To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Warto czytać: Spotkanie z mistrzem satyry

Warto czytać: Spotkanie z mistrzem satyry

Kapitalna lektura dla Polaków, Nie-Polakow i Nieprzynależnych. Dla tych, których Polska dopadła, i tych, którzy jeszcze, za wszelką cenę, robią przed nią heroiczne uniki. „Chamo Sapiens” Jacka Fedorowicza – monologi, dialogi, skecze i scenki. Wszystko wspaniale zilustrowane przez samego autora. Oto mistrz satyry i jego archiwum dowcipu. 

Jacek Fedorowicz od zawsze zajmuje się zawodowo rozśmieszaniem. Na rozpoczęcie dziewiątej dekady życia przygotował książkę nietypową – z tekstami do mówienia. Jego słynne monologi, felietony wygłaszane na estradach, w studiach radiowych i telewizyjnych to niedościgniony wzór wyrafinowanego humoru i błyskotliwej ironii.

Pretekstem do stworzenia felietonów bądź „dialożków ponadczasowych” może być wszystko – kolejkowe rodaków rozmowy, wieczorne wydanie telewizyjnego serwisu informacyjnego, banały z głośników dworcowych, wynik meczu, a nade wszystko ocean bezwstydu przedstawicieli polskiej sceny politycznej. Wobec czujnego ucha satyryka nikt nie może czuć się bezpieczny. Wrodzona dyplomacja i dobre maniery pozwalają Fedorowiczowi bezlitośnie karcić mentalnych abnegatów, ale bez jadu i zawiści.

 

Dla naszych Czytelników mamy trzy egzemplarze tej właśnie książki. Informacja, jak można je zdobyć w Nowin Jeleniogórskich z 14 maja 2019 r.. Zapraszamy!


Uwaga! Książnica Karkonoska zaprasza w środę, 22 maja 2019, o godz. 18.00 do sali konferencyjnej przy ul. Bankowej 27 (III p.) w Jeleniej Górze, na spotkanie z satyrykiem, aktorem, radiowcem i autorem Jackiem Fedorowiczem, poświęcone jego najnowszym książkom - „W zasadzie tak” (wznowienie) i premierowej „Chamo Sapiens”. Spotkanie poprowadzi dziennikarz – Marcin Michrowski.

Chamo Sapiens - okładka.jpg
Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem w Książnicy Karkonoskiej.png