To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W Bukowcu majowy kiermasz, koncerty i spektakl

W Bukowcu majowy kiermasz, koncerty i spektakl

Wypad na majówkę w Bukowcu, która trwać będzie od 1 do 4 maja, można połączyć z wiosennym spacerem ścieżkami nad stawami, w parku i w lesie. To idealne miejsce na spędzenie czasu z rodziną.
Ornamental Farm Bukowiec przygotował ma majówkę różnorodny program. W Artystycznej Stodole i jej otoczeniu będą koncerty, przedstawienia oraz kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych.  

Start 1 maja o godz. 17.00 koncertem Marceliny Bienkiewicz. „Minka” jest autorskim projektem pochodzącej z Jeleniej Góry wokalistki, której twórczość łączy style z pogranicza popu, soulu i jazzu. Podczas koncertu będzie można usłyszeć materiał z jej debiutanckiej płyty. Wstęp na koncert w Artystycznej Stodole jest za darmo.
Następnego dnia (2 maja) wystąpi Jacek Szreniawa, znany muzyk i kompozytor jeleniogórski. Wraz z zespołem zaprezentują program „Kalejdoskop piosenki polskiej”. Początek o godz. 17.00. Bilety są po 40 zł. Można je kupić w kawiarence w Artystycznej Stodole. Rezerwacja pod nr. tel: 75 742 85 01.
Na dobrą komedię można się wybrać do Bukowca 3 maja. O godz. 17.00 w Artystycznej Stodole Jacek Grondowy i Piotr Konieczyński wystąpią w sztuce „Mąż mojej żony”. Bilety są po 40 zł. Przedstawienie w błyskotliwy sposób przedstawia, co dzieje się, gdy mężczyzna spotyka… męża swojej żony. Bohaterowie po wybuchu pierwszych gwałtownych emocji powoli nawiązują nić porozumienia, by w końcu stać się powiernikami swoich rozterek. A dotyczą one nikogo innego, jak ich wspólnej żony. Miro Gavran, autor sztuki, jeden z najwybitniejszych chorwackich dramatopisarzy, nie szczędzi dowcipu i błyskotliwego dialogu pełnego nagłych zwrotów akcji i zabawnych point.
4 maja w Bukowcu przygotowano dwa wydarzenia. O godz. 14.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci „W piwnicy Ducha Gór” . Teatr Czerwona Walizka zaprosi małych widzów do piwnicy, gdzie wśród stęchlizny i pajęczyn wyłonią się stare, zapomniane przedmioty po babci. Przedmioty przywołują historie o władcy Karkonoszy wielu imion, którego można spotkać wszędzie. Wstęp wolny.
Majówka w Bukowcu zakończy się o godz. 17.00 spektaklem „Jest taki kraj” w wykonaniu Anety Kolendo i Jacka Grondowego i Piotra Konieczyńskiego. Opowiedzą o Polsce tekstami piosenek z repertuaru m.in. Marka Grechuty czy Anny German. W skeczach rozbawią widzów charakterystycznymi, polskimi cechami. Bilety są po 40 zł.
Od 1 do 3 maja wydarzeniom towarzyszyć będzie kiermasz lokalnych produktów. Kupicie na nim ciekawe pamiątki, rzeźby i witraże oraz nalewki, sery i inne smakołyki.  

MB_1600x2263.jpg