania
prowadzenie: Muzeum Ceramiki w Bolesławcu
Stoisko ceramiczne warsztatowo-promocyjne „Interaktywna Fabryka”
Prowadzenie: Fabryka naczyń kamionkowych „Manufaktura” Bolesławiec
giełda mineralogiczna - pokaz szlifowania i cięcia kamienia, płukanie minerałów
prowadzenie Sudeckie Bractwo Walońskie
mini disco – pokaz tańca, animacje taneczne dla dzieci
Świat Dziecka – animacje, tworzenie baniek mydlanych, chusta klanza, tworzenie kształtów z balonów, malowanie twarzy.
25.07.15 godz. 14:00 – 18:00
warsztaty odlewnicze w żeliwie i pokaz wytopu żeliwa w mobilnym piecu „ŻELIWNIAKU”.
Prowadzenie Richard Sitkiewicz - Batten, studenci ASP Gdańsk
Happening rzeźbiarski – pokaz rzeźbienia w drewnie
artysta, rzeźbiarz Grzegorz Pawlowski
giełda mineralogiczna - pokaz szlifowania i cięcia kamienia, płukanie minerałów, warsztaty biżuterii z minerałów
prowadzenie Sudeckie Bractwo Walońskie
stoisko promocyjne i warsztaty mozaikowe z granitu – Fundacja Bazalt
warsztaty z papieru czerpanego – Zielone Laboratorium
Artskwer - Letni Festiwal Sztuki – to bezpłatna oferta kulturalna przygotowana przez Miejski Ośrodek kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. Jest to już VI edycja warsztatów twórczych prowadzonych na Skwerze Radiowej Trójki przez okres wakacyjny. Artskwer to przede wszystkim miejsce gdzie można spotkać się z ludźmi, rozwinąć swoje umiejętności i zapoznać się z różnymi technikami zajęć twórczych. Do wzięcia udziału w warsztatach zapraszamy dzieci, dorosłych i tak naprawdę całe rodziny. W ramach przygotowanej oferty na warsztatach poznamy techniki szkła: witrażu i tiffaniego, będziemy tworzyć mozaikę z granitu, odlewać talizmany z brązu.
Uczestnicy Artskwer-u będą mieli okazję zaprojektować biżuterię szklaną i filcową inspirowaną wzorami ludowymi , oraz rozsmakować się w regionalnych przysmakach kuchni izerskiej podczas warsztatów kulinarnych. Wykorzystując naturalne olejki, polne kwiaty i zioła będziemy komponować tradycyjne bukiety „równianki” , oraz aromatyczne mydła i kremy.
Rytm rzeczom nikomu niepotrzebnym nadamy tworząc instrumenty na których wspólnie zagramy w zespole recyklingowym. Zostając przy muzyce odkryjemy afrykańskie dźwięki grając na bębnach Djembe, oraz uwolnimy energię podczas tradycyjnego tańca. Z Afryki przeniesiemy się do Ameryki Północnej robiąc tradycyjne indiańskie
amulety „Łapacze Snów”. Na ArtSkwerze pomożemy również pszczołom dziko żyjącym i z odpowiednich materiałów zbudujemy dla nich insektohotele. W przyrodzie wszystko ma swoje miejsce, dlatego dzięki warsztatom „Seed Bombs” będziemy wspierać bioróżnorodność i zazielenimy przestrzeń miejską.
Warsztatom towarzyszyć będą m.in. pokazy obróbki szkła i pracy na palnikach, pokazy grawerowania, wypał ceramiki RAKU i odlewy w żeliwie oraz brązie, pokazy wytopu szkła w mobilnym piecu hutniczym , pokazy taneczne, kiermasze lokalnego rękodzieła.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...