To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zemsta za pachołek

Zemsta za pachołek

- Ukradł pachołek drogowy – mówią właściciele punktów handlowych przy ul. Karłowicza w Jeleniej Górze. Oskarżają o to Łukasza Kleśtę, syna radnego powiatowego. Zawiadomili w tej sprawie straż miejską. Trzy tygodnie później mieli skrupulatną kontrolę inspekcji handlowej, którą nasłał... Łukasz Kleśta. - Padłem ofiarą zmowy tych przedsiębiorców, zostałem pomówiony o kradzież – mówi nam.

- Widziałam, jak zabiera ten pachołek i wkłada go do bagażnika, a potem odjeżdża – opowiada Katarzyna Mitka, właścicielka solarium przy ul. Karłowicza.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec lipca na tzw. górce czyli przy pawilonie na ul. Karłowicza. Pachołek należy do Jana Płonki, właściciela znajdującego się tam zakładu tapicerskiego. - Tego dnia miał przyjechać samochód dostawczy, mieliśmy ładować na niego kanapy – mówi. - Na parkingu jest ciasno, postawiłem ten pachołek, żeby nikt tu nie zaparkował, by ludzie mieli jak przejść z tymi kanapami. Potem wyjechałem na chwilę, kiedy wróciłem, pachołka już nie było.

Właściciele sąsiednich zakładów twierdzą, że sprawcą kradzieży jest Łukasz Kleśta, który mieszka w pobliskim bloku. - Podszedł tutaj i jakby nigdy nic wziął ten pachołek i poszedł w kierunku samochodu – opowiada Waldemar Grudzień, właściciel zakładu szewskiego.
(...)

Całkiem inaczej niż przedsiębiorcy przedstawia sytuację z kradzieżą pachołka. - Zostałem pomówiony, oni zmówili się przeciwko mnie. Tego dnia nawet nie dotknąłem tego pachołka – mówi.

Cały artykuł w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich” nr 35/09.

Komentarze (23)

Dzielny WIELKI BRAT komendant nie jednego obozu JAN PŁĄKA nadal w AKCJI! - i tak zawsze wynosiliśmy masło orzechowe do namiotów panie JANIE!

Genio spoko człek . Ale jego synek "popierduła" to no cóż POPIERDUŁA . Dzieci
się nie wybiera "wybierz WC Picera" Ale za tą porażkę genetyczna pił bym ze 2 lata.

Żałosne jest to jak syn radnego wypiera się w żywe oczy myśląc, że nikt tego nie widział... i jeszcze oskarża wszystkich o jakieś pomówienia. Wiadomo, najlepszą obroną jest atak. Nie ma to jak inteligencja pseudo "prawnika"... haha :X pracującego u tatusia w wynajętym mieszkaniu...psss... Gościu zajmij się ważniejszymi sprawami...

Chyba mówisz o sobie, bo może z twoją "mieszanką genetyczną" coś nie tak i dlatego kosztem innych dajesz upust swoim kompleksom! Nawet nie wspułczuję :(

Zgadzam się z Caroline ten Pan specjalnie prowokuje.Chce pokazać jaki to On grzeczny.Sama widziałam jak ubliżał chłopakowi właśnie na parkingu.Nieda się ukryć,że specjalnie ich denerwuje.Lata z aparatem i robi Im zdjęcia.Żałosne!!!.Współczuć tylko tym ludzią że mają takiego sąsiada!!!

Współczuję tym ludziom, też kiedyś boksowałem się z jednym zawziętym draniem. Donosy, kontrole, szkoda mówić. Co mi nerwów napsuł to moje. Nie ma na takich siły. Rada moja jest taka, że najlepiej go przeczekać, aż sobie sam odpuści. Trzymajcie się.

..Czego to mezczyzni nie UKRADNA .. zeby wypic PIVO !

