To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
grudnia 20, 2013

W jeleniogórskim Kościele Łaski w czwartkowy przedświąteczny wieczór (19 grudnia) po raz szósty artyści kolędowali w koncercie „Podziel się”. Biletem wstępu była paczka dla dzieciaków z Domu Dziecka „Nadzieja”.  

maja 29, 2013

Występ z orkiestrą symfoniczną przed pełnią widownią w filharmonii – to nagroda, ale i wyzwanie dla młodych muzyków. Dyplomanci jeleniogórskiej Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia zaprezentowali dziś w Filharmonii Dolnośląskiej swoje umiejętności. Wielu z nich zamierza kontynuować edukację muzyczną na studiach.

kwietnia 19, 2013

Po 20 latach reaktywowano w Jeleniej Górze chór kameralny Collegium Musicum Jelenia Góra pod dyrekcją Franciszka Koscha. Około 80 procent jego 35-osobowego składu stanowią byli chórzyści i osoby, które mają jakieś doświadczenie muzyczne. Do reaktywacji chóru, który przed wieloma laty działał jako chór chłopięco-męski, namówili pana Franciszka jego byli wychowankowie.

marca 22, 2013

Koncert Chóru Kameralnego Collegium Musicum pod dyrekcją Franciszka Koscha był pierwszą odsłoną Dni Muzyki Pasyjnej w Jeleniej Górze. W Teatrze Zdrojowym w Cieplicach kilkadziesiąt osób słuchało wczoraj kompozycji Antonio Lottiego, Marc’Antonio Ingegneriego, Jakoba Arcadelta, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Charlesa Gounoda, Giuseppe Verdiego, Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Sergiusza Rachmaninowa oraz fragmentów Oratorium Mesjasz G.F. Haendla. W roli solisty wystąpił Eugeniusz Wysoczański (bas).

marca 8, 2013

Bukietu tulipanów, dobrej kolacji, pomocnej dłoni przy domowych obowiązkach i takich koncertów jak wczoraj życzyły sobie jeleniogórzanki, które wieczorem przyszły do Filharmonii Dolnośląskiej na występ młodzieży z okazji ich święta. Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej zorganizowała już po raz szósty radna Anna Ragiel.

marca 5, 2013

Dwa suche baseny z piłkami do rehabilitacji, poduszki relaksacyjne i kilka gier edukacyjnych trafiło dzisiaj do Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze. Pieniądze na ten cel pochodziły ze sprzedaży biletów na grudniowy koncert Dody.

marca 5, 2013

Już po raz szósty setki kobiet przyjdą z okazji swojego święta na koncert do Filharmonii Dolnośląskiej. Jeleniogórzanki na występ orkiestry szkoły muzycznej zaprosiła radna Anna Ragiel, która spotka się z nimi już w środę o godzinie 18.

stycznia 27, 2013

- Już dawno nie miałem takiego chórku z publiczności jak dzisiaj przy utworze „Miłość ci wszystko wybaczy” – mówił po wczorajszym koncercie w JCKu Joao de Sousa, Portugalczyk śpiewający tradycyjne fado połączone z polską muzyką. Jego występ rozgrzał zmrożonych słuchaczy, przywołując im wspomnienia z wakacji w ojczyźnie wokalisty.

stycznia 10, 2013

Występ uczniów jeleniogórskich szkół muzycznych rozpocznie dziś o godzinie 18 kolejną edycją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koncertowi młodych artystów zorganizowanemu w Filharmonii Dolnośląskiej będzie towarzyszyć licytacja wielu wartościowych przedmiotów. Warto wziąć w niej udział.

stycznia 6, 2013

Na wyjątkowy, bo w wykonaniu samych słuchaczy koncert kolęd zapraszają do Zdrojowego Teatru Animacji ciepliccy radni. Wspólne kolędowanie odbędzie się 14 stycznia o godzinie 18.

stycznia 4, 2013

Zacny jubileusz liceum zamierza obchodzić 11 stycznia w Filharmonii Dolnośląskiej. Tym razem w rolę gospodarzy wcielą się nie tylko uczniowie, ale również ich starsi koledzy – absolwenci, rodzice oraz pracownicy szkoły.

grudnia 19, 2012

W przedświąteczną podróż do krainy łagodności, gdzie króluje dobre słowo, uczynek i nastrój zabrała wczoraj młodzież jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej Nr 2 zaproszonych na koncert kolęd i pastorałek gości. Swoje umiejętności zaprezentowali też mali aktorzy inscenizując tradycyjne jasełka.

grudnia 17, 2012

Setki paczek z prezntami, hot-dogów i  jeden najpopularniejszy obywatel Laponii wystarczyły, by Plac Ratuszowy zamienił się wczoraj popołudniu w prawdziwy raj dla małych jeleniogórzan.

grudnia 5, 2012

Wiadomo już, kto zagra na finale tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jeleniej Górze. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Leniwiec. Popołudnie umili mieszkańcom natomiast Sumptuastic.

grudnia 2, 2012

Być może występ przed jeleniogórską publicznością, a potem możliwość zaśpiewania na scenie razem z Dodą był najlepszym prezentem świątecznym dla młodych wykonawców, którzy wzięli udział w sobotnim koncercie „Zaczarowane święta z Tauron Ekoenergia”. Dochód z charytatywnej imprezy, która odbyła sie w hali przy Złotniczej zostanie oprzekazany na potrzeby dzieci niepełnosprawnych.
 

listopada 16, 2012

W poniedziałek dowiemy się, kto zorganizuje jeleniogórzanom tegoroczną zabawę sylwestrową na Placu Ratuszowym. Władze miasta chciałyby, by przetarg wygrała firma, która zapewni pięciominutowy pokaz fajerwerków, koncert muzyczny i coś ekstra.

października 30, 2012

Renacie Przemyk i jej muzykom najbardziej podobała się zapowiedź bisów oraz przyjęcie przez publiczność. Publiczności najbardziej podobało się... wszystko, czyli poniedziałkowy koncert artystki promujący jej nową płytę „Akustik trio” w Zdrojowym Teatrze Animacj.

października 25, 2012

Zdobywcy Platynowej Płyty, trzech Fryderyków i laureaci pierwszego miejsca trójkowej listy przebojów wystąpią w Jeleniej Górze. Polsko-duński zespół Czesław Śpiewa zagra 10 listopada w Orient Expressie. Początek o godzinie 20.

października 4, 2012

Molesta&Parias czyli legenda hip-hopu w Polsce wystąpi w Jeleniej Górze. Do stolicy Karkonoszy przyjedzie w przyszły piątek, gdzie o godzinie 20 zagra w Orient Expressie.