To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu na ścianie i na estradzie

Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu na ścianie i na estradzie

Festiwal Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu 2018 już w najbliższy weekend. Przez trzy dni, od 26 do 28 października, w Filharmonii Dolnośląskiej koncertować będą słynni muzycy związani z Jelenią Górą, czyli Marek Napiórkowski i Artur Lesicki oraz ich goście. Tytułowe gwizdy festiwalu nie tylko muzycznie wpisały w jeleniogórski krajobraz. Od kilku dni ścianę jednego z budynków przy ul. Wolności zdobi okazały mural z podobiznami Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego nawiązujący formą do plastycznej oprawy festiwalu. 

Mający już swoją tradycję festiwal organizowany przez Agencję SOLO to jednak przede wszystkim wydarzenie muzyczne. Tegoroczny JGJ Festiwal zainauguruje w piątek, 26 października koncert zatytułowany "Szukaj w snach", z udziałem Marka Napiórkowskiego i Natalii Kukulskiej. Wspólnie z gwiazdami wieczoru wystąpią: Paweł Pańta, Michał Górny, Michał Dąbrówka i Ilona Bekier.
Dzień później, 27 października, wystąpią Artur Lesicki & Beata Przybytek oraz Sebastian Frankiewicz, Patryk Stachura i Paweł Tomaszewski.
Na finał w niedzielę, 28 października, koncert Marek Napiórkowski & Artur Lesicki feat. Krzesimir Dębski.
Wszystkie koncerty festiwalowe w jeleniogórskiej filharmonii o godz. 19.00.

Muzyczny mural związany z Festiwalem JGJ wykonany został przez Tomasza Wronę i Piotra Machłajewskiego. To już trzeci mural w Jeleniej Górze, którego pomysłodawcą jest Agencja SOLO, nawiązujący do wydarzeń kulturalnych organizowanych w mieście. Pierwszy, dotyczący teatru ulicznego, powstał na Placu Ratuszowym, drugi znajduje się natomiast na ulicy Sudeckiej. 

JGJ 2018.jpg