To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W filharmonii koncert z cyklu "Mistrzowie Batuty"

Wspólnie z jeleniogórską orkiestrą, jako solistka wystąpi pianistka Joanna Ławrynowicz.

W tym tygodniu jeleniogórska filharmonia zaprasza na kolejny koncert z cyklu Mistrzowie Batuty. W piątek, 23 października, o godz. 19.00, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej zagra pod dyrekcją Jerzego Swobody. Jako solista wystąpi natomiast pianistka Joanna Ławrynowicz.
W programie: Valse triste Jeana Sibeliusa, II Koncert fortepianowy f-moll op. 21 Fryderyka Chopina oraz II Symfonia D-dur op. 73 Johannesa Brahmsa. 

Jerzego Swobody jeleniogórskim melomanom bliżej przedstawiać nie trzeba. Od wielu lat regularnie współpracuje bowiem z Filharmonią Dolnośląską i przez jakiś czas pełnił funkcję jej dyrektora artystycznego.

Joanna Ławrynowicz pochodzi z Warszawy, z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła już w czwartym roku życia. Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów w warszawskiej Akademii Muzycznej kontynuowała naukę u legendarnej polskiej pianistki, prof. Haliny Czerny–Stefańskiej. Joanna Ławrynowicz jest laureatką wielu nagród na prestiżowych konkursach muzycznych. Od lat prowadzi bardzo intensywną działalność koncertową jako solistka i kameralistka, w kraju i za granicą. Poszczycić może się ogromnym dorobkiem fonograficznym. Zajmuje się też pedagogiką muzyczną.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten właśnie koncert Filharmonii Dolnośląskiej. Infomacja, jak można je zdobyć, w "Nowinach Jeleniogórskich" z 20 października. Zapraszamy!