To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W obronie Margot, wolności i równości

W obronie Margot, wolności i równości

W proteście przeciwko aresztowaniu Margot, osoby niebinarnej, aktywistki „Stop bzdurom”, a także dyskryminowaniu społeczności LGBT, na pl. Ratuszowym w Jeleniej Górze zebrało się dwadzieścia kilka osób. Przybyła też grupka młodych ludzi z jeleniogórskiej młodzieżówki Partii KORWiN. Po interwencji policji powstrzymali się jednak od kontrdemonstracji. W trakcie spotkania zbierano podpisy pod petycją z żądaniem uwolnienia Margot.

Jeleniogórski protest w obronie środowiska LGBT oraz aresztowanej Margot można uznać za symbolicznie odzwierciedlający podejście do problemu w kraju. Obojętny tłum w ogródkach restauracyjnych na pl. Ratuszowym zerkał na grupkę aktywistów, polityków, ktorzy w oprawie tęczowych gadżetów, opowiadali o równości, prawie do jednakowego traktowania, bez względu na wyznanie, płeć, preferencje seksualne, o motywowanym politycznie dzieleniu Polaków na lepszych i gorszych itd. (wspomniano o strefach wolnych od LGBT). Mówiono o winie Margot i nieadekwatnym środku zapobiegawczym, jakim jest dwumiesięczny areszt. Mówiono o łagodnym traktowaniu przez upolitycznioną prokuraturę i policję narodowców m.in. za wieszanie wizerunków polityków PO na szubienicach. Posłanka Zofia Czernow podkreśliła, że w kraju w sercu Europy muszą być respektowane prawa człowieka, pytała, dlaczego pozwoliliśmy na tak dużo przejawów homofobii i ksenofobii. - Władza ma obowiązek gwarantować każdemu godność i wolność, a nie brutalnie tłumić pokojowe demonstracje – mówiła poseł Koalicji Obywatelskiej. Robert Obaz, poseł Lewicy, z którym na protest przybyli młodzi działacze młodzieżówki „Wiosny”, przypomniał, że także za czasów rządów Platformy Obywatelskiej środowisko LGBT nie miało łatwo. - Wspomnę tylko historię młodego chłopaka, geja, który w roku 2010 został pobity przez policję w czasie demonstracji. Zatrzymano go na 20 godzin, nie miał dostępu do adwokata. To był Robert Biedroń. Widać, że przez 10 lat nie zrozumieliśmy, że wszyscy mamy prawa i każdemu należy się szacunek – opowiadał Robert Obaz.

 

W wystąpieniach przeciwników pisowskiego cynicznego podkręcania tematów ideologicznych nie zabrakło niezgrabności, językowych przejawów braku wrażliwości – wbrew intencjom występujących. Ktoś przeciwstawił w krótkiej wypowiedzi osoby normalne osobom homoseksualnym, ktoś inny wyjaśniał, że homoseksualizm jest jak choroba, „z tym się człowiek rodzi i nie ma na to wpływu”. Widać, jak trudno jest znaleźć właściwe słowa do artykułowania swoich poglądów nawet osobom życzliwym i otwartym.

- Przyszłyśmy, żeby zaprotestować przeciwko aresztowaniu Margot i dyskryminowaniu naszego środowiska. Kara dla Margot jest nieadekwatna, zwłaszcza, że trzeba brać pod uwagę dlaczego to zrobiła. Ludzie dają się napuszczać na LGBT, bo nic o nas nie wiedzą, są poddawani manipulacjom. Stąd bierze się potem nienawiść – powiedziała nam młoda kobieta, która na pl. Ratuszowy przyszła z partnerką.

 

Przemawiającym przysłuchiwał się starszy pan, który nie zgadzał się z wygłaszanymi tezami. - Nie ma żadnej dyskryminacji – wykrzykiwał. Przebieg demonstracji zakłócił także Marcin Bustowski, działacz ZZRR „Solidarni”, kandydat Konfederacji w ostatnich wyborach parlamentarnych, który rzucił hasło „wszyscy do wora i do jeziora”. Odnosił się w ten sposób do rządzących od lat partii, które nie załatwiają prawdziwych problemów.

