To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Z Biblioteki Ducha Gór

Z Biblioteki Ducha Gór

Jeleniogórskiej Wydawnictwo Ad Rem oraz Muzeum Karkonoskie – Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie serdecznie zapraszają na Galę, podczas której uroczyście zostaną ogłoszone wyniki I Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór”, która będzie miała miejsce w piątek, 16 grudnia 2016 roku, o godz. 17.00 w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie (ul. 11 Listopada 23).

W programie wydarzenia także spotkania autorskie z laureatami konkursu oraz promocja nagrodzonych książek. Na miłośników regionalnej literatury czekają trzy książki, trzy czasy, trzy spojrzenia. Trylogia jakich mało!

„Gniazdo żmij” Magdaleny Woźniak – fascynująca opowieść, która przenosi do świata karkonoskich zielarzy i ich sekretów; intryga z romansowym wątkiem wciąga jak przepis na pożądany przez wszystkich teriak.

„Mgła” Leszka Żuka – to elektryzujący kryminał, który z finezją i znawstwem prowadzi przez meandry uliczek Jeleniej Góry końca II wojny światowej oraz przez ciemne zaułki ludzkiej duszy.

„Anatomia Nadczłowieka. Przewodnik dla początkujących” Konrada Jaskólskiego – to majstersztyk humoru spleciony z filozofią Nietschego; Duch Gór występuje w powieści jako genialna metafora najczarniejszych chwil w życiorysie bardzo współczesnego bohatera.