To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wśród drzew

Wśród drzew

„Porozmawiajmy o drzewach” to tytuł najnowszej ekspozycji, na którą zaprasza Dom Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. Choć wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia, to warto wybrać się na jej otwarcie już w najbliższy piątek 10 marca, o godz. 17.00, by spotkać się z jej autorem i porozmawiać o drzewach. Bo taką właśnie w rozmowę proponuje nam grafik, malarz i projektant Krzysztof Figielski.

Porozmawiajmy więc o drzewach, jak chce autor wystawy. Lecz najpierw wejdźmy między nie. Przypatrzmy się formom, fakturom tych ziemskich-nieziemskich istot. Bo tak też je traktuje Krzysztof Figielski. Jak współbraci, z którymi spędzamy dany nam tutaj Czas. Jego świat, który jawi się nam na tworzonych przez niego obrazach, to przede wszystkim przebogata przestrzeń wyobraźni. Uważna podróż wśród rzeczy podstawowych, odwiecznych. W dobie nachalnego naporu coraz to wymyślniejszych technologii, artysta najchętniej używa chińskiego tuszu, dodając gdzieniegdzie koloru. Jak choćby w ptakach wzlatujących w powietrze, gniazdujących w koronach drzew, muskających taflę wody.
Ten urodzony w Warszawie artysta, student Macieja Urbańca i Teresy Pągowskiej, absolwent stołecznej ASP, na szczęście mieszka głównie w Szklarskiej Porębie, pomiędzy Górami Izerskimi i Karkonoszami. Obcując z przyrodą przenosi do swoich prac obraz świata przebogatego w rośliny, stworzenia, świata między Ziemią a Niebem. Kosmosu, którego jesteśmy cząstka zaledwie. Popatrzmy w siebie i wokół i porozmawiajmy o drzewach. Jak mało kiedy one nas teraz potrzebują.
Wernisaż wystawy "Porozmawiajmy o drzewach" w Domu Hauptmannów w Szklarskiej Porębie 10 marca 2017  o godz. 17.00. Wystawa czynna do 30 kwietnia 2017 r.

drzewa (1).JPG
drzewa (2).JPG
drzewa (3).JPG
drzewa (4).jpg
drzewa (7).JPG
drzewa (8).JPG
drzewa (9).JPG
Porozmawiajmy o drzewach.jpg

Komentarze (2)

... a może rozmowy są zbędne, a jeżeli już, to lepiej "pogadać" z drzewami...

..w lasach panstwowych to juz nie mozna "porozmawiac"z drzewami.Jest jeszcze Puszcza Bialowieska,ale tam rowniez
maja Szwedow i ta ich -IKEA.Drzewa maja moc i swoimi konarami przygladaja sie w lustrze Nieba i powinny byc traktowane przez czlowieka z szacunkiem