 

W trakcie trwania demonstracji, obok, swój rollup próbowali rozwinąć młodzi ludzie z młodzieżówki Partii KORWiN. Nie zdążyli jednak tego zrobić, bo podeszło dwóch funkcjonariuszy i udaremniło kontrdemonstrację. - Chcieliśmy zwrócić uwagę, że zaangażowanie w spory ideologiczne nie służy Polakom. Przed nami duże kłopoty gospodarcze, deficyt. Jesteśmy wolnościowcami. Każdy może sobie robić co chce i z kim chce w swoim własnym domu. To nie powinno podlegać ocenom politycznym. Uważamy jednocześnie, że środki podejmowane przez policję w czasie niedawnych demonstracji w Warszawie były adekwatne – usłyszeliśmy od lidera grupy.    

DSC_9604.jpg
DSC_9606.jpg
DSC_9609.jpg
DSC_9610.jpg
DSC_9612.jpg
DSC_9616.jpg
DSC_9618.jpg
DSC_9622.jpg
DSC_9624.jpg
DSC_9631.jpg
DSC_9634.jpg
DSC_9636.jpg
DSC_9640.jpg
DSC_9647.jpg
DSC_9650.jpg
DSC_9651.jpg
DSC_9655.jpg
DSC_9659.jpg
DSC_9596.jpg
DSC_9594.jpg

Komentarze (68)

A w moim ogródku zderzyły się dwa ślimaki. :(

Mam nadzieję że były w kaskach..., a osobniki narzucające swoje wynaturzenia innym i określające to jakimś LGBT uważają że osiągną coś siłowo. G,ó,w.n o osiągniecie, a to wasze LGBT od wieków nazywa się DEWIACJE i to się nie zmieni.

Co proboszcz i rada parafialna na zwrot ideologiczny pana posła Obraza? Ostatnio tak chyba bliżej do pisu mu było?

"aktimelek" przeszedł na emeryturę z pensją powyżej 20 tysięty,taki mocny ze nawet Papież go nie ruszył . Rozliczeń tego złego człowieka nikt się nie odważy,na każdego ma haka.
Dwa ZŁA niszczą ludzi w Polsce psychicznie chora PIS i cały kościół rzymski żyjący w przepychu na wzór cezarów.

Magdalena A. - żona zmarłego prezydenta Gdańska, a obecnie europosłanka Platformy Obywatelskiej - w zeznaniach podatkowych za lata 2011-2012 miała zataić odpowiednio prawie 300 tys. zł. i 100 tys. zł dochodów. Prokuratura zarzuca jej też nierozliczenie dochodów z wynajmu mieszkań. Jak tak dalej pójdzie to zostaną puste ławy POtargowicy w sejmie. Tak się kręci lody ..... pewnie się zaraz rozpłacze przed kamerami że ona nic nie widziała, że to jej mąż .... że została zmuszona .....To teraz możemy spodziewać się listu "poparcia" dla Magdaleny Adamowicz, przez wszelkiej masci "autorytety" yntelygencji przestępców. Chociaż myślę, ze "doktryna nojmana" będzie miała zastosowanie w tym przypadku.

Dzięki PiS, mamy "dwudzielne" prawo - surowe dla wszystkich swoich przeciwników, a totalnie przyjazne dla "swoich" - ja to nawet rozumiem, tylko g**** szkodził by sobie samemu! Jeszcze tylko 3 lata i zacznie się płacz i oskarżanie o rewanżyzm i brak zrozumienia za "dobre intencje"! Ale o tym, jakoś - jak na razie - nie pomyśleli, że wiecznie się nie będzie rządzić i trzeba będzie odpowiedzieć za "legalne" kradzieże...
Co nie? Panowie Czarnecki, Morawiecki, Sasin, Ziobro, itd, itd...

Gdyby młody aktywista Konfederacji był tak agresywny jak ten zmanipulowany dewiant margot i sąd wsadził by go na 2 miesiące, też byś był taki "sprawiedliwy"? Nie musisz odpowiadać, to jest oczywiste. wasza sprawiedliwość i demokracja ma być wyłącznie po waszej myśli....

