To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Weekend pijanych kierowców

Weekend pijanych kierowców

21-latek po pijanemu wjechał w bramę mieszkalną budynku. Inny mężczyzna po głębszym przewoził w samochodzie 9-miesięczne dziecko. To tylko niektóre wydarzenia z minionego weekendu z udziałem nietrzeźwych kierujących.

Prawdziwy „wysyp” był w niedzielę. 21-latek kierujący volkswagenem golfem był w takim stanie, że wjechał w bramę jednego z budynków przy ul. Poznańskiej. Było to ok. godz. 15. Okazało się, że miał on prawie 2 promile alkoholu.

Więcej szczęścia miał 37-latek z gminy Mysłakowice. Więcej o tyle, że nic nie zniszczył i nie zdążył nikomu zrobić krzywdy. A do tego zabrakło niewiele. Mężczyznę, także w niedzielę, zatrzymała policja z Kowar. - Przykuł uwagę patrolu policji, bo jechał bardzo niepewnie – mówi nadkomisarz Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli i sprawdzili. Badania wykazały 1,8 promila alkoholu. W dodatku mężczyzna przewoził w samochodzie 9-miesięczną córkę. Sprawcę zatrzymano do wytrzeźwienia, a dziecko przekazano matce, która w tym czasie była w pracy.
 

fot. KMP Jelenia Góra

21-latkowi zatrzymano prawo jazdy, 37-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

To tylko niektóre wydarzenia. Łącznie w miniony weekend w regionie jeleniogórskim zatrzymano aż 11 pijanych kierujących. Policja apeluje do kierujących o zachowanie trzeźwości. - Wsiadając za kółko po głębszym można zrobić krzywdę nie tylko sobie, ale i komuś – mówi Edyta Bagrowska. - Warto pomysleć o tym wcześniej, bo skutki takiej jazdy mogą być tragiczne.

Za zdjęcia dziękujemy Czytelnikowi, p. Radosławowi Krakowiakowi.

Weekend pijanych kierowców
Weekend pijanych kierowców
Weekend pijanych kierowców
Weekend pijanych kierowców

Komentarze (1)

pieknie :D:D:D:D