To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Trwa zimowy festiwal w Szklarskiej Porębie

Trwa zimowy festiwal w Szklarskiej Porębie

Wczorajszy, drugi dzień festiwalu Trójka Górom w Szklarskiej Porębie to na przemian deszcz, słońce i znowu deszcz, które utrudniały prace śniegowym rzeźbiarzom podczas Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu. Śniegowe pryzmy przy których stanęli wczoraj profesjonaliści niebezpiecznie rozmiękły i rzeźbiarze postanowili poczekać na wieczorne ochłodzenie. Niestety wieczorem pod Szrenicą lunęło deszczem i ledwo zaczęte rzeźby trzeba było przykrywać foliami. Dzisiaj, w sobotę 18 lutego, do ostatecznej rozgrywki przystąpi osiem drużyn, które z topniejącego śniegu postarają się wyrzeźbić swoje wyobrażenie Prawdy, bo takie jest hasło tegorocznych mistrzostw.

Na szczęście kapryśna pogoda nie odstraszyła licznie przybyłych na trójkowy festiwal, którzy szczelnie wypełniali Namiot Spotkań na Skwerze Radiowej Trójki, a ci którzy nie zdołali się dostać do środka, obserwowali zaproszonych gości na zewnętrznym telebimie. Popołudnie wypełniły spotkania Michała Olszańskiego z popularną dziennikarką i lektorką Krystyna Czubówną, szefem redakcji muzycznej programu III PR Piotrem Metzem i przybyłą prosto z festiwalu filmowego w Berlinie pisarką Olga Tokarczuk. - To niezwykle intensywne popołudnie a jeszcze przed nami lista przebojów, którą tutaj w namiocie poprowadzi Marek Niedźwiecki. Mam nadzieje że namiot wytrzyma napór fanów pana Marka - mówił zastępca burmistrza Szklarskiej Poręby Stanisław Kozina.
Dzisiaj w ostatnim dniu festiwalu Trójka Górom czeka nas jeszcze wiele atrakcji. Między innymi rozstrzygnięcie konkursu na rzeźby ze śniegu, rodzinne warsztaty w Hucie Julia, spotkania Ryszarda Jaźwińskiego z popularnym aktorem Marianem Dziędzielem i Artura Andrusa z Markiem Niedźwieckim. Festiwal zakończy dyskoteka na lodzie i laserowy show w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada.

Trójka górom 2017 dzień 2 (1).jpg
Trójka górom 2017 dzień 2 (2).jpg
Trójka górom 2017 dzień 2 (3).jpg
Trójka górom 2017 dzień 2 (4).jpg
Trójka górom 2017 dzień 2 (5).jpg
Trójka górom 2017 dzień 2 (6).jpg
Trójka górom 2017 dzień 2 (7).jpg
Trójka górom 2017 dzień 2 (8).jpg
Trójka górom 2017 dzień 2 (9).jpg
Trójka górom 2017 dzień 2 (10).jpg
Trójka górom 2017 dzień 2 (11).jpg
Trójka górom 2017 dzień 2 (12).jpg
Trójka górom 2017 dzień 2 (13).jpg
Trójka górom 2017 dzień 2 (14).jpg
Trójka górom 2017 dzień 2 (15).jpg
Trójka górom 2017 dzień 2 (16).jpg

Komentarze (2)

Powinno się zrobić ranking najlepszych i najgorszych biur turystycznych w Szklarskiej Porębie.

Najlepszymi biurami są: Pinokio Travel oraz Almar.
Najgorszym biurem jest "Korona".

Mamy też inne biura turystyczne w Szklarskiej Porębie, które również ostatnio zbierają pochwały.