To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szeryf wierzy w ekspertów

Szeryf wierzy w ekspertów

Przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego, Jerzy Pokój z PO, stara się o 1,5 mln zł unijnych pieniędzy na budowę pensjonatu. Nie ma w tym niczego dziwnego – mówi. Pieniądze rozdzielają niezależni eksperci. Może i niezależni, ale wybrani przez władze województwa – twierdzi radny opozycyjny, Jerzy Zieliński.

Jerzy Pokój od 14 lat jest szeryfem „Western City”. Budował je od podstaw i za swoje. Mozolnie rozwijał aż stało się atrakcją turystyczną, której sława sięga daleko poza region. Z tej perspektywy patrząc, jako przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego jest młokosem – na jego czele stoi bowiem dopiero od niecałych dwóch lat. Mówi, że najpierw był więc pomysł na budowę przy miasteczku pensjonatu, a dopiero potem stanowisko.

„Western City” działa tak naprawdę tylko w miesiącach ciepłych. Zimą jest nieczynne. Turyści nie mają gdzie spać. Ma się to zmienić. Właściciel zamierza zbudować w bezpośrednim sąsiedztwie atrakcji pensjonat o nazwie Palomino. Palomino to maść określająca konia – mniej więcej kawa z mlekiem. Pensjonat ma mieć 40 miejsc noclegowych. Po jego wybudowaniu pracę miałoby znaleźć w nim sześć osób. Dzięki niemu „Western City” zamieniłoby się w ośrodek przynoszący profity przez okrągły rok. Zimą można byłoby bowiem na jego bazie przygotowywać kuligi, a także prowadzić szkółkę narciarską.

- Z budową pensjonatu nosiłem się od dawna – mówi Jerzy Pokój. – Od roku mam już nawet pozwolenie na budowę, a także promessę kredytu na 3,8 mln zł.

Z kredytu tego przewodniczący sejmiku zapewne by skorzystał. Pojawiła się jednak szansa znacznej jego obniżki. Jerzy Pokój wystartował w tym celu w konkursie unijnym. Jest jednym z około 300 ubiegających się o dofinansowanie osób. Wiadomo, że pieniędzy nie dostanie każdy. Tylko najlepsi. I właśnie w tym miejscu pojawiają się wątpliwości: czy przewodniczący sejmiku powinien startować w konkursie, który przeprowadza instytucja podległa zarządowi województwa?

- Prawnych przeciwwskazań nie ma – mówi Jerzy Zieliński z PiS. – Wątpliwości pozostają.

Całość w "Nowinach Jeleniogórskich" nr 5/10.

Komentarze (14)

Przecież wiadomo, że wygra. Tylko ktoś przy tej okazji przegra.

Jak uda mu się pokonać tor przeszkód.

Prawdę mówiąc zawsze dziwiłem się turystom, że chce im się zwiedzać to dziadostwo. Bo tak naprawdę Western City jest jedną wielką prowizorką w postaci ciągu bud ustawionych wokół wielkiej kupy błota.
Na taką "atrakcję" można nabrać się tylko raz. I trzeba być do tego nieźle zdesperowanym.
Może nowy obiekt hotelowy będzie początkiem zmian ku lepszemu i spowoduje, że cała reszta "dobytku" nabierze innego wyglądu.

pan Szeryyf i specjaliści z sejmiku wymyślili sobie , że najlepiej wybudowac za unijne pieniądze następne pensjonaty i hotele. A naszemyu regionowi potrzebne są wyciągi i atrakcje tuyrystyczne. miejsc noclegowych ci u nas dostatek

Gdyby zdania ekspertów oceniających projekty były ostateczne to mieszkańcy Jeleniej Góry jeździli by po obwodnicy już od kilku lat.Przypominam,że był to wniosek wysoko oceniony przez specjalistów a Zarząd Województwa powiedział NIE i zrzucił wniosek na środki unijne na pierwsze miejsce ale do grupy rezerwowej.Sądzę,że mydlenie oczu na nic się tu nie zda.Prywata,prywata PO.Poczekamy zobaczymy.

Po to tam poszedł,zawsze grabie grabią do siebie, a nie od siebie.

Rozmiem że pan przewodniczący chce sobie wybudować chałpe.To świetny pomysł bo gdy obiekt będzie słabo prosperował to zawsze może tam zamieszkać albo sprzedać.
Z uzyskaniem unijnych pieniędzmi nie ma nikt zbyt dużego problemu ,wystarczy sporządzić dobry biznes plan.Ale po uzyskaniu dotacji może mu się przydać obecna funkcja gdyż kontrolerzy unijnej kasy mogą wpadać zamiast na kontrole to na ... wódeczke.

~OCH Jacku ! ..*Fajne błotko i klepanie dużych *koni .. to jest to,co *mężczyźni .. lubią *NAJbardziej ! ~NIE wiedziałeś ?

Jerzy Pokój i Mirosław Graf z Platformy Obywatelskiej zawsze wiedzieli jak "lody kręcić.

:evil: Jak z Parady oszustów to wiadomo co będzie oni tak mają a parcie im rośnie

Brawo , popieramy pana Jerzego Pokoja. Ma prawo rozwijać swoją firmę.
Wetsern City to świetna atrakcja koło Karpazca.

Nastepny, narazie w powijakach PRZEKRĘT?!!!

Popieramy pana Jerzego Pokoja i zapraszamy do Western City !