To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

ZUS o ubezpieczeniach

Porady ekspertów, pomocne publikacje, szkolenia dla przedsiębiorców - wszystko to przygotował ZUS w ramach Dni Ubezpieczonego. Akcja odbędzie się od 6 do 10 października.

Brak wiedzy o swoich prawach i obowiązkach w zakresie ubezpieczeń społecznych często skutkuje zaniedbaniem, które, szczególnie odkryte po latach, może okazać się nie do naprawienia. Wielu ubezpieczonych nie zna zasad gromadzenia składek emerytalnych i na czym polega ich waloryzacja.


Wszystkie ważne informacje będzie można znaleźć w specjalnie na tę okazję przygotowanych ulotkach. W poniedziałek 6 października w godz. 8:30 – 15:00 doradcy ZUS i Narodowego Funduszu Zdrowia będą dyżurować w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. W piątek 10 października w godz. 12:00 – 16:00 w Centrum Informacji i Planowania Kariery w Dolnośląskim Urzędzie Pracy odbędzie się natomiast spotkanie otwarte dla ubezpieczonych.


– Będziemy odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące uprawnień osób ubezpieczonych czy konta i subkonta ubezpieczonego. Zapraszamy – zachęca Marzanna Damasiewicz, kierownik Inspektoratu ZUS w Jeleniej Górze.


Szczegółowy harmonogram Dni Ubezpieczonego można znaleźć na stronie ZUS-u.
 

Komentarze (4)

ZUS=zakład utylizacji szmalu.

Najwięksi złodzieje

Dość, że emerytury nie dożyję, to jeszcze naciągają, ażebym za parking zapłacił pod szpitalem.