Od dawna wiedziałem Anonimie+, że jesteś KODerastą. Wszyscy Wy czerwoni jesteście POkręceni. Zamieszanie w Polsce, a Margot siedzi na pryczy i drapie się PO j.a.j.a.c.h

Każdy sądzi według siebie...

gdyby nie Jan Paweł II nie moglibyście sobie tak pajacować z waszymi flagami,
macie swoje środowisko, swoją kulturę, O.K. ,ale odpieprzcie się od naszych dzieci,
no i ta desperacja niektórych polityków, znanych, zasłużonych, pozytywnych- szkoda...

Do wilka.
A nie pomyslales ze ten twoj Jan pawel ochranial pedofilow pszez the wszystkie lata jak siedzial na tronie.

Gdyby nie betoniarz Wojtyła, bylibyśmy cywilizacyjnie 3 dekady do przodu, a tak wali nas nim po głowie pasożytujący na państwie kler. PS. Wyszukaj sobie w necie hasło np. Marcial Maciel Degollado i co robił w jego sprawie papież, a potem zastanów się, kogo tak naprawdę należałoby trzymać z dala od dzieci.

Gdyby nie betoniarz Wojtyła, dalej POdcierałbyś tylek Krajem Rad i Trybuną Ludu. Twoi fachowcy od gosPOdarki, jakby zaczęli rządzić na Saharze to piasku by zabrakło.

Za to twoi z uporem godnym lepszej sprawy rozwalają nam to, czego poprzednicy nie spaprali. Nie skręć sobie karku, gdy będziesz odwracać głowę od rzeczywistości.

Blok socjalistyczny zbankrutował. Wojtyła odegrał tu trzeciorzędną rolę (blatując się w tym czasie z prawicowymi despotami typu Pinochet), zresztą nie usprawiedliwia to ogromu zła, jakiego się dopuścił jako przywódca kościoła. Ani bałwochwalczego uwielbienia, jakim nasi mierni politykierzy go darzyli.

Następny wymysł: osoba niebinarna. Typ się zakochał w dziewczynie, która uważa się za lesbijkę, więc żeby dobrać się do jej majtek, postanowił że będzie kobietą

Nawet nie wiecie przeciw czemu protestujecie XD Osoba z tabliczką:"że jej imię to Margot" - sam Michał uważa się za Małgorzatę, a Margot to pseudonim...

Margot uparcie w celi mówi, że jest kobietą. Koledzy spod celi są skłonni to uznać...

Powinien ktoś im porządnie wp***ic to odechciałoby się demonstracjii..

Monday stszelba.
Ojciec cie powinien poduszka zalatwic po porodzie tak na glowke pszycisnac.

Kolejny piewca dyktatury. Powoli, do ZOMO jeszcze nie ma naboru. A czemu nie spuścić łomotu tobie, też byś tak podjudzał?

LEWICA czyli dawne PZPR-KGB wraz z Panią Zofia Czernow uczyniły Naszemu miastu tak wiele złego,że do kompletu brakowało im jeszcze poparcia pedalsko-lezbijskiej zarazy.

Kandydata na Prezydenta Naszego Państwa wybrali faceta co obciąga drugiemu facetowi kutasa, niejakiego Roberta Biedronia.Większych jaj nie widziałem. I tacy to chcą decydować o naszej i naszych dzieci przyszłości. WASZE NIEDOCZEKANIE. Ciekawe czym jeszcze się skompromitujecie????

Zastanowiłeś się że twoje córeczki to cichodajki na Mazurach lub kurortach arabskich . A synkowie ćpuny ministranty zabawiające się na różnych zlotach zwane pielgrzymkami? PiS bolszewia w akcji ;dajcie mi człowieka paragraf znajdziemy.
PiS i KRK się rozpada i na szybkiego szukają wroga .

Deprawacji szukaj wśród swoich wujków i kolegów a i sam nie jesteś lepszy po 1/2 l na szkoleniu integracyjnym.

Kiedy będziesz?????

Ale ze Zofia też?nigdy bym nie przypuszcxal.

Zofia , żeby być przy korycie nie cofnie się przed niczym. Trzeba ją zapytać czy są już takie POdpaski co w ja.ja nie uwierają

Przeciez te dzieci co stoja z tymi kartkami w tle, wiedza tylko tyle ze siusiak sluzy do sikania...mamy dosc? czego? hahaha :D

Je*** pis

Kiedy będziesz?????

PiS prywatyzuje lasy państwowe.

