To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Warto czytać: „Tańcerka” na Dzień Czytelnika

Warto czytać: „Tańcerka” na Dzień Czytelnika

„Tańcerka” Agaty Szmigrodzkiej jest osobistą opowieścią o miłości do tańca, do życia i do wyśnionego mężczyzny. Książka wydana została także w formie audiobooka.

To opowieść z pogranicza tego, co aż do bólu namacalne, wręcz fizjologiczne i tego, co oniryczne. To opowieść o łamaniu stereotypów i upartym dążeniu do celu. To historia o budowaniu siebie, o uczuciach, potrzebie miłości, akceptacji i zrozumienia. To także opowieść o budowaniu relacji międzyludzkich o wielkiej energii i sile oraz o ich braku i dystansie do otaczającego świata, o złudzeniach i trafianiu na mur nie do przebicia. W tym tyglu ludzkich namiętności i doznań autorka ukryła ważne przesłanie dotyczące tworzenia we współczesnym świecie. Hanna Mikuła

Agata Szmigrodzka – warszawianka z urodzenia, jeleniogórzanka z wyboru, to kobieta niebanalna: artystka, malarka, filozofka, pisarka, poetka, scenografka, instruktorka tańca orientalnego i flamenco, wiecznie nienasycona i głodna doznań artystycznych i nowych wyzwań.

4 grudnia o godz. 17.00 w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej (sala konferencyjna 3 piętro) odbędzie się promocja książki i audiobooka „Tańcerka” z okazji Dnia Czytelnika w koncertowym wydaniu. Spotkaniu autorskiemu, podczas którego będzie można zakupić książki i audiobooki, towarzyszyć będzie koncert „PS, czyli miłość po…” o miłości głębokiej i szalonej, najważniejszym wątku książki. Na koncert składają się pieśni z poetyckimi tekstami i czytane fragmenty powieści.
W koncercie wezmą udział: Agata Szmigrodzka, Wojciech Michalski i Zbigniew Stefański – gitarzyści i wokaliści, autorzy tekstów i muzyki. Akompaniament: Anna Dębicka (skrzypce) i Wojciech Maziakowski (gitara basowa).

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy egzemplarze „Tańcerki” Agaty Szmigrodzkiej (książki i audiobooki). Informacja, jak można je zdobyć, w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 27 listopada 2018 r. Zapraszamy do lektury!

Tańcerka - okładka.jpg
tancerka_-_audiobook.jpg
Dzień Czytelnika KK 2018.jpg

Komentarze (6)

Dance me,to the end of love.Królewicz Lulejko.

I wanna dance with you.Twój Królewicz Lulejko.

Uczitelka tanca je moj sen.Kral Lulejko.

Chyba ktoś się pod ciebie podszywa, bo takich smarków, to nawet ty nie sadzisz...

Nikt się nie podszywa,to ja.Skorzystaj z internetowego tłumacza(jak chcesz).

Najważniejsze,że mam wiernych czytelników,którzy śledzą moje wypociny na bieżąco ,i w razie wpadki przywołują do porządku.Powyższe wpisy zrozumie romantyk znający trochę piosenek.Wyrazy współczucia z powodu kataru.