To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Znakomity koncert na JGJ Festival

Znakomity koncert na JGJ Festival

W sobotni wieczór, 27 października w Filharmonii Dolnośląskiej JGJ Festival zapisał się w pamięci i sercach słuchaczy. To był znakomity koncert. Artur Lesicki przez te dziewięć lat trwania JGJ Festival właściwie przyzwyczaił nas do porywających dźwięków swojej gitary, ale nieustannie zanurzamy się w świat jego muzyki z zachłanną przyjemnością. I jak zwykle jego muzyczni kompani to najwyższa półka instrumentalistów. Szczególnie zachwycił pianista – wirtuoz klawiatury.

Perłą w tym muzycznym towarzystwie okazała się znakomita wokalista Beata Przybytek. Świetny głos, prawdziwy jazzowy feeling, ogromna radość śpiewania. Nie sposób nie zauważyć, że ta wokalistka kocha to co robi. Beata Przybytek zawładnęła sceną i publicznością. Gdy zaśpiewała „Podaj mi szklankę whisky”, chyba nie było na widowni mężczyzny, który odruchowo nie poderwał się z miejsca. Wokalistka podarowała słuchaczom półtorej godziny kojących bądź poruszających dźwięków. Jednym słowem: drugi festiwalowy dzień - świetni muzycy i zapadająca w pamięć Beata Przybytek.

Dziś, w niedzielę, 28 października ostatni koncert w ramach tegorocznej edycji festiwalu Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu - koncert Marek Napiórkowski & Artur Lesicki feat. Krzesimir Dębski.