To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Twórczość Andrzeja Kopcia, czyli koncert multimedialny

Kompozytorem - rezydentem Filharmonii Dolnośląskiej w sezonie 2017/2018 jest Andrzej Kopeć.

Jeleniogórska filharmonia zaprasza na multimedialny koncert w ramach programu „Kompozytor – rezydent”. W piątek, 8 grudnia 2017 r., w Sali Koncertowej im. Stefana Strahla zabrzmią trzy utwory: Tryptyk Botticellego Ottorino Respighi'ego, IV Symfonia G-dur Gustava Mahlera oraz Thiel na chór mieszany i orkiestrę symfoniczną Andrzeja Kopcia (prawykonanie). Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej grać będzie pod dyrekcją Szymona Makowskiego. Zaśpiewają: Chór Uniwersytetu Wrocławskiego Gaudium (przygotowany przez Alana Urbanka), oraz jako solistka - Anna Patrys (sopran). Koncert, który rozpocznie się o godz. 19.00 słowem poprowadzi Joanna Moryc.

Prawykonanie utworu Andrzeja Kopcia odbywa się w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Kompozytor – rezydent”, nawiązującego do rozpowszechnionej w Europie i na świecie praktyki łączenia twórców z profesjonalnymi instytucjami muzycznymi. Kompozytorem-rezydentem Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze w sezonie 2017/2018 jest Andrzej Kopeć.

Andrzej Kopeć - kompozytor i artysta multimedialny, łączący twórczość muzyczną i technologie komputerowe. Jest dwukrotnym laureatem konkursów Śląskiej Trybuny Kompozytorów w Katowicach i Konkursu Młodych Kompozytorów im. T. Bairda. W swoim dorobku kompozytorskim posiada dzieła na obsady solistyczne, kameralne, chóralne i orkiestrowe oraz szereg projektów wykorzystujących środki elektroniczne. Współpracuje m. in. Z Warszawskim Teatrem Tańca, Teatrem Muzycznym w Lublinie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu, Legnickim Centrum Kultury, Planetarium Niebo Kopernika, Festiwalem „Artelier" w Szczecinie. Wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.