To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Trójka Górom po raz trzeci

Trójka Górom po raz trzeci

Oficjalnie trzeci festiwal Trójka Górom rozpoczął się wczoraj o 17.30, jednak już wcześniej popularni dziennikarze radiowi Tomasz Żąda i Marek Niedźwiecki poprowadzili swoje audycje z Norweskiej Doliny, a w Namiocie Spotkań na Skwerze Radiowej Trójki można było posłuchać ciekawej rozmowy o Wlastimilu Hofmanie.  

Gdy waloński bęben obwieścił rozpoczęcie festiwalu na skwerze pojawiła się trójkowa ekipa witając się z licznie przybyłymi i chętnie pozując do wspólnych fotografii. Na miot Spotkań wypełniał się wczoraj gośćmi jeszcze dwukrotnie. Najpierw Michał Olszański poprowadził rozmowę z niezwykła postacią polskiego sportu, paraolimpijką Katarzyna Rogowiec. - Jej optymizm i aktywność na wielu polach zaraża wielu ludzi. Właśnie dla takich ludzi, którym się chce, których również tutaj spotykam, chętnie przyjeżdżam od lat do Szklarskiej Poręby - mówił po spotkaniu Michał Olszański. Bohaterka spotkania nie kryła wzruszenia, gdy okazało się że do Szklarskiej Poręby przyjechała delegacja ze szkoły specjalnej z Wojcieszowa nosząca jej imię.
Pierwszy dzień festiwalu Trójka Górom zakończył Teatr Nasz z Michałowic koncertem "Jadwiga Kuta jak…wino".
Dziś na Skwerze Radiowej Trójki pojawią się uczestnicy Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu, do dyspozycji których organizatorzy przygotowali dwie olbrzymie śniegowe pryzmy. Zmagania rzeźbiarzy amatorów i profesjonalistów potrwają dwa dni. Warto również zarezerwować sobie czas na dwa dzisiejsze spotkania, które tradycyjnie odbędą się w trójkowym namiocie. Pierwsze z nich poprowadzi Michał Olszański z popularną dziennikarką radiową i lektorką Krystyna Czubówną na drugie, gość Barbary Marcinik Olga Tokarczuk, przyjedzie wprost z festiwalu filmowe w Berlinie, gdzie wraz z reżyserka Agnieszka Holland, prezentowała film "Pokot" zrealizowany według jej powieści. Muzyczna oprawę drugiego dnia festiwalu zapewnią szef redakcji muzycznej programu III Piotr Metz, który zaprasza na spotkanie z Madonną, Mickiem Jaggerem i Paulem McCartney'em oraz Marek Niedźwiecki, który ze Skweru Radiowej Trójki poprowadzi Listę Przebojów Programu III.

Trójka Górom Dzień 1 (2).JPG
Trójka Górom Dzień 1 (3).JPG
Trójka Górom Dzień 1 (4).JPG
Trójka Górom Dzień 1 (5).JPG
Trójka Górom Dzień 1 (6).JPG
Trójka Górom Dzień 1 (7).JPG
Trójka Górom Dzień 1 (8).JPG
Trójka Górom Dzień 1 (9).JPG
Trójka Górom Dzień 1 (10).JPG
Trójka Górom Dzień 1 (11).JPG
Trójka Górom Dzień 1 (12).JPG
Trójka Górom Dzień 1 (1).JPG

Komentarze (3)

Wszystko fajnie, ciekawa impreza, tylko co to ma wspólnego z górami?
Hasło raczej powinno być: :"Trójka górą".

nie Tadeusz tylko Michał Olszański!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dziękujemy za uwagę, za pomyłkę przepraszamy, błąd już poprawiony.