To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zdążyli i wyrzeźbili

 Zwycięska rzeźba: Fundament - symbol prawdy

Ostatni dzień festiwalu „Trójka Górom” to - oprócz spotkań, warsztatów i konkursów – przede wszystkim dzień rozstrzygnięcia dwudniowych Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu. Zarówno ekipy uczestniczące w konkursie, jak i liczni kibicujący rzeźbiarzom, z obawa spoglądali w niebo, z którego zamiast upragnionego śniegu, popadywał deszcz. - Śnieg topnieje, mięknie a czas nagli. Mam nadzieje, że nasze prace dotrwają do czasu gdy będą oceniać je jurorzy – mówił szef drużyny z katowickiej ASP Tomasz Koclęga.
Zarówno wśród profesjonalistów, jak i wśród amatorów rywalizowały ze sobą po cztery ekipy. Tematem tegorocznych zmagań śniegowych rzeźbiarzy była Prawda.

W kategorii profesjonalistów zwycięstwo przyznano artystom z wrocławskiej ASP za prace Fundament. Okno Prawdy artystów z Łodzi i Węzeł rzeźbiarzy z ASP w Gdańsku zdobyły taką sama liczbę punktów i kolejności miejsc-drugie i trzecie-zadecydował głos szefowej jury Edyty Kulli. - Niestety nasi faworyci z Katowic z pracą Prawdę Mówiąc, zajęli czwarte miejsce – mówili po ogłoszeniu werdyktu przybyli do Szklarskiej Poręby kibice z Górnego Śląska.
Wśród amatorów zwyciężyli Mędrcy zespołu Tych Co Nigdy Nie Rzeźbili w Śniegu, za nimi na podium stanęła ekipa Kolorowe Łapy, na trzecim miejscu uplasowali się twórcy rzeźby Guzik Prawda – drużyna Groch z Kapustą a ostatnia lokata przypadła w udziale Pędzącym Bobrom za Pinokia.
Wszystkie prace można było podziwiać, przepięknie oświetlone na Skwerze Radiowej Trójki, gdzie już za rok odbędą się kolejne Mistrzostwa w rzeźbie ze Śniegu.
Ostatni dzień festiwalu zakończyła dyskoteka na lodzie i efektowny Laser Show w Rodzinnym Parku Rozrywki ESPLANADA.

Trójka Górom 3 (1).JPG
Trójka Górom 3 (2).JPG
Trójka Górom 3 (3).JPG
Trójka Górom 3 (4).JPG
Trójka Górom 3 (5).JPG
Trójka Górom 3 (6).JPG