To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zapraszamy na Galę Nowin Jeleniogórskich!

Zapraszamy na Galę Nowin Jeleniogórskich!

Krzysztof Cugowski, musicalowe hity, emocje podczas ogłaszania wyników plebiscytu sportowego i wyborów „Człowieka Roku” - oto plan na 18 lutego 2017 roku!

Dotychczas nieco enigmatycznie zapowia­daliśmy, że finałowe rozstrzygnięcia plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera regionu ubiegłego roku oraz wyborów Człowieka Roku 2016 Nowin Jeleniogórskich odbędą się podczas uroczystej gali. Teraz, kiedy dopięte są już ostatnie szczegóły, możemy napisać więcej...
Czytelnicy, laureaci, goście byli już przy­zwyczajeni do tego, że nasze sztandarowe przedsięwzięcia kończyliśmy podczas wielkiego balu, bo tak działo się od lat. A dokładnie, finał wyborów Człowieka Roku odbywał się w takiej formule przez 25 lat! Swoją balową historię miał również plebiscyt sportowy. Doszliśmy do wniosku, że ćwierćwiecze to już dość i przyszedł czas na zmiany. Jesteśmy przekonani, że w tym przypadku to będzie naprawdę dobra zmiana.
Wnętrza Filharmonii Dolnośląskiej, ponad 300 osób na widowni oraz znakomity program scenicz­ny, jednocześnie szlachetny, ale i rozrywkowy, to nasza propozycja na 18 lutego 2017 roku, godzinę 18. Wówczas to ogłosimy, kto zyskał miano najpo­pularniejszego sportowca oraz najpopularniejszego trenera za rok 2016. Szerzej o tym plebiscycie prze­czytają państwo na stronie 18. Będą to na pewno niezapomniane emocje dla wszystkich zaproszo­nych na tę uroczystość, bo, wzorem najlepszych lat, zapraszamy na nią cała finałową dziesiątkę sportowców i finałową piątkę trenerów.
A na zwieńczenie emocji - wręczenie Kryształu Górskiego dla „Człowieka Roku 2016”. Posie­dzenie kapituły wyborów odbędzie się tuż przed Galą, tak więc napięcie będzie towarzyszyło naszym finalistom do samego końca. Kiedy opadną emocje, można się będzie delektować znakomitym spektaklem muzycznym, który na ponad dwie godziny przykuje uwagę wszystkich zgromadzonych widzów.
„Bo to się zwykle tak zaczyna” to koncert, w któ­rym każdy znajdzie coś dla siebie. Popularne pio­senki, jak: „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Nigdy więcej:, „Dumka na dwa serca”, obok tak doskonale znanych tytułów musicalowych: „My Fair Lady”, „Chicago”, „West Side Story”. „Mamma mia”, „Upiór w operze”, stworzą malowniczą opowieść o różnych odcieniach miłości. Udział znakomitych artystów, znanych z takich scen i estrad, jak m.in. Opera Wrocławska, Opera i Filharmonia Podlaska w Bia­łymstoku. Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie, Teatr Muzyczny w Poznaniu czy Teatr Muzyczny w Lublinie gwarantuje znakomitą zabawę, a jedno­cześnie wysoki poziom artystyczny.
Znakomitej muzyce, specjalnie zaaranżowanej na potrzeby tego wieczoru, towarzyszy oryginal­na oprawa sceniczna, którą stanowią nie tylko elementy wystroju, lecz również pieczołowicie wkomponowane fragmenty filmów i animacje. Na pewno sporo wrażeń dostarczy występ gwiazdy tego wieczoru, Krzysztofa Cugowskie­go. Reżyserem tego spektaklu muzycznego jest nowy dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej, Tomasz Janczak. Zobaczymy go również w partiach solowych. Orkiestrę Filharmonii Dolnośląskiej poprowadzi Szymon Makowski.
Co więcej, każdy nasz Czytelnik może uczest­niczyć w tym wydarzeniu, ponieważ 17 stycznia, ruszył sprzedaż biletów w kasach filhar­monii. Wydaje się nam, że z decyzją o wzięciu udziału w tym niezwykłym przedsięwzięciu trzeba się pospieszyć, gdyż do sprzedaży została skierowana ograniczona ilość biletów.
Uwaga! Przewidujemy również pulę wejśció­wek na Galę, które zamierzamy rozdać osobom biorącym udział w głosowaniu smsowym w ple­biscycie sportowym oraz wyborach „Człowieka Roku”. Informacje, jak będzie można je zdobyć, w kolejnych wydaniach naszego tygodnika "Nowiny Jeleniogórskie".
Patronat nad Galą Nowin Jeleniogórskich objął Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Partnerem wydarzenia jest Filharmonia Dolno­śląska w Jeleniej Górze, a patronem medialnym - Muzyczne Radio Jelenia Góra.