To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Tajemnice scenariusza i gra z obrazem

Tajemnice scenariusza i gra z obrazem

Jeleniogórska galeria BWA zaprasza na kolejne imprezy wchodzące w skład projektu "Sztuka i obraz". Już w środę, 22 listopada, o godz. 12.00 warsztaty ze scenariusza, prowadzone przez Dominika Szcześniaka. W piątek, 24 listopad, o 12.00 Wykład Benedykta Szneidera poświęcony tworzeniu gier komputerowych „Obraz w grze. Gra z obrazem”. 

Podczas środowego spotkania Dominik Szcześniak wyjaśni czym jest scenariusz, z czego się składa i jakich zasad należy przestrzegać, aby go napisać. Od pustki w głowie aż po kartkę zapisaną słowami. Podczas warsztatów przeanalizujemy mechanizmy powstawania fabuł, sięgając do wiedzy teoretycznej i przykładowych scenopisów mistrzów, nauczymy się korzystania ze swojej (być może nieuświadomionej jak dotąd) wiedzy z zakresu literatury czy historii. Efektem będą gotowe scenariusze. Wspomnimy również o współpracy scenarzysty z zespołem twórczym, jak również przyjrzymy się procesowi adaptacji tekstu literackiego na komiks – zapowiadają organizatorzy.

Dominik Szcześniak (ur. 1981) – polski twórca komiksów, scenarzysta. Współzałożyciel i wieloletni redaktor naczelny magazynu "Ziniol". Krytyk i felietonista, badacz komiksu undergroundowego. Autor komiksów, m.in. GadKaszmatka i Robaczki. Scenarzysta serii komiksowych: Dom Żałoby, Fotostory, Kraina Herzoga, Ksionz, Rag & Bones. Scenarzysta komiksów: 10 bolesnych operacji, Czaki, Ostatni wynalazek, Profesor Andrews, Waciane Kafliki Żyttu. Współpracował z wieloma rysownikami, m.in. z Katarzyną Babis, Danielem Grzeszkiewiczem i Mateuszem Skutnikiem. Publikował w prasie i magazynach komiksowych.

Podczas piątkowego wykładu Benedykta Szneidera „Obraz w grze. Gra z obrazem” poświęconego tworzeniu gier komputerowych, dowiedzieć będzie się można jak wyglądały prace nad grą Ruiner

Benedykt Szneider to dyrektor kreatywny gry Ruiner. Założyciel i dyrektor artystyczny studiów Bitter Lix oraz HYDRA, które odpowiadały m.in. za identyfikację wizualną gier Wiedźmin i Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Shadow Warrior 2 i Cyberpunk 2077. Twórca animacji i concept artów. Rysownik i scenarzysta, grafik, ilustrator. Twórca komiksów, m.in. Diefenbach, Diefenbach. Zaraz wzejdzie świt i Syn.

 

Komentarze (1)

12? W samo południe? Dla kogo to jest organizowane? Dla bezrobotnych?!