To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Warto czytać: Powieść o przemocy domowej

Warto czytać: Powieść o przemocy domowej

„Taniec z psychopatą” Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak, to kobieca powieść obyczajowo-psychologiczna, której akcja dzieje się współcześnie na Dolnym Śląsku. Opowiada o destrukcyjnej miłości, lęku, upokorzeniu, poszukiwaniu zemsty i przebaczeniu. Jest to również powieść o wielkich pasjach, sztuce i inspiracjach twórczych. A także o rodzinie, przyjaźni i szacunku. Akcja utworu rozgrywa się na tle bujnej, karkonoskiej przyrody, w miastach i galeriach sztuki. Pokazuje cierpienie i szczęście, ciemne i świetliste strony życia. Czytając tę pozycję, można zajrzeć w najtajniejsze zakamarki ludzkiej duszy.

Od autorki:
Drodzy Czytelnicy, dostajecie do rąk powieść, która porusza trudny temat przemocy domowej. Temat wstydliwy, często przemilczany.
A jednak na ten temat trzeba pisać, mówić i takie zachowania piętnować. To właśnie skłoniło mnie do napisania książki, która ma się zmierzyć z tym tematem.
Pisarz to przede wszystkim obserwator świata i życia. Pozornie banalne wydarzenia i epizody, zapisuje w pamięci, by wykorzystać je w swoich dziełach. Wrażliwość pisarza przetwarza je, nadaje im inną formę, czas, miejsce, ale nie pozostawia w zapomnieniu.
Powieść „Taniec z psychopatą” jest właśnie sumą takich obserwacji świata i życia. Pokazuje jednak nie tylko zło i aspołeczne, destrukcyjne postawy. To również jest powieść o miłości, przyjaźni, poszukiwaniu prawdy i umiłowaniu sztuki.
Akcję utworu umieściłam na Dolnym Śląsku, w Cieplicach Śląskich, które są moją rodzinną miejscowością. To tutaj się urodziłam, dorastałam, kształtowałam swoje poglądy i wizję świata. To stąd wyruszałam na karkonoskie szlaki, to tutaj wracałam z dalekich życiowych dróg, jak do bezpiecznej oazy.
Pisząc tę książkę, chciałam pokazać moje ukochane miejsca w Karkonoszach, atmosferę małego, ślicznego uzdrowiska. Chciałam też pokazać Jelenią Górę, która jest mi równie bliska, a także moje studenckie miasto Wrocław.
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak

Uwaga! W poniedziałek, 29 stycznia 2018 r., o godz. 17.00 w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu w Jeleniej Górze odbędzie się spotkania autorskie promujące książkę „Taniec z psychopatą”.