- To tekst o naszej polskiej rzeczywistości. O tym jak polityka, władza, rządy wpływają na młodego człowieka. Tytuł odnosi się do uczuć, które polityka we mnie wywołuje, narastającego napięcia, poczucia destrukcji – mówi Michał Mańkowski. Autor „Płomienia” wskazuje na nijakość, bezideowość i brak elementarnej wiarygodności głównych uczestników naszego życia społeczno-politycznego. - My potrzebujemy świeżości, ludzi o innym sposobie myślenia, wyjścia poza logikę wyboru mniejszego zła. Na razie, jak mi się wydaje, najważniejsze jest stworzenie w Polsce warunków do debaty, rozmowy na równych prawach i zasadach – mówi uczeń „Żeroma”.
- W pracy Michała jest płomień i jest oczekiwanie, żeby świat zaczął się wyjaśniać. To punkt widzenia kogoś, kto dorasta w Polsce XXI wieku, obserwuje reakcje swoich rodziców, zna ich doświadczenia, a jednocześnie czuje, że żyjemy teraz w jakimś szczególnym poruszeniu. Próbuje się w tym wszystkim odnaleźć, zrozumieć społeczność, w której funkcjonuje - mówi Katarzyna Dobrzańska, polonistka, która zachęciła Michała do wysłania pracy na konkurs.
Ogólnopolski Turniej Reportażu im. Wandy Dybalskiej organizowany jest pod patronatem „Gazety Wyborczej”. W tegorocznej edycji nagrodzono i wyróżniono siedem prac. Nagrodę, która otrzymał Michał Mańkowski ufundował Kazimierz Michał Ujazdowski Uroczystości towarzyszyły warsztaty dziennikarskie.
Komentarze (10)
Trochę taki Kylo Ren :)
Brawo! Jest nadzieja na przyszłość, na pozytywną "normalność"!
Pani Katarzyna jest wspaniałą polonistką!To bardzo cenne, że młody zdolny chłopak miał szansę zaprezentować swój talent i miejmy nadzieję, że płomień będzie świecił jeszcze nie jeden raz. Gratulacje
przystojniacha :) szkoda ze ja juz po liceum
"Po liceum"? Kobieta przed emeryturą nie powinna tak mówić.
co zrobic, starosc nie radosc, blizej niz dalej, stara du..pa i stara matura :)
O kurczę, ale do taty podobny. Gratulacje
Fajnie się dzieje. Może warto posłuchać młodych. Gratulacje dla teamu Dobrzańska-Mańkowski. Maniek dawaj dalej!
BRAWOOOOOOOOOOO!!!!!!!!! TAK TRZYMAJ MICHAŁKU
Młody po liceum dostrzega zagrożenia demokracji i pragnie dyskusji, młody po niczym patrzy od kogo dostanie albo komu zabrać i zamiast dyskusji proponuje kij. Ale to ten drugi jest idolem dobrej zmiany.