To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zobacz Ducha Gór - finał konkursu NJ

Zobacz Ducha Gór - finał  konkursu NJ

W Sali Lustrzanej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze wręczono nagrody laureatom pierwszej edycji konkursu fotograficznego „Zobacz Ducha Gór!” Jury wybrało ich zdjęcia spośród ponad 160 nadesłanych do redakcji „NJ” prac najciekawiej prezentujących atrakcje turystyczne naszego regionu, jego niezwykle bogactwo, niepowtarzalną urodę i tajemnice. Pasjonaci fotografii, odkrywcy sudeckiej krainy Ducha Gór mile zaskoczyli wysokim poziomem artystycznym kolorowych i czarno – białych zdjęć i ich tematyczną różnorodnością.

Dwanaście nagrodzonych zdjęć najpierw zostało opublikowanych w finałowym wydaniu Nowinowego dodatku „Kompas Górski”. Jury konkursu zorganizowanego przez „Nowiny Jeleniogórskie” i Fundację Nowin Jeleniogórskich przyznało dwa równorzędne pierwsze miejsca Aldonie Cierpkiej z Marczyc za pracę „W stronę słońca” i Mieczysławowi Suchcie z Jeleniej Góry za pracę „Na Śnieżkę Drogą Urszuli”. Za cykl urzekających panoram Karkonoszy zatytułowanych „Wszystkie drogi prowadzą na Śnieżkę”, „Ozłocony szczyt” i „Odcisk stopy Ducha Gór” drugą nagrodą uhonorowano Grzegorza Truchanowicza z Mysłakowic. Trzecią nagrodę za zdjęcie „W świetle zachodzącego słońca” i inne fotki ze zdobywania Śnieżki odebrał Władysław Szycko. Za czwarte miejsce w konkursie za pracę „Tajemnica” nagrodzono Martę Kozioł, za piąte Zdzisława Salika, który w cieplickim Parku Norweskim wykonał nietypowy portret wiewiórki.

 

Za cykl zdjęć „Szukamy Ducha Gór” firma Neonet ufundowała aparat cyfrowy dla Stefanii Kędzior (nagroda specjalna). Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymali Artur Kubieniec (za najlepsze zdjęcie reportażowe „Turniej rodeo w Western City”), Halina Gajewska (za pomysłowy spacer górski „A może z tego miejsca zobaczymy Ducha Gór”) i Aldona Cierpka (za pracę „Biją dzwony”). Laureatką pozaregulaminowego „Lauru Tajemnicy” za plastyczną impresję inspirowaną poszukiwaniami Ducha Gór „Drzewcowy Duch Gór” została Justyna Cymon.

 

Nagrody wręczyli prezes SPDziW „NJ” Andrzej Buda, prezes Fundacji Nowin Jeleniogórskich Daniel Antosik, dyrektor Wydziału Promocji Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze Wiesław Dzierzba, prezes Stowarzyszenia LGD Partnerstwo Ducha Gór Dorota Goetz, sekretarz Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie Feliks Rosik i Anna Cesarz z Neonetu.

 

Partnerzy i fundatorzy nagród konkursu fotograficznego „Zobacz Ducha Gór!”

Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Ducha Gór

Miasto Szklarska Poręba

Zamek Czocha

Powiat Jeleniogórskich

NEONET

Dinopark Szklarska Poręba

Sudety Lift Szklarska Poręba

Piekarnia Aleksander Baca ze Szklarskiej Poręby

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze

 

