To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ze zdrowym rozsądkiem do ratusza

Ze zdrowym rozsądkiem do ratusza

Obywatelska Formacja Zdrowego Rozsądku to lokalny komitet wyborczy, który wystawia swojego kandydata na prezydenta Jeleniej Góry. Jest nim Grażyna Rygiel. Kandydatka, jako jedyna kobieta w dziewięcioosobowym gronie pretendentów do najważniejszego fotela w ratuszu zaprezentowała dziś hasła swojego programu wyborczego.

G. Rygiel z wykształcenia jest ekonomistką. Ukończyła Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz managerskie studia podyplomowe na Politechnice Wrocławskiej. W swojej karierze zawodowej zajmowała różne kierownicze i dyrektorskie stanowiska w branży budowlanej, gospodarce mieszkaniowej oraz w przemyśle maszynowym ciężkim.

Zapowiedzi jej programu wyborczego, podobnie jak u innych kandydatów są imponujące. Formacja Zdrowego Rozsądku za najważniejszy cel stawia sobie rewitalizację życia społecznego i przeciwdziałanie zamieraniu społecznemu śródmieścia oraz uporządkowanie „architektury zieleni”.

G. Rygiel optuje za tworzeniem „dogodnych warunków dla absolwentów szkół średnich i wyższych oraz osób pozostających bez pracy, podejmujących działalność w branży biotechnologicznej i informatycznej”.

Według kandydatki zmiany wymaga strategia zarządzania gospodarką lokalami mieszkalnymi i użytkowymi, a pustostany powinno się wykorzystać na tworzenie żłobków i przedszkoli tak, by na jedną placówkę przypadało od 10 do 13 dzieci.

W programie wyborczym komitetu G. Rygiel jest także postulat weryfikacji i korekty map ewidencyjnych gruntów miejskich oraz aktualizacja planów zagospodarowania przestrzennego.

Kandydatka na prezydenta chce rozwijać przemysł turystyczny, przy ulicy Krakowskiej, w sąsiedztwie obwodnicy, wybudować halę widowiskowo-sportową i utworzyć place zabawowe dla psów. Opowiada się także za „rewitalizacją teatrów ulicznych”.

Na pytanie, co rozumie pod pojęciem "rewitalizacji teatrów ulicznych" i jak ma to zamiar zrobić odpowiedziała, że jeszcze nie może się na ten temat wypowiedzieć, bo zagadnienie dopiero zgłębia i opracowuje.

IMG_7926.JPG
IMG_7872.JPG
IMG_7875.JPG
IMG_7887.JPG
IMG_7893.JPG
IMG_7896.JPG
IMG_7898.JPG
IMG_7908.JPG
IMG_7911.JPG
IMG_7914.JPG

Komentarze (20)

Każdy pcha się do koryta

Lepiej być swinią przy korycie niż debilem bez rozumu.

Julian Lachowicz (PiS) ze Szklarskiej Poręby postępuje nieładnie.

Obecnie startuje do Rady Powiatu.

Wiesza swoje plakaty na konkurentach.

A przecież Lachowicz, to katolik i niby bardzo religijny

skończ i wstydu oszczędź...

Co za porażka. To już nawet ja byłbym lepszym kandydatem na prezydenta, ale mam chociaż tyle skromności i pokory, że nie biorę się za coś, na czym znam się jedynie w niewielkim stopniu. Widzę, że inni tych zasad nie mają. A nuż się uda, władza i kasiora będzie.

Z tego co znalazlem pani Rygiel jest zwiazana z Palikotem i Siwcem. Czy to znaczy, ze genderowcy z pontoma przyjada do jelonki?

A cóż to za PLASTUSIE? Ale folklor.Ha ha ha

Z tego co znalazł ~anonim666 nic się nie zgadza. Wiem ,że pani Rygiel dawno odeszła od Twojego Ruchu, bo miała dość bycia w tej partii. Należy zapisać jej na duży + że przyszłość w samorządzie widzi w bezpartyjnym komitecie. Nie musi słuchać ani Schetyny, ani Protasiewicza i prowadzić brudnej kampanii.Uważam ,że partie polityczne za dużo mieszają się w samorząd terytorialny szkodząc lokalnym inicjatywom.

W śród wielu kandydatów do różnych funkcji samorządowych Szklarska Poręba może też pochwalić się kandydatem na prezydenta Poznania.Jest nim prezes s-ki gminnej Sport p.Jaśkowiak,życzymy sukcesu.

Bezpartyjny komitet? A co u jej boku robi ten farbowany lis Mikrut? Ile partii zwiedził?

Ja myślę, że mniej partii zaliczył pan Mikrut niż tacy jak: J.Pokój,J.Łużniak,M.Zawiła,H.Papaj no i wielu innych dzisiaj kandydujących teraz z własnych komitetów.Nie znalazłam p.Mikruta na żadnej liście wyborczej. Może nie chce bawić się w wyborcze przepychanki? Może zraził się do partyjnego uprawiania polityki w samorządzie terytorialnym?

Jeżeli potraktujemy PO jako kontynuację Unii Demokratycznej, Wolności to Zawiła nie zmieniał swych pogladów, bo do żadnej innej nie należał.

Gdyby tak jeszcze zechciała zlikwidować SM, ponownie wprowadzić zniżkę w podatku od nieruchomości za ekologiczne ogrzewanie, obniżyć opłaty za wodę i ścieki, za wywóz śmieci, pogonić z RM dziadków i radnych udajacych mieszkańców J.G. to bym głosował za.

Pierwszy raz widzę te panią. Gdzie ukrywała się tyle lat?

Obwieszczam zalozenia nowego ugrupowania ''Aby do koryta''. I obiecuje tyle Wam naobiecywac, ze rozum nie obejmie.

Właściwie nic o kandydatce nie wiadomo oprócz wieku i wykształcenia. fakt, że jest siostrą Lucyny Januszewskiej powinien być odbierany na plus.

Znam i powiem tylko tyle. Nic i nikt by mnie nie zmusił, żeby głosować na tę panią!!!

Program wyborczy bardzo konkretny. Pomysły dość ciekawe - ktoś nareszcie chce się wziąć za korektę map ewidencyjnych, bo jak kupiłem ostatnio mapę na Ptasiej to się za głowę złapałem - masę obiektów z mojego otoczenia nie ma od lat, a z map ich nikt nie usunął. Za ten pomysł chylę czoła i jestem skory zagłosować na ten tajemniczy komitet i na tą panią.

Stop partyjnym wyjadaczom w samorządzie! Czas na zmiany w jeleniogórskim ratuszu! Ja dam głos na panią Rygiel, bo warto przewietrzyć nasz Ratusz. A ponadto widzę w komitecie ludzi z nowatorskimi pomysłami jak np. pan Mikrut, co chyba wyszłoby na dobre Jeleniej Górze.

A pani Rygiel zarygluje sie w ratuszu.