To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wiklendta fotografie znane i nieznane

Wiklendta fotografie znane i nieznane

Na wystawę Jerzego Wiklendta z okazji 60-lecia twórczości  zaprasza Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne do swojej siedziby przy ulicy Wojska Polskiego 37. Otwarcie wystawy w czwartek, 12 stycznia 2017, o godzinie 17.00.

Jerzy Wiklendt z wykształcenia architekt i urbanista, fotografią zainteresował się w latach 50. ubiegłego stulecia. Do Jeleniej Góry sprowadził się w 1978 r. i już rok później został członkiem JTF. Za swoją aktywność artystyczną i edukacyjną był wielokrotnie nagradzany i honorowany odznaczeniami państwowymi i branżowymi.Uczestniczył w blisko 400 wystawach i konkursach, prezentując ponad 1200 prac i zdobywając blisko 300 nagród, medali i wyróżnień. Jerzy Wiklendt wielokrotnie podkreślał, że w centrum jego zainteresowania zawsze jest człowiek i wszelkie przejawy jego działalności. - W fotografii ważna jest nie tylko strona informacyjna ale przede wszystkim mentalna i emocjonalna oraz kompozycja. Niezmiennie ciekawi mnie treść i forma, jaką nadaje człowiek swoim działaniom we krajobrazie. Na wystawie przygotowanej przez JTF zobaczymy najbardziej znane fotografie artysty, jak choćby „Śnieżka” z roku 1957 oraz prace dotąd nie prezentowane.

Wystawa „Fotografie znane i nieznane” czynna będzie do 4 lutego 2017 r. w siedzibie JTF przy ul. Wojska Polskiego 37, w czwartki od godz. 16.30. Po tym terminie, na miesiąc ekspozycja zagości w galerii JTF w Karpaczu przy ul Parkowej 1.