To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zagrają pieśni świata i pomogą dzieciom

Zagrają pieśni świata i pomogą dzieciom

Międzynarodowy chór Sarva Dharma zaprasza na koncert pn. Pieśni świata i kolędy. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę (10 grudnia) w Kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze. Dochód zostanie przeznaczony na szczytny cel.

Kochająca rodzina, czas na zabawę i przyjemności, przyjaźnie, warunki do nauki, podróże. Tego potrzebuje każde dziecko. A dziecko nieuleczalnie chore potrzebuje dodatkowo leków uśmierzających ból, specjalistycznego sprzętu medycznego, dostępu do rehabilitacji, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne. Mówiąc krótko – poczucia bezpieczeństwa. Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, która jest jednym ze współorganizatorów koncertu, działa nieprzerwanie od 2007 roku. Opiekuje się 60 dziećmi w ich własnych domach, na całym Dolnym Śląsku. Dzięki jej pomocy, rodzina razem z małym chorym jest u siebie. Do dyspozycji rodzin są pracownicy medyczni, niemedyczni i wolontariusze. To oni dbają o jak najwyższą jakość życia dziecka, a przede wszystkim, by nie towarzyszył mu ból. Walczą też ze strachem, przywołują radość i uśmiech, celebrują radość z najmniejszych rzeczy. Troską otaczani są także najbliżsi chorującego. To właśnie na tę działalność zostaną przeznaczone środki zebrane podczas koncertu.

Organizatorem jest Rotary Club Jelenia Góra – Cieplice. Koncert odbędzie się 10 grudnia o godz. 14. w Kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze. Wstęp jest wolny, jednak organizatorzy proszą o dobrowolne datki na wspomniany cel.
Członkami chóru Sarva Dharma są wykonawcy z Polski, Estonii, Litwy, Łotwy, ale dołączają do nich także śpiewacy i muzycy z innych państw, m.in. Niemiec, Holandii czy Ukrainy.
Członkowie chóru zainspirowani są przesłaniem ich duchowego nauczyciela, Bhagawana Śri Sathya Sai Baby, który wyznaje, że jest tylko jeden język – język serca, jest tylko jedna rasa – rasa ludzkości, jest tylko jedna religia – religia miłości i jest tylko jeden Bóg – i jest ON wszechobecny.

 

UWAGA!

Zmieniła się godzina i miejsce koncertu. Odbędzie się on w niedzielę (10 grudnia) o godz. 15. w sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30. Szczegóły pod linkiem poniżej.