To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Tydzień Bibliotek z Książnicą Karkonoską

Tydzień Bibliotek z Książnicą Karkonoską

Jeleniogórska Książnica Karkonoska w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zaprasza na
wydarzenia kulturalne, które odbędą się w dniach 8-13 maja.

 

Na początek 8 maja o godzinie 16:00, w Galerii „Inspiracje”, mieszczącej się na pierwszym piętrze w siedzibie Książnicy Karkonoskiej, odbędzie się otwarcie wystawy prac uczniów Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze kształcących się na kierunku fototechnik oraz na specjalizacji fotografia w Liceum Plastycznym. Wystawę oglądać będzie można do 25 maja. Wernisaż kolejnej wystawy malarstwa „Inspiracje naturą” Marii Hut i Marii Maczkowskiej, połączony z promocją książki Marii Maczkowskiej „Między Słowami”, zaplanowano 9 maja o godzinie 17.00 w Galerii Małych Form (III piętro siedziby KK).
10 maja o godzinie 17:00 Stowarzyszenie Jeleniogórski Klub Literacki i Książnica Karkonoska zapraszają do sali konferencyjnej KK na spotkanie autorskie z Elżbietą Kotlarską oraz prezentację jej nowego tomiku poezji „Flirt z haiku”, zaś 11 maja w godzinach 10:00-15:00, na pierwszym piętrze KK odbędzie się sesja czytelników z banerami promującymi Tydzień Bibliotek.
Ostatnim akcentem Tygodnia Bibliotek będzie, przygotowany przez Bibliotekę Dziecięco – Młodzieżową, 13 maja w godzinach 10.00 – 14.00 „Dzień z Biblioteką”. W jego programie zabawy literackie i plastyczne. Atrakcją dnia będzie występ iluzjonisty.
Oprócz tego przez cały tydzień można zostawić na pierwszym piętrze KK kartkę z życzeniami dla bibliotekarza.