To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Trzeba słuchać: Koncert bez prądu

Trzeba słuchać: Koncert bez prądu

Wyjątkowy koncert MTV Unplugged, zorganizowany w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku, był jednym z wydarzeń, którym Kasia Kowalska, jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek, świętowała 25-lecie pracy artystycznej.  

Podczas koncertu „MTV Unplugged Kasia Kowalska”, artystka wykonała swoje największe przeboje w nowych, akustycznych aranżacjach. Oprócz stałego zespołu towarzyszącego Kasi podczas koncertów, koncert MTV Unplugged wzbogacony został o sekcję dętą i fortepian. Artystce na scenie towarzyszyli znakomici goście: Edyta Bartosiewicz i Stanisław Soyka. Album na CD, nagrany podczas tego koncertu, zawiera 14 utworów, a jego wersja cyfrowa 16.
Podczas swojej 25-letniej kariery Kasia Kowalska nagrała 10 albumów i wypromowała wiele hitów, m.in.: ”Pieprz i sól”, „Antidotum”, „Prowadź mnie”, „Oto ja”, „Chcę znać swój grzech”, „Coś optymistycznego”, „Wyrzuć ten gniew”, czy „Straciłam swój rozsądek” – piosenkę z filmu „Nocne graffiti”, w którym zagrała główną rolę. W 2018 roku, po dziesięcioletniej przerwie, Kasia wydała nowy album, „AYA”, który otrzymał nominację do Fryderyka 2019. Twórczość Kasi Kowalskiej od samego początku spotykała się z ogromnym uznaniem zarówno fanów, jak i branży muzycznej. Wokalistka ma na swoim koncie wiele złotych i platynowych płyt oraz szereg nagród, w tym statuetkę dla „Najlepszego polskiego artysty” MTV EMA 2001.

O MTV UNPLUGGED
MTV Unplugged to kultowa seria koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert „bez prądu” zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull. Od tamtego czasu cykl MTV Unplugged niezmiennie cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu MTV Unplugged warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Aerosmith, Eltona Johna, Erica Claptona, Florence and the Machine czy Alicię Keys. W tym roku do tego znakomitego grona dołączyła Kasia Kowalska!

Tracklista albumu „Kasia Kowalska MTV Unplugged”:
1. ANTIDOTUM
2. PIEPRZ I SÓL
3. PROWADŹ MNIE
4. GEMINI
5. TOLERANCJA / NA MIŁY BÓG 
6. DLA TATY
7. ALANNAH (TAK NIEWIELE CHCĘ)
8. AYA
9. TERAZ KIEDY CZUJĘ (bonus/digital)
10. MOVE OVER
11. OTO JA (bonus/digital)
12. WYRZUĆ TEN GNIEW
13. DOMEK Z KART
14. COŚ OPTYMISTYCZNEGO
15. A TO CO MAM
16. TO CO DOBRE