W zestawach dla każdego laureata znalazły się nagrody przekazane przez lokalnych producentów: Beatę Makutynowicz i Dorotę Grebeluk (obie z Karpacza), Rafała Espenszyta ze Ściegien, Krystynę Matusiak z Bukowca, Macieja Zawieruchę z Rzeszówka, Elżbietę Telatyńską z Dobkowa, Agnieszkę Ślipko – Strzałkowską i Barbarę Matyję (obie z Jeleniej Góry Cieplic), Jolantę Piątkowską z Podgórzyna, Reginę Rosę z Mysłakowic, Natalię Poniatowską – Wasiak z Mniszkowa, Grażynę Rutkowską ze Szklarskiej Poręby, Agatę Kowal – Ruschil z Wrzeszczyna, Tomasza Łuszpińskiego z Borowic, Alinę Pawłowską i Barbarę Sokołowską (obie z Kowar) i „Piernikarnię”  Trzcińsko.
Catering przygotowała Restauracja „U  Ducha Gór” w Karpaczu.
Wiązanki kwiatów ufundowała Bukieciarnia „Uesy – Floresy” w Jeleniej Górze.

 

 

 

NAGRODZONE ZDJĘCIA

 

Mieczysław Suchta - I nagroda
 

Aldona Cierpka - I nagroda
 

Grzegorz Truchanowicz - II nagroda 1
 

Grzegorz Truchanowicz - II nagroda 2
 

Władysław Szycko - III nagroda
 

Marta Kozioł - IV nagroda
 

Zdzisław Salik - V nagroda
 

Stefania Kędzior - nagroda specjalna
 

Artur Kubieniec - wyróżnienie
 

Halina Gajewska - wyróżnienie
 

Aldona Cierpka - wyróżnienie
 

Justyna Cymon - Laur Tajemnicy
 

DSC_0011.JPG
DSC_0016.JPG
DSC_0018.JPG
DSC_0020.JPG
DSC_0023.JPG
DSC_0034.JPG
DSC_0041.JPG
DSC_0043.JPG
DSC_0045.JPG
DSC_0048.JPG
DSC_0054.JPG
DSC_0058.JPG
DSC_0062.JPG
DSC_0064.JPG
DSC_0067.JPG
DSC_0069.JPG
DSC_0070.JPG
DSC_0072.JPG
DSC_0074.JPG
DSC_0078.JPG
DSC_0079.JPG
DSC_0082.JPG
DSC_0086.JPG
DSC_0089.JPG
DSC_0092.JPG
DSC_0095.JPG
DSC_0102.JPG
DSC_0008.JPG

Komentarze (12)

fajne foty - gratulacje !!!

Rośnie konkurencja dyrektorowi Rajowi. Będzie musiał podnieść opłaty za publikowanie zdjęć, bo jeszcze sam straci źródło intratnych dochodów z lewej ręki.

Faktycznie część zdjęc ma swój wyraz i klimat. Mimo że dzisiaj każdy jest fotografem to nie każdy potrafi zdrobić dobre zdjęcie....Gratulacje dla wszystkich laureatów i sponsorów.

Piękne zdjęcia :)

Rewelacyjne zdjęcie - Marta Kozioł - IV nagroda

Również uważam zdjęcie Pani Marty za rewelacyjne. Szkoda, że jednak niedocenione - zasługuje na wyższą jak nie najwyższą nagrodę

Aldona gratulacje!

Naprawde niezle sa fotki Aldony. Zwycieska fotka rowniez.

że pan Suchta,zasłuzył na to co dostał!!

Kilka kadrów godnych uwagi bardzo ciekawe i orginalne panoramy pana Grzegorza, ciekaw jestem z ilu zdjęc złożone, dobra kolorystyka i kompozycja. Kadry pani Aldony szczególnie kościół ma sówj urok....Pozdrawiamy.

Under extreme weather conditions, they can really save us from getting frost bite or heat stroke during summer. Examine the batteries in the thermostat and reset the functioning modes on your program. As many of you may already know most HVAC or air conditioning Company's out there all look the same.

Spytajcie się Justyny C. - laureatki pozakonkursowej, czy w 2010r. była świadkiem w sądzie. Czy to były prawdziwe zeznania, że ktoś włamywał się do jej domu, aby wierszyk na piecu zostawić? Czy jej zeznania były na korzyść postkomunistycznego układczyka? Poszukajcie w necie "Rymy i zadymy".