To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Teatry znowu czynne. Wybierzcie się!

FOT.Marcin Oliva Soto, ZTA

Jeleniogórskie teatry gotowe są na przyjęcie publiczności. Do Zdrojowego  Teatru Animacji możecie wybrać się już w ten weekend ( 22 i 23 maja) na kolorowy spektakl "Cyrk Doktora Dolittle". W Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida przedstawienie " Zagraj to jeszcze raz, Sam" zaplanowano na 29 i 30 maja.

Przygody doktora Dolittle w ZTA

Znana wszystkim historia o umiejącym rozmawiać ze zwierzętami doktorze Janie Dolittle, opowiedziana jest w technice "czarnego teatru’’. Dzięki specjalnemu, ultrafioletowemu światłu, niewidoczni dla publiczności aktorzy ożywiają lalki i przedmioty, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Przedstawienie jest zabawne i wciąga do udziału małych widzów. Reżyseria i scenografia: Libor Štumpf. Występują: Radosław Biniek, Dorota Fluder-Głowacka, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Jacek Maksimowicz.

Spektakl obejrzycie w ZTA 22 i 23 maja o godz. 16.00.

Dwie premiery w ZTA

Po przerwie spowodowanej pandemią, ZTA startuje pod koniec sezonu z dwiema premierami. Pierwsza to spektakl "Piosenki z kufra", na który składają się piosenki ze spektakli zrealizowanych przez Bogdana Naukę, dyrektora ZTA, zmarłego w ubiegłym roku. Tym przedstawieniem aktorzy chcą oddać hołd długoletniemu szefowi i przypomnieć widzom jego przedstawienia.

Premiera "Piosenek z kufra" odbędzie się 29 maja o godz. 16.00. Przedstawienie obejrzycie także 30 maja o godz. 16.00.

Na muzyczne przedstawienie składa się kilkanaście piosenek z różnych spektakli wyreżyserowanych przez wieloletniego dyrektora Zdrojowego Teatru Animacji - Bogdana Naukę. Bardziej i mniej znane przez dziecięcą publiczność utwory wybrzmią w nowych aranżacjach Jacka Szreniawy. Piosenki zostały zainscenizowane w zabawnej formie, z wykorzystaniem lalek, elementów scenografii i rozmaitych rekwizytów. Aktorzy animujący lalki i występujący w żywym planie przenoszą widza w bajkowy świat. Dzięki teatralnej magii Calineczka może się spotkać z kotem w butach, mała syrenka z żyjącym na co dzień pod ziemią kretem, a Kopciuszek z Kaczką dziwaczką.

Kolejna premiera w ZTA zaplanowana  jest na 6 czerwca o godz. 16.00. Obejrzymy "Kropkę z błędem". 

Kropka mieszka w zeszycie w trzy linie. Jest mała i ma okrągły brzuszek. Jak dorośnie chce zostać kropką nad „i”. Jej najlepszym przyjacielem jest rozbrykany i łobuzerski Błąd. Gdy pewnego dnia Błąd się gubi, Kropka wyrusza na poszukiwania wkraczając w nieznaną przestrzeń zeszytów, podręczników i notesów. „Kropka z Błędem” to historia o przyjaźni, kreatywności i radości, jaką może dawać zabawa z najlepszym przyjacielem. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 4 lat. Reżyseria: Natasza Sołtanowicz.

W Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida

sztuka Woody Allena

29 i 30 maja o godz. 19.00 na deskach teatru zobaczycie sztukę  Woody Allena "Zagraj to jeszcze raz, Sam" . Sztuka o satyrycznym, ale ciepłym spojrzeniu na przedstawicieli amerykańskiej klasy średniej: intelektualistów, biznesmenów i psychoanalityków, była wystawiana na wielu scenach. Woody Allen w mistrzowski sposób połączył uniwersalny, ponadczasowy humor inteligentnego obserwatora z liryzmem znerwicowanego wrażliwca z Nowego Jorku. Przedstawienie opowiada historię poszukiwania miłości swego życia przez krytyka filmowego Allana Felixa, porzuconego przez swoją żonę Nancy. Allan zakochuje się przypadkiem w żonie swojego najlepszego przyjaciela, przystojnego Dicka, w ślicznej, lecz znerwicowanej Lindzie, którą uwodzi przy pomocy i według wskazówek swojego idola filmowego, legendarnego amanta czarnych kryminałów Humphreya Bogarta.

Występują: Agata Darnowska, Marta Kędziora, Anna Ludwicka – Mania, Jacek Grondowy, Robert Mania oraz Tadeusz Wnuk. Reżyseruje Marcin Sosnowski.

Teatry znowu czynne. Wybierzcie się!
Teatry znowu czynne. Wybierzcie się!
Teatry znowu czynne. Wybierzcie się!
Teatry znowu czynne. Wybierzcie się!
Teatry znowu czynne. Wybierzcie się!
Teatry znowu czynne. Wybierzcie się!
Teatry znowu czynne. Wybierzcie się!
Teatry znowu czynne. Wybierzcie się!
Teatry znowu czynne. Wybierzcie się!
Teatry znowu czynne. Wybierzcie się!
See video