To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Młodzi tancerze na deskach Zdrojowego Teatru Animacji

Fot. Grzegorz Koczubaj

Jeśli zastanawiacie się, co robić w deszczową niedzielę, podpowiadamy – wybierzcie się do Zdrojowego Teatru Animacji. Trwa tam Silesian Dance Festiwal, czyli Międzynarodowy Festiwal Sztuki Choreograficznej, na którym występuje ponad 500 młodych tancerzy z Polski i Ukrainy. Dzisiaj (12 maja) o godz. 15.00 planowana jest parada, a po  niej  koncert galowy.

Wczoraj (11.05) tancerze oceniani byli przez jurorów. Młodzi wykonawcy zachwycili umiejętnościami, wysokim poziomem, entuzjazmem oraz radością z występów.

Ukrainę reprezentują tancerze między innymi z Kijowa, Równego, Tarnopola, Lwowa i Iwano-Frankowska. Z Polski w festiwalu biorą udział tancerze między innymi ze Świdnicy, Jawora, Strzegomia, Jeleniej Góry i Wrocławia.

To już czwarta edycja festiwalu, który na trwale wpisał się w kalendarz Wiosny Cieplickiej. Jak podkreślają organizatorzy, choć festiwal odbywa się w formule konkursu, najważniejsze jest wspólna zabawa i wymiana doświadczeń.

Celem festiwalu jest propagowanie i popularyzacja wszystkich typów i rodzajów choreografii wśród dzieci oraz młodzieży z Polski i Ukrainy. Na deskach Zdrojowego Teatru Animacji można oglądać różnego rodzaju pokazy: show taneczne, taniec klasyczny, ludowy, stylizowany taniec ludowy (folk), street dance show, tańce towarzyskie oraz wolne kategorie taneczne. Występują soliści, duety i zespoły. Uczestnicy Festiwalu walczą o puchar prezydenta Jeleniej Góry.

W niedzielę (12 maja) w godzinach od 10.00 do 14.00 na scenie ZTA odbywa się ostatnia runda eliminacji. O godzinie 15.00 spod teatru wyruszy na plac Piastowski barwna parada wszystkich uczestników festiwalu. Młodzi tancerze zorganizują w centrum uzdrowiska flash mob. Od godziny 15.30 do 17.00 w muszli koncertowej zaplanowano finałowe pokazy i ostatni etap tanecznych rywalizacji. Wstęp za darmo.

Organizatorami Festiwalu są stowarzyszenia: polskie Promocji Sztuki „Ars Mundus” oraz ukraińskie Stowarzyszenia Art Frankijusk.

silesia dance (1).jpeg
silesia dance (2).jpeg
silesia dance (3).jpeg
silesia dance (4).jpeg
silesia dance (5).jpeg
silesia dance (6).jpeg
silesia dance (7).jpeg
silesia dance (8).jpeg
silesia dance (9).jpeg
silesia dance (10).jpeg
silesia dance (11).jpeg
silesia dance (12).jpeg
silesia dance (13).jpeg
silesia dance (14).jpeg
silesia dance (15).jpeg
silesia dance (16).jpeg
silesia dance (17).jpeg
silesia dance (18).jpeg
silesia dance (19).jpeg
silesia dance (20).jpeg
silesia dance (21).jpeg
silesia dance (22).jpeg
silesia dance (23).jpeg
silesia dance (24).jpeg
silesia dance (25).jpeg
silesia dance (26).jpeg
silesia dance (27).jpeg
silesia dance (28).jpeg
silesia dance (29).jpeg

Komentarze (1)

Byli jacyś księża? Przecież taka okazja nie zdarza się często!