Turów – Anwil 1:0 w półfinale

Koszykarze ze Zgorzelca bardzo dobrze rozpoczęli półfinałową rywalizację play off. W serii do trzech zwycięstw pokonali włocławski Anwil 79:68. W składzie gości zabrakło najlepszego rozgrywającego, kontuzjowanego Krzysztofa Szubargi. W zwycięskim zespole wyróżnili się Ivan Opacak (19 pkt.) i Russell Robinson (15 pkt., 9 asyst i 5 zbiórek).

Chorwat stwarzał rywalom sporo problemów. Lider PGE Turowa w ciągu czterech minut drugiej kwarty rzucił Anwilowi 13 punktów i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 43:31. Ivan trafiał do kosza z półdystansu i zza linii 6,75 metrów. W tej odsłonie czarno – zieloni trafili 14 razy z 16 prób za dwa „oczka”.

Koszykarze Turowa kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W kwartach było 21:20, 22:11, 17:19, 19:18. Cztery minuty przed końcową syreną goście przegrywali tylko czterema punktami, jednak dzięki skutecznym akcjom Michała Chylińskiego (13) i Ivana Zigeranovicia (12), gospodarze wyszli na dziesięciopunktowe prowadzenie.

Pierwszy mecz półfinałowy Tauron Basket Ligi obejrzał trener reprezentacji Polski Dirk Bauermann. W najbliższych dniach ogłosi on skład kadry, która będzie przygotowywać się do wrześniowego Eurobasketu 2013 na Słowenii.

Druga potyczka Turów – Anwil już w poniedziałkowy wieczór, 13 bm.