To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Warto czytać: Górski kryminał

Warto czytać: Górski kryminał

Tu nikt nie jest dobry ani zły tylko dlatego, że stoi po właściwej stronie prawa. „Nad Śnieżnymi Kotłami” Krzysztofa Koziołka to wybuchowa mieszanka kryminału i powieści szpiegowskiej w świetnie oddanych realiach na krótko przed wybuchem drugiej wojny światowej, z akcją osadzoną w Schreiberhau (Szklarskiej Porębie ), Górach Olbrzymich (Karkonoszach) oraz Górach Izerskich.

Sierpień 1939 roku. Asystent kryminalny Anton Habicht od kilku miesięcy przebywa w Schreiberhau (Szklarskiej Porębie), dokąd trafił, popadłszy w niełaskę przełożonych po poprzednim śledztwie. Polecenie rozwiązania zagadki kradzieży biżuterii w hotelu górskim Nad Śnieżnymi Kotłami odbiera jako szpilę wbitą przez szefa miejscowej żandarmerii.
Rutynową wizytę przerywa wypadnięcie z okna żony miejscowego urzędnika. Habicht nie wierzy, że to wypadek i rozpoczyna śledztwo wśród lokalnej śmietanki towarzyskiej.
Kiedy pojawia się następny trup – tym razem śmierć dosięga poszukiwacza cennych minerałów – asystent kryminalny intensyfikuje działania. Z każdym dniem odkrywa kolejne skrzętnie skrywane tajemnice establishmentu.
Wkrótce w mieście pojawiają się zagadkowi ludzie, sytuacja się komplikuje, a Habicht nabiera przekonania, że to, co do tej pory udało mu się odkryć, jest zaledwie wierzchołkiem góry lodowej.

„Nad Śnieżnymi Kotłami” to czwarta część serii wydawniczej autorstwa Krzysztofa Koziołka zbierającej wiele nagród literackich (Zielonogórska Nagroda Literacka Winiarka, nominacje do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego, Kryminalnej Piły i nagrody „Ale sztuka!”). Książka ukazała się 20 marca nakładem wydawnictwa Akurat.

Uwaga! 29 marca o 18.00 w restauracji Bistorante w Szklarskiej Porębie (dawny Kaprys) odbędzie się spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem, promujące książkę “Nas Śnieżnymi Kotłami”. Kolejna okazja do rozmomowy z autorem 24 kwietnia o 17.00 w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze.

Dla naszych Czytelników mamy promocyjne egzemplarze książki "Nad Śnieznymi Kotłami".Informacja, jak mozna je zdobyć, w „Nowinach Jeleniogórskich” z 26 marca 2019 r. Zapraszamy do lektury!  

Nad Śnieżnymi Kotłami - okładka.jpg