Wygrać z Liderem!

To zadanie koszykarek MKS MOS Karkonosze, które w niedzielny wieczór, 8 bm. o godzinie 17.30, w jeleniogórskiej hali SP nr 10 o I - ligowe punkty muszą ambitnie powalczyć z drużyną ze Swarzędza.

Łatwo nie będzie. Mocne sportowo rywalki z Lidera po jedenastu meczach z dorobkiem 16 punktów zajmują wysokie szóste miejsce wśród dziesięciu klubów. Póki co, jedyną szansą jeleniogórzanek na utrzymanie się za zapleczu kobiecej ekstraklasy jest zdobywanie kompletu punktów przed własną publicznością. Mecze wyjazdowe popularnym już w mieście „karkonoszkom” zdecydowanie nie „wychodzą”.

Ostatnio team trenera Jerzego Gadzimskiego znów doznał wysokiej porażki w Aleksandrowie Łódzkim z UKS-em Basket (5. lokata) 66:91, (do przerwy 27:42). Po niezłej pierwszej kwarcie (14:18), koszykarki z Jeleniej Góry „obudziły” się ponownie dopiero w czwartej odsłonie, którą nawet wygrały 24:23. W drugiej ćwiartce uległy 13:24, w trzeciej 15:26. W zwycięskim Baskecie dominowały doświadczone zawodniczki ze stażem w ekstraklasie, Daiva Jodeikaite i Małgorzata Chomicka.

W pokonanej drużynie outsiderek tabeli I ligi rewelacyjnie i rekordowo (34 pkt.) zagrała Jastina Kosalewicz. Pozostałe „kosze” zdobyły Żaneta Szczęśniak 15, Monika Krawczyszyn – Samiec 7, Dagmara Palewicz 5, Agnieszka Myślak 4 i Laura Prystrom 1 pkt.