To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W Szklarskiej Porębie ruszą miejskie skibusy

W Szklarskiej Porębie ruszą miejskie skibusy

Szklarska Poręba, jak większość popularnych kurortów górskich, ma wielki problem z komunikacją w czasie sezonu zimowego. Brakuje parkingów, na dojeździe do nartostrad tworzą się olbrzymie korki. To zniechęca i bije w wizerunek ośrodka narciarskiego. Władze Szklarskiej Poręby próbują się zmierzyć z problemem, uruchamiając skibusy. Czy pomysł sie przyjmie i sytuacja się poprawi?  

Dowożenie turystów na stoki SkiAreny Szrenica będzie organizowane jedynie w weekendy. Pierwsze kursy ruszą 28 grudnia. Skibus miejski będzie kursował od godz. 8:30 co 20 minut do godziny 17:30. Trasa przejazdu rozpoczyna się na parkingu miejskim przy ul. Turystycznej obok sklepu NETTO, wiedzie przez parking miejski przy ul. Kilińskiego, ulicą Uroczą do skrzyżowania z ul. Turystyczną (najbliżej SkiAreny Szrenica), gdzie także można wysiąść / wsiąść, i powraca ulicami Turystyczną i Stromą do NETTO.
Cena przejazdu 2 zł.

Komentarze (13)

Będzie porażka,jeżeli miasto się zdecydowało Wzorem innych kurortów skibus winien być bezpłatny i jeździć po Szklarskiej Porębie a nie tak krótkim odcinkiem.Ponadto dlaczego wprowadzono zakaz dla autobusów?Wystarczy ze przyjadą dwa autokary to ile czasu ten skibus będzie ich rozwoził.Ewidentnie Grafowi zaszkodziły protesty przedwyborcze w szeregach PO

Mirosław Graf powinien zostać odwołany ze stanowiska burmistrza Szklarskiej Poręby. Niedawno Graf kandydował na posła i poniósł totalną porażkę. Zdobył bardzo mało głosów. Ludzie nie akceptują jego.

Ten skibus to jakaś porażka. Owszem skibus jest potrzebny jak najbardziej ale w takim formie, to są jakieś JAJA! Skibus przynajmniej powinien jeżdzić od Dworca Kolejowego, w takiej formie jakiej tutaj pokazaliście to totalna lipa!

a SIK busy? nie ma gdzie sikać po ludzku w tych Waszych kurortach!

Nie podoba się to nie jedź. Może to początek dobrego.

Jasne, przybądźcie się turystów to będziecie śnieg żreć w tej rozsypującej się pipidówie

Ok, ale w mieście tez nie ma gdzie zostawić auta, pociagiem nie przyjadę, bo ten skibus nie jedzie na dworzec. Rządy wSzklarskiej to zazwyczaj pokaz nieudolności i braku logiki, ale tu to już jest poziom mistrzowski. I jeszcze ten zakaz dla autobusów. Mieszkańcy, przepedzcie tego antyprezydenta bo gosc ewidentnie i jawnie dziala na szkode miasta.

pomysł dobry, ale wykonanie słabe. Skibus robi pętelkę tylko po miejskich parkingach i jest platny, co zniechęca. Problemem jest dojazd do SkiAreny i liczba samochodów w mieście. Taki skibus powinien jeździć przez dworzec PKP i PKS, żeby zachęcać do przyjazdu bez auta. SkiArena powinna partycypować w kosztach, bo w sumie to przywozi im klientów.

Powinien zajeżdzać do PKS i PKP.....

Ja na narty tylko do Czech jeżdże.Stałe ceny dobre warunki mniej chołoty !

Pociągiem do Szklarskiej na narty nie da rady, bo skibus omija dworzec. Autem nie warto bo trzeba będzie pchać się jakimś busikiem po mieście, i to za kasę. Wniosek? Czesi zapraszają.

Coraz więcej mieszkańców chce odwołania nieudolnego Burmistrza Grafa. Buta i arogancja Pana Misiuka też przekracza wszelkie granice.

Toż to dwa belfry próbują nieudolnie rządzić Szklarską. Porażka. Odwołać ich jak najszybciej bo Szklarska która tonie po prostu utonie.