T. Kołodziejski z medalem Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Blisko 400 zawodniczek i zawodników z około 150 klubów rywalizuje w 33. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (do lat 23), które odbywają się na stadionie przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. Jedyny reprezentant stolicy Karkonoszy w pierwszym dniu zawodów zdobył medal.

Tomasz Kołodziejski z klubu MKL 12 wywalczył brąz w finale biegu na 110 metrów przez płotki mężczyzn. Biegł niesiony dopingiem jeleniogórskich kibiców, licznie zgromadzonych na trybunie.

– Jestem bardzo zadowolony, mimo że spodziewałem się, że będzie trochę lepszy czas – przyznał zaraz po ukończeniu biegu. – Ostatni płotek zahaczyłem spuchniętą kostką i nie mogłem pociągnąć tych końcowych metrów. Ale i tak jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się zająć trzecie miejsce. Chłopaki byli dzisiaj w lepszej dyspozycji. Mam nadzieję, że powalczę z nimi na halowych zawodach.
Przyznał, że bardzo dobrze czuje się przed własną publicznością i nie czul specjalnej presji. – Chyba łatwiej się startuje u siebie. Gdybym przegrał czy wygrał, to i tak kibice by mnie ciepło przywitali po biegu – przyznał.
T. Kołodziejski ukończył bieg z czasem 14,27s. Zwyciężył Marcin Grudka, uzyskując czas 14,01s., a drugi był Kacper Schubert, który przegrał rywalizację o złoto o 5 tysięcznych sekundy.
Rywalizacja odbywa się w 38 konkurencjach. Dzisiaj (niedziela, 31 lipca) drugi dzień zawodów. Będą m.in. biegi na 5 tys. metrów, biegi sztafetowe, skok wzwyż, trójskok. Wstęp na stadion jest nieodpłatny. Wjazd samochodem możliwy jest tylko dla ekip oraz obsługi zawodów.