To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Złodziej damskich torebek złapany

Za kradzieże na tzw. „wyrwę” odpowie 19-latek zaaresztowany w środę przez jeleniogórską policję. Jego ofiarami padło kilka osób. Łącznie stracili około 3000 złotych.

Tylko w ubiegły piątek podejrzany wyrwał kobiecie torebkę. Było to około godziny 18 na jednej z ulic Jeleniej Góry. Jego łupem padły dwa telefony komórkowe, pieniądze, dokumenty, karty bankomatowe i inne przedmioty na łączną sumę 2130 złotych. Kiedy mężczyzna przeglądnął zawartość torebki, wybrał co bardziej kosztowne, a resztę kilka ulic dalej wyrzucił. Do właścicielki trafiły z powrotem aparaty telefoniczne.

To nie jedyny napad w wykonaniu tego 19-latka. Zatrzymany włamał się także do pomieszczenia gospodarczego, które także splądrował, podobnie było ze skrzynką na prasę i samochodem. Jego ofiarą stała się również inna kobieta. Będąc na cmentarzu straciła przez niego torebkę. Mężczyzna przebywa już znowu na wolności. Grozi mu jednak powrót do aresztu i to nawet na 10 lat.

Komentarze (3)

To znaczy złapany,czy na wolności? Hmmm?

na wolności... to szansa na zwinięcie maneli i przeniesienie się do innego miasta lub kraju... wszystkiego dobrego na nowej drodze i dzięki, że nie zajmiesz nam niepotrzebnie miejsca w kiciu, które zapewne przyda się komuś innemu ^_^

Kraść o godz 18 ludzie nie do pojęcia niedługo w południe nikt nie wyjdzie na ulice do czego to podobne!!!
Nie dziewię sie juz ze tak mało ludzi wychodzi z domów wieczorem.