To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Złota płyta za "For Alice"

Złota płyta za "For Alice"

Wirtuoz akordeonu, jeleniogórzanin Marcin Wyrostek wystąpi w koncercie inaugurującym 57. Wrzesień Jeleniogórski. W sobotę na scenie w rynku akordeoniście towarzyszyć będzie jego zespół oraz orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Wojciecha Rodka. Koncert w rodzinnym mieście artysty będzie miał szczególny wymiar.

Po pierwsze dlatego, że towarzyszy mu charytatywny cel. W czasie imprezy zbierane będą pieniądze na rzecz Maćka Kamińskiego, podopiecznego Fundacji „Zdążyć z pomocą” wspomagającą leczenie dzieci chorych na choroby nowotworowe. Także dochód ze sprzedaży płyty M. Wyrostka „For Alice”, którą sobotni koncert promuje, zostanie przeznaczony na rzecz fundacji.

- Niezmiernie cieszę się z tego, że to właśnie w Jeleniej Górze odbiorę z moimi muzykami Złotą Płytę za „For Alice”. To moje miasto rodzinne, tu zdobywałem muzyczne wykształcenie, tu zaczęła się moja artystyczna droga – mówi Marcin Wyrostek. Miasto wsparło wydanie i promocję płyty.

- Wielu gościom oficjalnym, którzy przyjeżdżają do miasta wręczam płytę Marcina, bo nie dość, że muzycznie to świetny album, to na dodatek nazwisko jeleniogórzanina promuje miasto – dodaje prezydent Marcin Zawiła.

A w czasie sobotnie koncertu oprócz muzyków i wokalistów zobaczymy na scenie także tancerzy: Annę Głogowską, Tomasza Barańskiego i Jana Klimenta. Zanim na scenie pojawią się filharmonicy i solista  publiczność będzie miała okazję zobaczyć i posłuchać dwóch jeleniogórskich zespołów. O godzinie 18 wystąpią „Kumple”, a po nich „W tym sęk”. Inauguracyjny koncert zakończy kolorowy pokaz sztucznych ogni.