~Pivo ..

wspolczuje tym ludzia - to wspaniali uczynni ludzie. a ten pan zawsze szuka dziury w calym -na osiedlu ze swoja zona... sam byles nie raz przy akcji kiedy ublizal ludzia !

nie dajcie sie !:) a ta Pani z solarium fajna babeczka:P

Pewnie już za późno, ale ten pachołek na pewno używa jego tatuńko do zabezpieczania swoich robót energetycznych i pachołek ten został zniszczony.
Jeśli to prawdziwy syn Kleśty to uważam, że to zrobił ponieważ zachowanie jego jest identyczne jak tatusia który jest karierowiczem politycznym i otrzymując stanowiska ostatnio jako przewodniczący rady nadzorczej Wodnika kasując sporą gotówkę nigdy, nie interweniował wg litery prawa aby spokojnie brać szmalec i nie narażać się władzą swojej partii, tj. PiS.
Zdziwiony jestem, że ten młody "pan" oczernia trzech rzemieślników samemu siedząc na garnuszku u tatusia, a jeśli tatuś jego maczał palce w tej kontroli co kiedyś i tak wyjdzie to jego kariera polityczna będzie zakończona.

A nie wiecie jak się z tym prostakiem rozprawić. Kleik w odpowiednie dziureczki albo zapałeczki . I tatuś w Toyotce nawet nie pomoże.Młody K. to burak i nikt tego nie zmieni myśli że mature zdawał 3 no może 2 razy a i studia zaoczne prawinicze 8 lat kończył to wszystko można . Porada p.1 i po gościu , pożegna Zabobrze i będzie spokój . Pisuary na pożegnanie.

(zapałki , kleik)Oczywiście chodzi mi o zamki , o nic więcej. Bo jak by nie patrzeć młody K jest nnoooo, nie przystojny a tam będziemy kłamać jest bleeee.Pozdro.

Kasiu masz darmową reklame. Niepotrzebny tylko ten mandat,ale trudno. Prawda i tak wyjdzie na jaw. Głowa do góry. :)

Gienek Kleśta na ustach ma sprawiedliwość, ale tak naprawdę jest inny. Wygrywa ciągle przetargi, bo jest radnym.

Darek pomoże Kasi-wesprze....No i przynajmniej się dowiedziałam co ma Kasia i gdzie.

NO JAK MOZNA BLOKOWAC SOBIE PACHOŁKIEM MIEJSCE NA "PANSTWOWEJ" ULICY???

Nie oszukujmy się. Gienek Kleśta załatwi z komendantem policji i uratuje syna. Brawo Kleśta. A kiedy usłyszymy następne przemówienie o uczciwości i sprawiedliwości w wykonaniu G. Kleśty? Można wtedy się troszkę pośmiać.

Ludzie czy Wy wszyscy rozumu nie macie. Przypominam ze w tym kraju obowiązuje zasada domniemania niewinności i dopiero Sad ustali kto jest winny w tej historii. Poza tym stawianie pachołka i zajmowanie innym miejsc parkingowych też nie jest w porządku. Wiele razy musiałem szukać miejsca do postawienia auta bo ten wspaniały rzemieślik Płonka uważa że cały parking należy do niego. Ja podziwiam pana K. za to ze przeciwstawił sie tym praktykom. Szkoda że musi płacić teraz za to taka cene.

J.Płonka prawdziwy J.Bond Siedlęcina znowu w akcji. Panie Janie z tym pachołkiem to niesamowity pomysł- coś pan jarał.

Jak prowadzi się interes zgodnie z prawem to nie ma się czego bać w wypadku nowych kontroli

Kleśte do gazu.....

Jak pan Płonka donosi na Policję na pana K. za kradzież pachołka wartości 30PLN, to jest wszystko dobrze, ale jak pan K. donosi na pana Płonkę, że też łamie prawo to już jest konfidentem, dobre...

Pan PŁ. pani M. i pan G. mają teraz przej... tyle wykroczeń -tak mało czasu...