To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sylwester-gdzie go spędzić?

Sylwester-gdzie go spędzić?

Nie masz jeszcze planów na Sylwestra, chciałbyś spędzić go w niezapomnianej atmosferze kubańskich rytmów bądź nagrań Presleya - nic straconego. Jelenia Góra oraz Szklarska Poręba zapraszają na zabawę pod gołym niebem i gwarantują szampańską zabawę.

W Jeleniej Górze zabawa jak co roku będzie odbywać na Placu Ratuszowym, gdzie punkt 22.30 swój koncert rozpocznie znana na całym świecie fanom Elvisa Presley’a, grupa Elvis Revival Band, która wprowadzi nas w nastrój niezapomnianych utworów legendarnego wokalisty. Warto podkreślić, że zespół jest jedyną europejską grupą, która dopuszczona jest do brania udziału w rewii o królu rock&rolla w Stanach Zjednoczonych.

Zaraz po nich Plac Ratuszowy opanują przeboje lat 50 i 60-tych w wykonaniu Fireballs. Równo o północy przemówi do nas sam Prezydent Miasta, Marek Obrębalski, po czym nastąpi pokaz fajerwerków. Imprezę będzie kontynuował zespół Fireballs aż do godziny 00.45.

W tym samym czasie w Szklarskiej Porębie w Parku Miejskim Esplanada wystąpi wielu gości, którzy w atmosferze kubańskich i latynoamerykańskich rytmów będą starali się umilić wieczór wszystkim przybyłym gościom. Będzie więc kabaret AdecHaDe, zespół Coca Loca, w skład której wchodzi m.in. dwóch Peruwiańczyków, znawców salsy. Temu wszystkiemu będzie towarzyszył znany m.in. Festiwalu Rowerowym Bike Action Dj Tom Tom, a także Grupa Tancerzy Ognia Irrbloss. Ci ostatni zaprezentują nam pokaz tańca z ogniem i światłem, chodząc po rozżarzonych węglach. Wstęp do Parku, gdzie impreza rozpocznie się już o godzinie 20 i potrwa do 2 w nocy to 20 złotych. Jak więc widać jest w czym wybierać.

Komentarze (16)

Osobiście uważam, że zamiast marnować czas na dość bezwstydne tańce i swawole, lepiej spędzić ten wolny czas pożytecznie, z głęboką lekturą w ręku. W naszym zabieganym rytmie życia bardzo ciężko wygospodarować odrobinę czasu na podniesienie swojego poziomu kulturalnego, pogłębienie humanizmu i własny rozwój duchowy, a te kilka wolnych dni to wspaniały prezent dla realizacji naszych duchowych potrzeb, o których tak często zapominamy. W mojej rodzinie od lat spędzamy Sylwestra z lekturą w ręku, z dużym pożytkiem dla poziomu intelektualnego, a także oszczędności czasu i pieniędzy, bowiem przygotowania do tego święta nie są dla nas pracochłonne i wymagają tylko wizyty w bibliotece. Polecam wszystkim Czytelnikom ten niewątpliwie mądry, a jakże pełen wrażeń i przygód, sposób świętowania tego wyjątkowego dnia w roku. Pozdrawiam, ago

..zauwazyłas? .. Twoje komentarze są "blade" od minusowych punktów,..ALE *nikt
nie zdoła ugaśić zawartej w nich mądrość!

..i w ich "bladośći" odczytałam Twoje przesłanie! .. i na Sylwestra zaopatrzyłam się
w "Twierdzę"- Antoine de Saint-Exupéry

Wiesz Piipi, bardzo źle świadczy o czytelnikach tego serwisu informacyjnego, że nie potrafią zauważyć i docenić prawdziwej mądrości, a trafia do nich jedynie pusty blichtr i połysk, jaki oferuje współczesny, zdemoralizowany świat. Mądrość nigdy nie była ceniona przez plebs, tym niemniej jej wartość jest niezaprzeczalna, czego powszechnie dowodzi cała światowa literatura. Pomimo wielu przeciwności (których zresztą jestem świadoma) jestem więc gotowa stawić odważnie czoła niegodziwości tego świata, w imię humanizmu i prawdziwego człowieczeństwa. Jak wielu niedocenionych za życia humanistów, tak i ja jestem gotowa poświęcić czas i wysiłek w celu doskonalenia naszego jutra, będąc przekonana, że także i moją pożyteczną działalność ludzkość wynagrodzi, a nagroda za to jest godna największych wyrzeczeń i niedogodności aktualnej rzeczywistości. Pozdrawiam, ago

Dodam jeszcze, że pomimo nienawiści niegodziwego świata, jaka zawsze była skierowana przeciwko mądrości (a świadczą o tym dobitnie minusowe punkty przy moich komentarzach), widzę, że moja szlachetna działalność wzbudza też pozytywne emocje wśród ludzi światłych i intelektualnych (dowodem tego są dodatnie punkty przy moich komentarzach). Mądrość i inteligencja nigdy nie była zjawiskiem masowym, wręcz niejednokrotnie musiała się skrywać przeciwko krzykliwej i zaborczej głupocie i ****stwu, jednak właśnie świadomość, że inteligencja docenia moje zaangażowanie w kształtowanie lepszego jutra, dodaje mi wiary w sens tej jakże trudnej działalności i sił, aby podejmować kolejne wysiłki, dzięki czemu nasza przyszłość będzie lepsza niż teraźniejszość, a słowo "człowiek" w końcu zacznie utożsamiać wszelkie pozytywne wartości, których z taką determinacją i zaangażowaniem jesteśmy gotowi w nim poszukiwać. Pozdrawiam, ago

~Czytałaś ? .. "komentarz" *Anonimka z dn.26.12/godz.20:23 .. jest przykładem strachu
przed zrozumieniem Twoich komentarzy! ~ALE .. mocno wierzę,ze dziśiejsze słowa
wypowiedziane przez Benedykta XVI podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański ... odmienią *Anonimka!

~Papież,życzył: .."..oby nam w codziennym życiu nie brakowało mądrośći"
... i oby te słowa dotarły do *głowy Anonimka! :dry:

Cały kler świata razem ze swoimi aniołami może krakać co chce ja wiem swoje :lol:
Za elokwentnymi wypowiedziami ago czai się wyprany mózg...przez sekciarzy katolickich :evil:

Szanowna AGO z czego wysnułaś wniosek,że na tym forum(i nie tylko)jesteś najmądrzejsza i najszlachetniejsza?
Sądzisz,że reszta ludzi wkoło to plebs i niegodziwcy,bo inaczej postrzegają świat.
Jesteś tak bardzo zachwycona swoją osobą,że pewnie wnet ogłosisz się świętą."Św.Ago od biblioteki umęczona przez niegodziwców na form NJ" :lol:

..czuję,ze jesteś chłopakiem ! ~Hi, .. który chodzi,ale z ..*brzuszkiem !

Pałac Wojanów:
Cena pakietu dla 2 os. w pokoju 2 os. w oficynach - 3010 zł :)
fakt, że to jest cena z a3 dni :)