Obie części firmy Oskara Adama Keila związane były z karkonoską tradycją snycerstwa i miejscowego rzemiosła. Zakład galanterii drewnianej, rzeźby i toczonych wyrobów artystycznych znany był ze swych produktów w całej niemal Europie. W zakładzie litograficznym, drugiej części przedsiębiorstwa Oskara Keil’a, powstawały pocztówki, druki firmowe i reklamowe, foldery turystyczne oraz reklamy pensjonatów, schronisk i hoteli, drukowane jako piękne barwne litografie.
Tłem opowieści o Oskarze Keil’u jest kilkadziesiąt wyrobów karkonoskiego snycerstwa i rzemiosła, jakie niegdyś były produkowane w jego zakładzie stolarskim, płyty litograficzne oraz kilkaset pocztówek wraz z opowieścią o miejscowych litografach i artystach.
Pocztówki są najbardziej rozpoznawalnymi pamiątkami po Oskarze Keil’u, cenią je kolekcjonerzy i podziwiają zwykli ludzie urzeczeni pięknem barwnych litografii.
Wystawę zorganizowano ze zbiorów Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, zbiorów Karkonoskiego Muzeum we Vrchlabí, kolekcjonerów polskich i czeskich. Ekspozycja czynna będzie do 31 stycznia 2017 r.
Komentarze (4)
Precz z niemiecką propagandą!
[quote=Anonimousse]Precz z niemiecką propagandą![/quote]
Chyba czegoś nie zrozumiałeś(łaś),przecież to nie jest żadna propaganda tylko miłość do regionu,który jest również Twoją ojczyzną,a pokazywane pamiątki są akurat z jej "niemieckiego" czasookresu. No...chyba że jesteś zza Buga?
Czy komentujący tylko takie wnioski umie wyciągnąć? A co po nas zostanie?
A ty jesteś z działu archeo? Po co wyciągasz temat z przed prawie miesiąca? Zrozumiałem swój błąd, bardzo żałuję swojej nierozmyślnej odpowiedzi. Wiem teraz, że Niemcy i Wielki Naród Niemiecki byli, są i będą naszymi jedynymi przyjaciółmi. Wybacz mi, i nie denerwuj się.
ps. uprawiasz seks w trójkącie? Jeśli tak, zostaw łapkę w górę, skontaktuję się z tobą.