To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szukaj w snach i... na JGJ Festival

Szukaj w snach i... na JGJ Festival

To już dziewiąta edycja JGJ Festival. Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu: Marek Napiórkowski i Artur Lesicki oraz ich muzyczni goście grają w Filharmonii Dolnośląskiej od piątkowego wieczoru, 26 października do niedzieli, 28 października. Weekend z jazzem i muzykami jazzowymi rodem z Jeleniej Góry to już tradycja.

Pierwszy festiwalowy wieczór należał do Marka Napiórkowskiego, który tym razem do Jeleniej Góry zaprosił Natalię Kukulską i muzyków (Pawła Pańtę, Michała Górnego, Michała Dąbrówkę), z którymi współtworzy projekt muzyczny „Szukaj w snach”. Zagrali utwory nietypowe jak na JGJ Festival – koncert został powołany do życia z inicjatywy Teatru Starego w Lublinie. Marek Napiórkowski napisał muzykę do kołysanek lubelskiego autora, Włodzimierza Wysockiego. W Jeleniej Górze zagrali ten koncert po raz pierwszy poza sceną lubelską. W senne światy kołysanek pomagała muzykom wprowadzać jeleniogórską publiczność Ilona Bekier – ruchem, gestem, tańcem.

- Jestem na swoim terenie – podkreślał Marek Napiórkowski, rozmawiając ze sceny publicznością JGJ Festivalu – Ilekroć gram w moim rodzinnym mieście, czuję niesamowite ciepło bijące z widowni. A jeszcze repertuar pogłębia ten stan.

Dziś, w sobotę 27 października kolejny festiwalowy wieczór. Wystąpią Artur Lesicki & Beata Przybytek oraz muzycy: Sebastian Frankiewicz, Patryk Stachura i Paweł Tomaszewski.