To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Święto Niepodległości z Szymonem Wydrą

Zdjęcie z ubiegłorocznych obchodów święta. Fot. GOK

Koncert orkiestry, konkurs piosenek i pieśni patriotycznych, recital i występ Szymona Wydry - to główne punkty programu Święta Niepodległości, organizowanego w Jeleniej Górze przez Fundację im. Jerzego Szmajdzińskiego. To już w najbliższa niedzielę (9 listopada).

– Zapraszamy na dobrą zabawę w godzinach od 13. do 21. - mówi Andrzej Dobrowolski, prezes Zarządu Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego. – Chcemy, by było to święto bez większego nadęcia, ale takie, które przyciągnie mieszkańców i turystów w różnym wieku.

Całość rozpocznie się o godzinie 12.30 Przemarszem i Musztrą Paradną Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu (ul. 1 Maja).
Dalsze część odbędzie się na Placu Ratuszowym, pod ogrzewanym namiotem. Najpierw (od godz. 13.) odbędzie się koncert wspomnianej orkiestry. O godzinie 14. rozpocznie się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznych. O godzinie 14.45 przewidziano wspólne muzykowanie. Po nim (godz. 15.45) odbędzie się druga część konkursu. W nim wystąpią uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jeleniogórskich szkół. – Przewidzieliśmy bardzo ciekawe nagrody rzeczowe, bardzo cenne, dla zwycięzców w obu kategoriach – mówi Andrzej Dobrowolski.

O godzinie 16.45 rozpocznie się recital aktorki z Wrocławia Eli Dębskiej pn. Kochałem Cię dziś rano. Po nim nastąpi rozstrzygnięcie Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.
O godzinie 17.30 wystąpi zespół folkowy „Szyszak” a godzinę później gwiazda wieczoru – Szymon Wydra. – Liczymy, że przyciągnie on szczególnie młodszą publiczność – mówi A. Dobrowolski.

To jednak nie wszystko – przewidziano też akcent kulinarny. – Zgodnie z polską tradycją i w myśl powiedzenia: polska gęsina na święto Marcina – chcemy zaserwować uczestnikom święta potrawy z gęsi – mówi prezes zarządu fundacji.

Ubiegłoroczna impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. – Chcemy, by ta impreza na stałe wpisała się w harmonogram imprez naszego miasta – przyznaje organizator.

Komentarze (6)

Prosze jak to towarzysze od Szmajdzinskiego organizuja nam swieto. Fundacja. Jacy patrioci. Juz im sie orzel w koronie podoba teraz, od 1989. Bo przedtem byl ''be''. Ale jak to? W listopadzie? Nie w pazdzierniku?
Szkoda, ze na Laczce sa w dalszym ciagu jeszcze nie wszyscy zidentyfikowani. Trzeba pamietac za co i z czyich rak zgineli. Moze fundacja pomoze?

mam nadzieje że będzie ok i nie ma co się czepiać f

Jasne. Najlepiej zapomniec kto kim byl i udawac, ze nic sie nie stalo. A jak w twarz napluja to mowic, ze deszcz pada. Wazne, zeby bylo OK.

http

Kukiz - "Zakazane piosenki" (posłuchaj płyty)
Paweł Kukiz po­wra­ca z nową płytą, któ­rej ob­szer­nych frag­men­tów mo­gli­ście po­słu­chać pre­mie­ro­wo w One­cie od 30 paź­dzier­ni­ka do 2 li­sto­pa­da. Album jest bez­po­śred­nią kon­ty­nu­acją po­przed­niej płyty - "Za­ka­za­ne pio­sen­ki" wy­daw­ca płyty za­po­wia­da jako "12 gorz­kich mu­zycz­nych pi­gu­łek, które nie każdy bę­dzie chciał prze­łknąć". Jest za­an­ga­żo­wa­nie i po­li­tycz­nie.