Zostaniecie golcami wolacy.

Czekam. Pomogę....

Gonić to zboczone dziadostwo !!!

Zdecydowanie żądam umieszczania ostrzeżeń nad każdym materiałem związanym z tak zwanym paraprezydentem dudą.

" !!! UWAGA !!!

- przed rozpoczęciem czytania, mocno zacisnąć kicio !

Grozi niekontrolowaną defekacją ze śmiechu !!! "

Czekam....

Prawo równe dla wszystkich. Nie mnie rozstrzygać. Od tego są sądy i ich wyroki. A ja akceptuje wyroki sądu w Polsce.

Kurcze ile tu wymiocin I to w ime katolockiego Polskiego Boga no bo ten Bog jest tylko polski falszywy wredny I skorwialy och no o faszysta amen.

Pisbolszewia prywatyzuje lasy panstwowe.

//wyborcza.pl/7,155287,26204849,pis-po-cichu-prywatyzuje-lasy-wykiwani-lesnicy-i-andrzej.html

Przyjdź. Przebadam ci zwieracze bo na pewno ci puszczają. Na łeb już za późno, można go olać....

Co za stronniczo napisany "artykuł" zenujaco jest czytać takie wypociny "dziennikarza"... W cudzysłowie dlatego że dziennikarstwo powinno być obiektywne.... A tu bezczelna agitka polityczno ideologiczna.... Wstyd

Białorusi do tego nie mieszaj. Łukaszenka kazała strzelać do ludzi długo PO tym jak zrobił to rudy cykor tusk.

Banda zboczeńców. Powinni iśc protestować na stadion, to mieliby niezlą rozrywkę. Porównajcie sobie wyglaď chlopakow z Konfederacji a tęczowców. Chyba widac, ze z tymi ludzmi jest cos nie tak. Niech sobie zyją w swoim swiecie bez obaw, ale zadne dodatkowe prawa im sie nie należą. Mają już te same co my...

Nadzieja w konfederacji! Nic nie będzie z jakiegoś nie wiadomo co.

Wybrańcy Narodu uchwalają - sobie - znaczące podwyżki uposażeń, no i PiS chwali się, że również "totalna opozycja" jednogłośnie zagłosowała za! Tylko skończony, sprawny umysłowo inaczej, zagłosowałby przeciw! Oczywiste jak, że świeci Słońce. Też bym chciał dostać 30% podwyżkę emerytury (bez podatku!), zamiast 800 zł jednorazowej 13-tej emerytury! Nie ulega wątpliwości, goni nas galopująca inflacja - spadek PKB = 8,2%, wzrost cen i nowych podatków, oraz dodruk dużej ilości banknotów o maksymalnym nominale, na dowód czego, wystarczy wypłacić z bankomatu większą ilość pieniędzy, a otrzyma się nowiutkie banknoty z kolejnymi numerami serii... No, ale jest za to lepiej niż w Białorusi!

Margołt nie Margot

"Osoba niebinarna" oznacza, że płeć może sie zmieniać wiele razy w ciągu minuty.

Dlatego ten Margot mówiąc o sobie potrafi używa na zmiane formy męskiej i żeńskiej. Na filmikach z nim wygląda to tak.

Margot mówi "Byłam w sklepie i kupiłem piwo. Potem poszłam na skłot i spotkałem sie z kolegami"

Margot w wywiadzie mówi, że będzie agresją działaś... no i potem się LGBT dziwi, że ludzie nie chcą takiego czegoś. W naszym kraju większość osób nie ma nic przeciwko związkom partnerskim. Jesteśmy tolerancyjni, a takie agresywne agresywne gierki tylko działają na niekorzyść środowiskom LGBT.

a moze pani Czernow i pan Obaz zainteresowali by sie pracami nad nowa a4 zeby przebiegala jak najblizej Jeleniej i zeby nasze wymarłe miasto jakos odzylo?A nie tylko organizowac spotkania za wiadomo czyje pieniadze.W weekend nie ma jak wyjechac z Jg i dojechac wstrone Wroclawia bo droga ma za mala przepustowosc. Wstyd

Jakoś ciężko wchodzą łapki ,, w górę.

W islamie pedrylom zakładają wór na głowę i zrzucają z dachu. Takie cwelownia ma prawa.